SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ciężki przypadek...

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1853

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 219
Witam wszystkich serdecznie ! :)
To mój pierwszy post tutaj, więc z góry przepraszam jeśli coś namieszałam albo zamieściłam w złym dziale. Nie bijcie ! :)
Mój problem i przypadek jest dość nietypowy. Pewnie każdy tak mówi ale u mnie jest naprawdę specyficznie. Dobra, nie będę przedłużać.
Potrzebuję rady kogoś kto się zna w temacie, ponieważ sama zbyt wiele nie wymyślę.
Mam 20 lat, mam typową figurę gruszki czyli mały dół i dużą górę. W kostiumie czy bieliźnie wygląda to naprawdę hmm...dziwacznie jakby ktoś skręcił mnie z dwóch innych części, pewnie wiecie o co mi chodzi ;) Dysproporcja jest naprawdę duża, doszłam do wagi 49 kg ale niestety dalej była ona widoczna, wtedy niestety było mi widać dokładnie wszystkie kości na górze, a dół dalej stał. Mam 170 wzrostu. Teraz ważę 53/52 kg zależy od dnia. Pytanie jest oczywiste - jak zmienić proporcje albo spowodować żeby trochę mniej rzucało się to w oczy ?

Powiecie pewnie, że pytanie padało zylion razy ale niestety jest w tym mały haczyk. Jestem bardzo chorobliwą osobą, przeszłam cztery zabiegi operacyjne w życiu. Chcę podjąć aktywność ale niestety nie może ona dotyczyć mięśni brzucha, ponieważ jestem po zabiegu, który polegał między innymi na wycięciu pewnej części jelit, zostały wtedy szyte mięśnie, spory kawałek brzucha jest przez to zapadnięty do środka. Tak już podobno zostanie na zawsze. Poza tym szwy wewnętrzne dopiero się rozpuszczają, nie chciałabym sobie dorobić czegoś złego. Z drugiej jednak strony chciałabym coś ze sobą zrobić, zmienić, jakoś wyglądać na plaży. Mierzyłam ostatnio kostium to na razie jakaś katastrofa. Zaczęłam jeździć na rowerku stacjonarnym ale nie wiem czy to dobry krok.

Jakieś porady ?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 73 Napisanych postów 26831 Wiek 18 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 283202
Może puchniesz od gorąca.
Nie ma wypisek z diety, nie ma zdjęć, a z ankiety wynika, że jesteś wychudzona. Z kuli nie będziemy wróżyły.

A ja nie jestem za ciężka jak na swoją wagę?
http://www.sfd.pl/Ruda_DT_/_Debiuty_2015-t1044538.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 73 Napisanych postów 26831 Wiek 18 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 283202
Pytanie brzmi: jak wygląda dieta?

A odnośnie reszta: ankieta + zdjęcia i info o zabiegu bardziej szczegółowe +wskazowki od lekarza.

A ja nie jestem za ciężka jak na swoją wagę?
http://www.sfd.pl/Ruda_DT_/_Debiuty_2015-t1044538.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 219
Dieta jest bardzo specyficzna, ponieważ jestem uczulona na większość rzeczy. Wszystko bez glutenu, bez mleka krowiego, bez jajek, bez ziemniaków, bez pomidorów. Słodycze oczywiście również odpadają, ponieważ uczulają.Wszelkie wody słodkie odpadają, wyłącznie woda mineralna niegazowana.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 219
Dieta jest bardzo specyficzna, ponieważ jestem uczulona na większość rzeczy. Wszystko bez glutenu, bez mleka krowiego, bez jajek, bez ziemniaków, bez pomidorów. Słodycze oczywiście również odpadają, ponieważ uczulają.Wszelkie wody słodkie odpadają, wyłącznie woda mineralna niegazowana.

Ups dodało mi się dwa razy i za wcześnie, przepraszam tak jak mówiłam jestem tu nowa.

Co do zaleceń lekarza, niestety nie mam żadnych on się nie wypowiada na ten temat. Zdjęć wolałabym jednak nie dodawać, ponieważ nie są one estetyczne z powodu zabiegów, które przeszłam.

Ankietę zaraz uzupełnię i dodam.

Zmieniony przez - parampam w dniu 2013-06-12 22:25:03
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 6363 Wiek 46 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 140149
Skoro tyle wykluczeń to daj wypiskę co możesz. I oczywiście ze dwie przykładowe miski ze swoim codziennym jedzeniem - w regulaminie masz temat jak wrzucić miskę w dziennik - daj zrzuty wg tego opisu. Jak nie masz jak zważyć oszacuj korzystając ze strony ilewazy.pl
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 219
Dodaje uzupełniona ankietę, mam nadzieję, że jakoś mi pomożecie ;)

