SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ciężki przypadek-proszę o pomoc

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1206

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 35 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 222
Witam,

Zanim przejdę do rzeczy i mnie zjedziecie z własnego doświadczenia muszę coś podkreślić. Ćwiczę już ponad 5 lat. Nabieranie masy idzie mi strasznie ciężko, pomimo dopiętych diet, dobrej suplementacji i przemyślanych planów treningowych mam beznadziejną genetykę. Każdy kg jest u mnie na wagę złota. Ciężko mnie zalać fatem, ale jest to jednak możliwe. Rok temu przygotowywałem się do testów sprawnościowych więc do treningów dołożyłem aeroby, po około 3 miesiącach nawet widac było u mnie kaloryfer jednak kosztem utraty tkanki mięśniowej w obrębie całego ciała w koszmarnym stopniu.

W skrócie: gdy już zabieram się za redukcję lecę jak łep na szyję. Przykładowo zrobienie 5 kg zajmuje mi dajmy na to 10 ciężkich miesięcy zaś zrzucenie tych 5 kg niecałe 2 miesiące, nie zmieniając bardzo diety, po prostu dokładając bieg czy rower.
Jestem obecnie po całkiem udanym cyklu na masę. Jednakże trochę fatu przybyło, co widać na brzuchu.
Jestem roztrenowany bo ćwiczyłem nieprzerwanie pół roku, więc robie 2 tyg przerwę.
Wyszło słoneczko, chciałbym trochę zrzucić sadła, którtego i tka nie mam za dużo.

Chciałbym to zrobić an tyle dorbze aby uniknać kolosalnych spadków dlatego moje pytanie:

Czy dalej mając dodatni bilans kaloryczny w diecie/ ćwicząc treningiem strikte uwarunkowanym na progress masy/ obcinając delikatnie węgle/ dokłądając lekkie aeroby po treningu (20-25 min) jestem w stanie spalić tłuszcz nie tracąc aż tyle mięśni?

Czy dodanie jakiegoś fat burnera ma sens? Czy fat burner działa nawet jak ma się dodatni bilans kaloryczny, dalej ćwiczy się 'na masę'? Oczywiście suplementówał bym się również jakimś antykatabolikiem w postaci BCAA.

Czy jest jakaś szansa na spalenie fatu bez większej utraty mięśni? Ważę 95 kg, białka w diecie ok 200g dziennie. Dodać więcej kosztem węgli i tłuszczy?

Zmieniony przez - Koney w dniu 2013-04-19 15:15:25
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 331 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1847
Za dużo białka również jest nie pożądane co do spalania się mięśni musisz dorzucić BCAA obowiązkowo choć w 100 % nie zlikwiduje to możliwości rozpadu mięśni ..
jaki masz typ budowy ?

Sog Please.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1417 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
wrzuć dietę do sprawdzenia:|

https://www.sfd.pl/ZRZUT_DIETY_Z_POTRENINGU__INFO_JAK_TO_ZROBIĆ_-t922820.html

pokaż trening

i najlepiej - fote sylwetki
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 338 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 4356
j.w
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 211 Wiek 38 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 4392
Uboga wiedza jak na 5 lat... Jeśli mięso leci problem jest w diecie.

Można się wyciąć bez strat na mięsie, tym bardziej z BFu powyżej 14-15% (kraty nie ma wiec pewnie sie kwalifikujesz;).
Generalnie im masz więcej czasu tym lepiej, startujesz z zerowego bilansu i kombinujesz z kalorycznością, rozkładem BTW, treningiem i cardio.
Po 5 latach już powinieneś wiedzieć na co i jak najlepiej reaguje twój organizm.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 35 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 222
Koko-dżabo i do przodu

jaki masz typ budowy ?


Cherlawe, wątłe i mizerne ekto

faftaq
wrzuć dietę do sprawdzenia:|


Nie wiem co ma moja dieta do pytania. Nie o diete mi chodzi i nie o nią pytam.

faftaq

pokaż trening

i najlepiej - fote sylwetki


Będąc na cyklu Cellpump x2, 3 białka sfd, mass mutation i jakieś pojedyncze aminokwasy ćwiczyłem ok 60 dni treningiem SPLIT podzielonym na tydzien A oraz B, coby nie mieć stagnacji która mnie szybko ptorafi dopadać. W związku z tym iż do końca nie znam profesjonalnej nazwy niektórych poszczególnych ćwiczeń będę używał nazw luźnych, mam nadzieję, że łatwych do odszyfrowania. TRENING NÓG MIAŁEM SWOBODNY w DNI KIEDY ROBIŁEM BARKI, NIE MIAŁEM JASNEGO PLANU, Niekiedy go uszczuplałem, ponieważ miałem mało czasu w związku z pracą.

