SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ciśnienie krwi/tętno

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4924

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 165 Wiek 31 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 2738
Czy ktoś z was ma może jakieś tabelki, rozpiski na temat odpowiedniego ciśnienia krwi i tętna? Jak zmienia się ono podczas dnia i nocy? Bo wiem, że ciśnienie ok 120/80 i tętno 65-75 jest prawidłowe, ale co wtedy, kiedy nie mam żadnych objawów niedociśnienia, żadnego znużenia, zmęczenia, problemów z koncentracją, a ciśnienie to 115/70 i tętno 55? Czy to może być efekt intensywnego biegania i jazdy na rowerze? Po prostu dobre wytrenowanie? Nie przeszkadza mi to ani trochę, bo jak wcześniej pisałam brak u mnie jakiegokolwiek zmęczenia, rano po dobrze przespanej nocy wstaję jak nowo narodzona, nie mam potrzeby wylegiwania się w łóżku do południa, ręce i nogi ciepłe, ale ostatnio wyniki pomiarów zaczęły mnie nieco dziwić. Ciśnienie wydaje mi się być ok, ale tętno chyba ciut niskie?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 965 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 15423
sama sobie odpowiedziałaś
treningi wzmacniają serce i jeśli nie widzisz u siebie innych objawów bradykardii to niskie tętno jest dobrym znakiem i efektem treningów
poczytaj o bradykardii sportowców to dowiesz się więcej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 165 Wiek 31 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 2738
Nie wydaje mi się, żeby rok intensywnych ćwiczeń (a nawet pół roku, bo dopiero od wiosny mam warunki żeby tak dużo biegać i jeździć, przez zimę tylko trochę pływałam i jak śniegu nie było to krótkie przebieżki robiłam) aż tak odbiło się na moim tętnie. Na to chyba trzeba lat systematycznych treningów... Mimo wszystko będę się obserwować ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 180 Napisanych postów 1239 Wiek 40 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3510
Być moze jest to twoje tetno i cisnienie ktore zawsze miałas a wczesniej nie było po prostu mierzone

mgr fizjoterapii
terapeuta manualny

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 165 Wiek 31 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 2738
Było mierzone wiele razy i zawsze było niemal idealnie 115-125/70-80 tętno 60-75.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 180 Napisanych postów 1239 Wiek 40 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3510
Mysle ze cisnienie 115/70 jest ok. Tetno tez dobre biorac pod uwage ze masz 17 lat. Nie nalezy sie tym martwic wszystko wg mnie ok

mgr fizjoterapii
terapeuta manualny

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 133 Napisanych postów 7128 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 24841
j/Piotr.
Nie masz podstaw do obaw etc.

Wiesz co, spróbuj szczeknąć, jedno jest pewne;
groźny to ty jesteś, ale tylko przez internet.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 20 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2780
skoro czujesz sie dobrze i w niczym nie przeszkadza Ci niskie tetno to nie powinnas sie martwic ; )
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dziwny problem z odstajaca klatka..

Następny temat

Wypoczynek dla starszych osób

WHEY premium