SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Choroba Perthesa

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 6386

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 12
Witam!

Jestem po chorobie Perthesa (miazdzyca kosci biodrowej). Wyleczona została idealnie. Ostatnio jednak odczulem bol i doktor powiedziala mi ze musze skonczyc z pilka. Mam pytanie czy po tej chorobie mozna normalnie uprawiac ten sport? Czy jest jakas rada na wczesniejsze zatrzymanie postepowania tej choroby?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 11
witaj
perthesa ta chorego wystepuje najczejsciej u chlopców i najlepszym lekarstwem na ta chorobe jest wczesen wykrycie i odciazenie nogi za pomoca kuli badz innego sprzetu ortopedycznego. W tym czasie wszytko sie regeneruje i dochodzi do znaczej poprawy zdrowia. Jednak nie leczona bardz przeciazona prowadzi do bardziej skaplikowanego toku. Do zwyrodnienia stawu co przyszłosciowo owocuje wymianem na sztuczny tzw endoproteza. Wiem bo sama choruje na ta chorobe mam 22 lata a zachorowałam jak miałam 9 lat jednak przez 2 lata lekarze leczyli mnie na kregosup dlatego podkreslam ze wykrycie wczeniej daje duze prawdopodobienstwa poprawy. Zawsze mi mówili zebym sie oszczedzała jednak w codzinnym zyciu wsród ludzi zdrowych zapomina sie o tym i pragnie byc normalnym, jednak to wszytko pózniej niestyty wychodzi. Mysle ze sporty tak... bo ruch jest potrzebny jednak nie bardzo obciazajacy Twoja noge :D pozdrawiam

dziekuje za odpowiedz

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Prostownice....

Następny temat

Problemy z ciśnieniem

WHEY premium