SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Chce zacząć treningi - prosze o pomoc dt. diety

temat działu:

NUTRIFARM&OLIMP

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1564

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 4429 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 32976
O efektach nic ci nie powiemy poniewaz jest to indywidualna reakcja organizmu na inny tryb zywienia - stosuj wybrana przez siebie diete, a nastepnie wprowadzaj ewentualne poprawki [mysle, ze po ok. 2-4 tygodniach powinienes juz moc ocenic czy dieta przynosi oczekiwane rezultaty czy nie].

Co do godzin treningowych to trenuj w te, w ktorych czujesz najwiaksza moc - dla jednych sa to godzina 16-17, dla innych wczesne pory przed poludniowe - czytalem kiedys nawet o kulturyscie, ktory cwiczyl kolo godziny pierwszej w nocy - jezeli szkola wymaga trenowania pozniej to tak trenuj
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 4202 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 31675
z teoretycznego punktu widzenia tez nie ma przeciwwsakazan, o 12 mozesz byc jooz po 2 posilkach i wtedy spokojnue mozesz przeprowadzac trening z zapasem energi :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 10800 Napisanych postów 47758 Wiek 26 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 57816
Treningi zdecydowanie poranne.Wieczorem poziom testosteronu jest najnizszy, zas w okresie porannym najwiekszy i wtedy najkorzystniej przeprowadzac treningi.

Mozna tutaj nawiazac do analogii prehistorycznej, gdzie mezczyzna jako lowca wyruszal rano na polowanie, wtedyu potrzebowal najwiekszej ilosci hormonow aby moc skutecznie polowac, zas wieczor to okres w ktorym mogl patrzyc sie w ogien i rozmyslac na temat wlasnej grupy.

Zmieniony przez - McRaYvEn w dniu 2004-07-29 02:02:14
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 57 Napisanych postów 6563 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 45379
Biały

Nie ma problemu, ja jak trenowałem w soboty to mogłem trenować tylko rano bo klub był otwarty do 12
i tak trening zaczynałem o ok 9:30, byłem tylko po śniadaniu
A treningi były ciężkie - trójbojowe (siady lub martwy ciąg + ława + cwiczenia pomocnicze)
z początku ciężko jest sie przestawić - brakuje energii ale po ok 2 treningach przestajesz odczuwać wiekszą różnice i można trenować na max obrotach

"Anyone can give up; it's the easiest thing in the world to do. But to hold it together when everyone would
understand if you fell apart, that's TRUE STRENGTH"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 48 Napisanych postów 3393 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 15438
Rzeczywiście poziom testosteronu jest najwyższy w godzinach rannych (między 6 a 9), wiec patrzac z punktu widzenia pobudzenia hormonalnego podejmowanie w tym czasie wysiłku wydaje się jak najbardziej uzasadnione. Chociaż wgłębiając sie bardziej w fizjologię, można mieć tutaj kilka zastrzerzen. We wczesnych godzinach rannych występuje nie tylko najwyższy poziom testosteronu ale takze kortyzolu. Z tego tytułu podejmowanie wysiłku przy wysokim poziome kortyzolu może osłabiać reakcje immunologiczną i tym samym zwiększac podatność na różnego rodzaju choroby i infekcję. Między innymi z tego tytułu osobom starszym nie zaleca sie podejmowania bardziej intensywnych wysilków we wczesnych godzinach rannych. Wczesny trening może takze nasilać reakcje katabolizmu, dlatego osoby podejmujace ranny wysiłek powinny skorzytsać z suplementacji l-glutaminą która osłabia kataboliczne działanie kortyzolu. Zalecany natomiast byłby trening aerobowy, który przy współdziale testosteronu i kortyzolu wpływa korzystnie na proces lipolizy, natomiast nie aktywuje w istotny sposób przemian katabolicznych w obrębie tkanki mieśniowej. Oczywiście nalezy przyjać także indywidualne predyspozycje. Wiele osób cwiczy np. o 4 i 5 rano i mimo to notuje dobre wyniki. Jednak w większosci przypadków efektywność porannego treningu siłowego (w kontekscie przyrostu masy mięśniowej) jest mniejsza niż popołudniowego. Popołudniowe treningi siłowe wydaja sie także bardziej korzystne dla osób borykajacych sie tkanką tłuszczową. Podejmowanie wysiłku po południu m.in. zapobiega niewłaściwemu wykorzystywaniu cukrów, gdyz pobudzamy silniej proces glikogenezy w mieśniach i wątrobie. W godzinach rannych jest on natomiast nasilony naturalnie. No i również sprawa hormonów. Poziom testosteronu jest najwyższy w godzinach rannych, podobnie jak kortyzolu. W godzinach popołudniowych warto więc skorzystac z treningu siłowego który "rozbudza" poraz drugi testosteron, natomiast nie wywołuje juz tak silnego wpływu na kortyzol. Wyjasniłem tutaj jedynie pewne mechanizmy fizjologiczne, natomiast absolutnie jestem z dala od krytykowania porannych treningów. jeżeli komuś ta pora treningów odpowiada i notuje przy tym zadowalające efekty, powinien dalej to kontynuować jedyna uwaga - nie podejmujmy ciezszych wysiłków na pusty żołądek.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta na masę dla 66kg ektomorfika

Następny temat

REGENERACJA

Fruzelina