WARIANT A

PON- Klata/biceps

Klata
wyciskanie na płaskiej 4x
wyciskanie hantli na skosie górnym 4x
brama 3x
rozpiętki na skosie górnym 3x

Bic
suplinacja hantli i młotki siedzac 4x
wyciskanie hantli na oparciu ławki 3x
wyciskanie na maszynie 3x

SRO - nogi/barki

wyciskanie hantli siedząc pionowo 4x
wznosy bokiem stojąc 4x
podciąganie sztangi do brody stojąc 3x
tylni akton barku na maszynie 4x
szrugsy 3x


PT - plecy/triceps

Plecy
maszyna sciaganie gorne prosty chwyt 4x
Martwy ciąg 3x
maszyna Za cholere nie wiem jak to opisać, ciężar jest za mną, uchwyty z przodu, łokcie ugięte , ciągne do siebie lol x3
maszyna sciaganie za kark 3x
prostownik grzbietu x3

Triceps
wyciskanie francuskie 3x
prostowanie lokcia za sobą siedzac 3x
sciaganie linki górne 4x


Wariant B

PON - Klata/biceps

Klata
Wyciskanie hantli z suplinacją płasko 4x
butterfly 3x
pompki 3x
maszyna smitha- wyciskanie sztangi na skosie górnym 3x
maszyna - wyciskanie płaskie do wyczerpania

Biceps
podnoszenie sztangi prostej stojąc 3x
modlitewnik ze sztangą łamaną 3x
brama biceps 3x
młotki na doj**anie

SR - nogi/barki
wyciskanie hantli z suplinacją 3x
gryf za plecami 3x
podnoszenie gryfu do brody stojąc 3x
tylni akton na ławce 3x


PT - Plecy/triceps

Plecy:
ściąganie górne wewnętrzny chwyt 4x
ściąganie za głowę wewnętrzny chwyt 3x
unoszenie hantli na oparciu ławki 3x
wiosłowanie ciężarami kucając 3x
prostownik grzbietu 3x

triceps:
pompki na poręczach 3x
wciskanie siedząc 3x
ściąganie gónego drążka 4x

WIEM, ŻE ZA DUŻO MASZYN. Całe życie ćwiczyłem na wolnym ciężarze i teraz miałem ochotnę pobawić się na maszynach, taki krótki kaprys.

A tu zdjęcia. 6ty dzień bez żadnego treningu (do końca przerwy zostało 11 dni)







clr

Po 5 latach już powinieneś wiedzieć na co i jak najlepiej reaguje twój organizm.



Reaguje tak, że 10 kg mięsa robie np w rok i to samo 10 tracę w przeciągu 2 miesięcy dokładając zwykłe aeroby. Poza tym te 5 lat to nie tylko regularna siłownia i dieta ale też zwykłe życie.


Powtarzam pytanie:
CZY KUPOWAĆ FAT BURNER, ćwicząc dalej 'na masę', lekko tnąc węgle, dokładając lekkie aeroby i BCAA. Czy to wogóle nie ma sensu i całkowicie Wejśc na redukcje wydając niebotyczną ilośc pieniędzy na BCAA. NIe mam czasu na regularne dopracowane co do mg posiłki, więc dieta przed KASACJĄ mięsni mnie nie uratuje w takim wypadku.

PS: Metabolizm wydaje mi się, że mam naprawdę szybki jak meserszmit. Spowolnienie go na masie było trudne, dziennie zjadałem chyba z 200 g orzechów dokładając porcję do każdego posiłku. Fat burner tylko mi go przyspieszy- czy to ma sens...?

Z góry dziękuję za uwagę:)



Zmieniony przez - Koney w dniu 2013-04-21 15:50:18
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 211 Wiek 38 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 4392
Będę nudny ale spalacze, bcaa i inna chemia nic nie pomoże bez diety... na dobrej redu musisz mieć wszystko obliczone, inaczej będą słabe efekty albo poleci mięso.
Wylicz zapotrzebowanie, wystartuj z zera lub lekkiego plusa, ogranicz troche węgle i dokładaj aeroby.
Spalacz na masie bym odpuścił, chociaż ludzie używają.

Poza tym nie wygladasz mi na ekto (Cherlawe, wątłe i mizerne)- z tego co pisałeś spodziewałem się innych fot
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 35 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 222
clr

Poza tym nie wygladasz mi na ekto (Cherlawe, wątłe i mizerne)- z tego co pisałeś spodziewałem się innych fot


hehe poprawiłeś dzień
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Zapytanie

Następny temat

Dieta + Suplementy do oceny.

WHEY premium