SFD.pl - fitness, kulturystyka, trening, dieta i suplementacja

Ciężkie nogi po treningu

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 558

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 153 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 2684
Witam, panowie mam taki problem że jak dochodzę w planie fbw 5x5 do 100% Ciężaru maksymalnego i więcej to zaczynają się problemy na drugi dzień mam takie ciężkie jakby zmęczone nogi aż wstawać do pracy się nie chce,ręce też takie ciężkie aż opadają,żyć się nie chce, pójdę do pracy rozchodze te 2 godziny i ustaje, czym to może być spowodowane? Bo po takim dniu to ochota na trening odchodzi, ćwiczę 3 razy w tyg niedziela wtorek czwartek.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów? Indywidualne plany dietetyczne i treningowe
  • 23 383 spalonych kg tłuszczu
  • 27 059 zbudowanych kg mięśni
Sprawdź więcej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 7632 Napisanych postów 107008 Wiek 34 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 1245325
masz jakieś rozciąganie po treningu ?
Moxesz masz zbite mięśnia i trzeba je rozluźnić, i podczas chodzenia właśnie sie to dzieje.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Nie mam rozciągania, ale to właśnie po śnie mi się tak dzieje.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2955 Napisanych postów 49564 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 638574
Mięśnie zmęczone mogą dawać wrażenie ciężkości na pewno. Zwłaszcza rano gdy ciało jest zastana po całonocnym odpoczynku.
1

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
I co z tym zrobić? Lżejszy trening? A może nie robić 5x5 tylko po 10-12 powtórzeń mniejszym ciężarem?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2955 Napisanych postów 49564 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 638574
Spróbuj zrobić lżejszy trening i zobaczysz. Bo trudno wyeliminować efekt zmęczenia trenowanej partii mięśniowej.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Wiek 25 lat Na forum 194 dni Przeczytanych tematów 9
ja też tak mam, więc to chyba norma :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Bo to dość powszechne odczucie gdy mięśnie są zmęczone po treningu zwłaszcza po treningu takiej dużej partii jak nogi.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
A może to być przyczyną dużej ilości kofeiny? Dwie kawy dziennie i przedtreningowka, wypłukanie magnezu lub coś podobnego?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 7632 Napisanych postów 107008 Wiek 34 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 1245325
Raczej wątpię by kofeina miała taki wpływ.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ronie220 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 3231 Napisanych postów 41888 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 322855
Przedtreningówka może mieć w tym jakiś udział. Po pierwsze, mocno pobudza przez co robisz intensywniejszy trening. Po drugie, po niej najczęściej jest płytki sen, więc sie nie regenerujesz w 100 %. Ponadto jeśli mówimy o mózgotrzepach na geranium to potęgują one mikrouszkodzenia mięsni.
1

Trener personalny Lotar Hryniewicz (kontakt fb lub pw)
Nowy blog:

http://www.sfd.pl/[BLOG]_Wojo_zmc_i_Ronie220_rywalizacja_i_wzajemny_doping-t1157467.html 

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

ćwiczenia na hantlach 2x15kg, redukcja czy masa (zdjęcia)