SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Chude ręce

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 631

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 39 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 244
Witam, mam takie pytanko, jestem ogólnie szczupły więc mam chude ręce, co by można było zrobić aby to poprawić? Chodzi mi np. o to,aby kości były wytrzymalsze (aktualnie jakbym w coś twardego mocno uderzył, to zapewne bym je sb połał...) czy wystarczy "nabicie masy"? Czy może jakieś odżywki, picie mleka, wapna cokolwiek?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6502 Napisanych postów 62293 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777603

Nie powinno się rozwijać tylko jednej partii mięśniowej. Osoby szczupłe chciałyby poprawić jak w tym przypadku na przykład ramiona, ale żeby rozbudować masę mięśniową ramion trzeba nie tylko w przemyślany sposób trenować, ale również odpowiednio się odżywiać.

Muskulatura nie bierze się tylko z treningu bo trening siłowy jest tylko bodźcem, a żeby ten bodziec zadziałał powinniśmy dostarczyć również odpowiednie składniki pokarmowe żeby te mięśnie miały z czego rosnąć.

Kolejna kwestia to samo podejście do treningu siłowego i zmiany naszej sylwetki. Jeśli jesteśmy osobami szczupłymi to starajmy się poprawić całą naszą sylwetkę,a nie tylko je wybrane fragmenty. Większość chciałaby mieć większe barki, ramiona czy klatkę piersiową, ale wyobraźmy sobie, że chcemy rozbudować ramiona i ich masa faktycznie się zwiększy. Będziemy wyglądać co najmniej śmiesznie gdy ramiona będą wyglądać porządnie, a cała reszta nadal chudo.
Do poprawy sylwetki powinno się podchodzić w sposób globalny poprawiając wszystkie partie mięśniowe, a nie tylko wybrane fragmenty.

Polecamy również: Budowa masy mięśniowej - co musisz wiedzieć?




Zmieniony przez - rion10 w dniu 2022-05-18 07:45:22

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6502 Napisanych postów 62293 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777603
Aby ręce były grubsze trzeba dołożyć tam masy czyli zwiększyć wielkość mięśni. A to, żeby kości były twardsze zależy od ich jakości czyli ile wapnia mają itd

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 307 Napisanych postów 3118 Wiek 38 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 69220
Więcej jeść. Gęstość kości i ich objętość dość ciężko stymulować. Na pewno witamina D + wapń coś tam działa, ale mam wrażenie, że gdybasz o tych złamaniach. Też mam chude kości i nigdy nic nie złamałem poza placem na treningu boksu. Musiałbyś zrobić specjalistyczne badania, takie jak przy diagnozowaniu osteoporozy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6502 Napisanych postów 62293 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777603
Samo rozpoczęcie aktywności fizycznej powinno wzmocnić kości bo muszą one przenosić większe obciążenia jako część aparatu ruchu oczywiście wszystko przy odpowiedniej diecie bo nez tego ani rusz.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Czy odłożyć monohydrat kreatyny by podkreślić mięśnie?

Następny temat

Pamięć mięśniowa

WHEY premium