SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ciągle chce mi się spać....

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2847

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 336 Wiek 33 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 3934
Cześć Wszystkim . Mam 25 lat i od jakis dwóch tygodni czasu ciągle chce mi się spać. Trenuje 3x w tygodniu na siłowni plus 3x w tyg trening na piłce gimnastycznej plus jak każdy inny człowiek pracuje. Pierwsze co pewnie i Wy byście napisali to przemęczenie i że odpocząć trzeba. No to na starcie powiem że na 99% nie jest to przetrenowanie bo nawet jak teraz mam wolne od pracy i np. Śpię 10 godzin w nocy i wstaje z łóżka zjem śniadanie i coś porobie w domu i wystarczy że dwie godziny po długim śnie usiądę lub położę się to od razu zasypiam. Dosłownie marzy mi się sen i w ciągu dnia potrafiłbym pół dnia przespac. Nie miałem czegoś takiego nawet jak kiedyś trenowalem o wiele ciężej bo aktualnie trenuje lekko z powodu kontuzji pleców. Zresztą nigdy czegoś takiego nie miałem i mogłem spać 6h w nocy a później cały dzień normalnie funkcjonować a teraz nawet jak wolne od pracy i regeneracja jest super ciągle chce mi się spać i ziewam. Dietę utrzymuje taka sama cały czas i zdrowo się odzywiam . Początkowo myślałem że to może jakaś wina suplementów i odstawiamy na kilka dni witaminy, zen szen , zma na noc , witaminew c - ogólnie odstawilem wszystko co z suplementacji i nic to nie dało. Miesiąc temu jak miałem robione badanie krwi i moczu to wyniki miałem bardzo dobre. Anemi nie stwierdzono. Co to może być ? Przyznam że po lekarzach nigdy nie chodziłem bo problemów z zdrowiem nigdy nie było ale to mnie nie pokoi i muszę gdzieś pójść. Dodam jeszcze że kiedyś w dzieciństwie miałem dwa wypadki na głowę a w jednym straciłem przytomność od uderzenia ale później miałem robione przeswiwtlenie i nic nie wykazało i minęło już od tego z 15 lat... czemu pisze o tym ? Bo np. Mam tak że jak kręce głową w lewo i w prawo to dostaje zawrotow i całe otoczenie mi się kręci lub gdy wstaje z łóżka szybko z rana ale lekarz mi mówiła że to nic złego i że to zaburzenia jakiegoś błędnika bo chciałem skierowanie na tomografie głowy lecz nie dostałem. Co byście mi radzili zbadać ? Może to cukrzyca? Może jakiś guz w głowie? Tarczyca? Kurde nie wiem ...
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 28 Napisanych postów 135 Wiek 39 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 912
tak to może być tarczyca,zbadaj sobie caly panel...
moze to byc tez dieta za duza ilosc egli pooduje wyrzut insuliny...niedobor vitaminy D tez moze byc jednym z czynnikow...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 336 Wiek 33 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 3934
Tarczyce w takim razie zbadam. Co do ilości węglowodanów to na pewno nie jest to bo 3 miesiące temu jadłem sporo więcej i problemu nie było. Jeśli chodzi o witaminę D to nawet jak brałem co dzień do śniadania dawkę to i tak problem był.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 653 Wiek 30 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 4469
Też ostatnio mam z tym problem może pogoda ,przesilenie wiosenne?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Przyczyn takiefgo stanu może być wiele, swoją droga niedawno pojawil się temat dotyczący tego zagadanienia na portalu potreningu.pl , warto się z nim zapoznać

http://potreningu.pl/articles/4724/dlaczego-ciagle-chce-mi-sie-spac 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
A nos? Może jakieś drobne uczulenie, nos zatyka się w nocy (nawet lekko) i jesteś niedotleniony? Ja mam problem z niedospaniem z powodu niedotlenienia. Zacząłem sezon rowerowy i jak rano wieje to coś się dzieje z zatokami i w nocy nos się zatyka. Można spać 12 godzin i jestem niedospany. Z tego co pamiętam to przy przetrenowaniu chce się spać, ale są problemy z zaśnięciem. Po tym poznawałem przetrenowanie u siebie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 61 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 973
Zbadaj na czczo glukoze, insuline i panel tarczycowy.

Jesli masz do tego problemy z erekcja i libido, to trzeba badania rozszerzyc.

Polecilbym Ci:
- Tiolip 2xdz. (1 kaps. rano i 1 wieczorem). Zjadlbym 2 op. pod rzad.
- Vigantoletten1000 2xdz. po 2 tabl. do konca czerwca (=dawka 4000j.m./dz.), przerwa w lipcu i sierpniu i od wrzesnia 2xdz. po 1 tabl. do konca grudnia (=dawka 2000j.m./dz.).

Tak, wiem, ze brales vit. D, ale trzeba nadal. W styczniu wykonaj oznaczenie poziomu D3 i jesli nie osiagniesz gornej granicy, to bierz kolejne 3 msce w dawce zaleznej od wynikow.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 336 Wiek 33 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 3934
No ok wezmę się za to. Co do libido zauważyłem , że jest mniejsze właśnie też i co to w tedy może oznaczać ? coś z testosteronem czy coś ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 61 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 973
Zalezy co to znaczy "mniejsze". Bo jak Ci sie nie chce sexu jak dotychczas, to moze byc zrozumiale biorac pod uwage zmeczenie. Natomiast jesli partner/ka lezy i czeka na Ciebie w sexi bieliznie, a Ty nie masz ochoty (pomimo erekcji) to zbadalbym Ci poziom testosteronu wolnego, calkowitego oraz magnezu. Jesli jednak utrzymujesz sie jeszcze w normie i z erekcja jest ok, to nie ma sensu. Wystarcza te badania, o ktorych mowilem.

Powodzenia! :)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Skurcz łydki podczas snu.

Następny temat

Naderwanie Więzadła Pobocznego Przyśrodkowego, Szczelina pozioma w łąkotce przyśrodkowej

WHEY premium