Wiek: 20 lat
Waga : 53/52 waha się każdego dnia więc ciężko powiedzieć
Wzrost : 170 cm
Obwód w biuście(1) : 87 cm
Obwód pod biustem : 72 cm
Obwód talii w najwęższym miejscu (2): 63 cm
Obwód na wysokości pępka : 67 cm
Obwód bioder (3): 82 cm
Obwód uda w najszerszym miejscu: 51 cm
Obwód łydki : rozumiem że też w najszerszym miejscu, więc 35 cm
W którym miejscu najszybciej tyjesz : biodra, pupa, uda
W którym miejscu najszybciej chudniesz : plecy, brzuch ogólnie cała "góra"
Uprawiany sport lub inne formy aktywności: (jak często) : zaczęłam jeździć na rowerku stacjonarnym, 4 dni w tygodniu, mniej więcej po pół godzinki, nie chcę się przeciążać właśnie ze względu na brzuch
Co lubisz jeść na śniadanie: przeważnie bezglutenowy chleb, szynka, ser biały kozi, masło klarowne/ mleko kozie, bezglutenowe płatki do zupy mlecznej
Co lubisz jeść na obiad : zawsze jakieś mięso, ponieważ mięso mogę jeść do woli, zawsze jakieś warzywa typu marchewki, brokuły, zielony groszek, bataty, zaczynam wprowadzać powoli ziemniaki ale w małych porcjach by zobaczyć czy dalej mnie uczulają, co do zup to różnorakie grzybowe, pomidorowa wszystko zamiast na śmietanie na kozim jogurcie naturalnym
Co jako przekąskę : lubię jabłka, często je podjadam, z racji tego, że nie mogę jeść żadnych słodyczy ze sklepu czasami mam bezglutenowe/bez mleczne/bez jajeczne ciasteczka, które podjadam
Co jako deser : deserów jako takich nie posiadam jedyne to co wymieniłam wyżej
Ograniczenia żywieniowe : jak już pisałam nie mogę niczego co zawiera gluten, mleko krowie, ziemniaki które powoli wprowadzam, orzeszki, jajka jest tego sporo mam to wypisane na kilka kartek ale to są te podstawy. Wyjście ze mną gdziekolwiek na miasto jest po prostu nierealne o ile nie zamówimy jakiejś sałatki czy samego mięsa.
Stan zdrowia: choruję przewlekle, choroba Crohna, choroba Hashimoto, po czterech zabiegach operacyjnych
Czy regularnie miesiączkujesz: tak
Czy bierzesz tabletki hormonalne: biorę hormony na tarczycę
Czy przyjmujesz leki z przepisu lekarza: tak
Czy rodziłaś: nie
Preferowane formy aktywności fizycznej: jest mi to obojętne byle nie obciążały brzucha
Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty : nic nie stosowałam
Stosowane wcześniej diety : nie stosowałam

Tak jak mówiłam, chciałabym poprawić ogólnie sylwetkę i ciało, które przeszło już nie jedno w swoim życiu. Jeżeli by się dało chciałabym wyszczuplić swoje nogi, a szczególnie uda, wiem, że to bardzo ciężkie przy figurze gruszki ale można spróbować. Nie chcę mieć za bardzo rozbudowanych mięśni jak niektóre Panie, które można zobaczyć w internecie, bez urazy oczywiście ale taki wygląd mi się nie podoba.

Jakieś porady ?

Zmieniony przez - parampam w dniu 2013-06-16 01:45:19
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 50 Wiek 38 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 5865
biust 87 cm a biodra 82cm ??? Przy wzroście 170 cm ... chyba sobie jaja robisz "gruszko"
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 219
?? Za mało, za dużo ? Co do gruszki to niestety nią jestem, mam strasznie dłuuugi tułów i większy dół, szczególnie kuperek. Może z wymiarów tego nie widać, nie wiem ale w rzeczywistości dysproporcja jest ogromna i widoczna gołym okiem niestety. Zdjęć nie chcę wrzucać z powodu moich blizn i złej kondycji ciała ale musicie mu uwierzyć na słowo, inaczej nie zakładałabym tego tematu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 6363 Wiek 46 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 140149
Ubierz legginsy i obcisłą górę i zrób foty zamazując, czy ucinając głowę. Jak będą Ci przeszkadzać, to po obejrzeniu Moderatorka może usunąć.
Znajdź też w necie zdjęcie sylwetki, do której chciałabyś dążyć i też pokaż. Myślę, że będzie to pomocne dla Moderatorki.
No i uzbrój się w cierpliwość, poza kwestią weekendu na forum sporo się teraz dzieje, więc musisz zaczekać na Swoją kolej.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 3448 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 31332
strasznie jesteś wychudzona patrząc po wymiarach :/ Wstaw foty, bardzo możliwe, że Ty masz zaburzony obraz postrzegania siebie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 219
Dziewczyny niestety nie dodałam zdjęć, bo nie mam na razie jak poprosić kogoś żeby mnie "cyknął". Mam jednak inne pytanko, po moich ćwiczeniach, które zaczęłam jakiś czas temu moja waga zaczęła...rosnąć ! Czy to nie jest dziwne ? Oczekiwałam raczej że będzie spadała albo chociaż była taka sama, a tu co wchodzę to więcej. Zaczęło się to odkąd zaczęłam ćwiczyć.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Prosze o porady w redukcji

Następny temat

ściana płaczu - NJU SPAM :-D

WHEY premium