SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ciężki przypadek dla bystrzaków ;)

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1805

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a) Temat przeniesiony przez Morales_37 z działu Odchudzanie.
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 14
Jak widać po ankiecie, wyjątkowy i trudny ze mnie przypadek. Muszę jakiś cudem zejść (powoli) do 50kg (zalecenie lekarza). Od miesiąca działam już w tym temacie i zeszłam z 65,50 do 63,80kg (w obwodach -1cm).

Co robię:

-

+ zataczanie kółek nogami na przemian (to samo także na leżąco).
-


- brzuszki
- półpompki
-


- zataczanie kół ramionami na leżąco oraz na stojąco
-


- od czasu do czasu kilka serii na leg magic, ale tylko dorywczo, bo zbyt duża ilość ćwiczeń na nim owocuje bólem w biodrze
- unoszenie nóg spuszczonych z łóżka

Pytania:

1) Co mogę dodać do ćwiczeń?
2) Czy chcąc spalić tłuszcz, pozbyć się cellulitisu dobrze robię ćwicząc z obciążeniem (1,5kg) ?
3) Dobrze robię biorąc Scorch? Nie wiem czy ten spadek wagi to jego zasługa czy tylko ćwiczeń, a może tego i tego...? 1 tabletka rano i 2 popołudniu - zalecanych 3 tab. na jedną dawkę nie jestem w stanie brać.
4) Jakieś sugestie do diety? Tylko błagam, bez obowiązku liczenia skrupulatnie kcal i wymyślnych jej składników typu owoce morza (rybki ogólnie dostępne jak najbardziej są ok).

Generalnie będę wdzięczna za każde uwagi. Jeśli czegoś nie napisałam, bo mi to umknęło, proszę o pytania.

Płeć: Kobieta

Wiek: 26

Waga: 63,80

Wzrost: 153

Obwód klatki: 100

Obwód ramienia: 35

Obwód talii: 86

Obwód uda: 61

Obwód łydki: 38

Szacunkowy poziom tkanki tłuszczowej: 37,08

Aktywność w ciągu dnia: praca przed komputerem w domu

Uprawiany sport lub inne formy aktywności: ćwiczenia w domowych warunkach 5x w tygodniu, 60min., z obciążeniem 2 x 1,5kg, intensywność: umiarkowana

Odżywianie: Ograniczam bardzo: pieczywo, ziemniak, alkohol.

Nie jem w ogóle: makaronów, słodyczy, smażonych potraw.

Jem często: ryż, ryby, warzywa, owoce (ale tu głównie jabłka). Chętnie jogurty.

Staram się urozmaicać dietę w zależności od możliwości tak by nie była monotonna.


Cel: redukcja rozłożona w czasie

Ograniczenia żywieniowe: -

Stan zdrowia: UWAGA! Znacznie ograniczona ruchomość stawów, nie zginam w ogóle prawego kolana (wszelkie rowerki, przysiady i bieganie odpadają)

Preferowane formy aktywności fizycznej: ćwiczenia w domowych warunkach z obciążeniem, leg magic

Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty: Scorch

Czy możliwe jest wprowadzenie suplementów: tak

Stosowane wcześniej diety: -

Zmieniony przez - Eva85 w dniu 2011-10-14 10:18:04
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 394 Wiek 31 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 21935
Odwiedzić dział "Lejdis" tam jest sporo kobiet chcących się odchudzać.

1.)
Pójść na siłownie i zacząć na prawdę ćwiczyć. Treningi masz za lekkie.

2.)
Tak. Znaczy nie, celluitu zejdzie wraz z utratą tkanki tłuszczowej. A czy biegasz czy machasz hantlą to tylko środek do osiągnięcia celu.

3.)
Nie, jest Ci nie potrzebny. W rezultacie ten spalacz na końcu redukcji to kwestia dodatkowych 5-10% jednak jest za to cena: Spalacze nie są obojętne dla zdrowia. Zdecyduj co dla Ciebie ważniejsze.

4.)
Nie musisz liczyć kcal każdego produktu którego zjesz. Kcal nie jest tak na prawdę żadnym "wyznacznikiem" tylko ogólna podaż białka, tłuszczy i węglowodanów oraz jakość jedzenia.
Wypadało by Ci obliczyć (a tak na prawdę oszacować, bo tego nie jesteśmy w stanie "policzyć") dzienną pulę kcal, białek, tłuszczy i węglowodanów.

Proponuję:
Białko - 2,5g na KMC (jedynie pełnowartościowe z ryb, mięsa [chudego i tłustego], jajek i tłustego nabiału [jeśli tolerujesz])
Tłuszcze - 1-1,2g na KMC (Z zachowanym stosunkiem tłuszczów w skali 1:1:1)
Węglowodany - Tutaj najlepiej zacząć od np. 200g węglowodanów i kalibrować dietę.

Na serio.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51559 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Temat przenoszę do Ladies. Tu się Tobą dziewczyny zajmą.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
cos tam sobie dobrze kombinujesz , czy jakies marsze wchodza w rachube? powinnas dodac cwiczen na plecy nie tylko na brzuch i klatke, nogi odwodzić moza do tylu i na boki

Ale najważniejsza u ciebie jest dieta
Nie zgodzę sie z kolego powyżej przy twojej budowie i malej ilości ruchu w ogole proponowałabym węglowodany ustawić na poziomie 100g juz na starcie

Poczytaj nasz regulamin działu Ladys
oblicz diete na 1600kcal ze 100g białka 100g węglowodanów i resztę dopełnij zdrowym tłuszczem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 14
Uff, trochę mi ulżyło, że jednak dobrze kombinuję. ;) Zresztą nie mam zbyt wielkiego pola manewru niestety. Marsze niekoniecznie wchodzą w grę, jeśli już to spacery.
Z tą dietę będę próbowała sobie coś ułożyć.
Jakieś konkretne ćwiczenia na plecy proponujesz?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
inwert rows, renegade row, wioslo sztangielkami, wznosy z opadu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 39
To znów ja. :) 15ego listopada minie 2 miesiące odkąd ćwiczę z 1,5 kg i zastanawiam się kiedy i czy w ogóle zwiększac sobie obciążenie. Jeśli tak to o ile?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
obciążenie zwiększa sie co trening o tyle ile pozwala twoja aktualna sila, czyli o tyle bys potrafiła wykonac zadana w serii ilosc powtorzen plus/minus 2 powtorzenia (zalenie od ilości powtórzeń jakie sa w serii). Polecam poczytać arty dotyczace treningu
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Schudnąć :(

Następny temat

k-loczek/będę mieć płaski brzuch/walka z samą sobą

WHEY premium