SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Chce to zrobic PROFESJONALNIE...

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4752

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 87 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 4233
Witam wszystkich

Nie bardzo wiedzialem do jakiego dzialu się udac, ale wybralem w koncu „odchudzanie" mimo, ze kojarzy mi się z „babskimi" dietami 1000 kal itp.

Na wstepie napisze cos o sobie. Mam 22 lata, trenuje prawie 2 lata na silowni. Chciałbym przeprowadzic na sobie profesjonalna redukcje. Moim celem jest 10 - 12 % BF. Jestem z natury endomorfikiem wiec dla mnie cel ten bedzie baaaardzo trudny. Teraz mój BF to na oko 20 - 25 %? (nie ufam metodzie na palce). Nie chciałbym aby był to temat jednorazowy, mam nadzieje, ze przerodzi się w cos w rodzaju Testu. Jestem osoba dosyc dokladna i nie lubie chaosu, dlatego chciałbym caly ten temat rozlozyc na raty. Będę miał duzo pytan i przemyslen, nie oczekuje bron boze gotywch diet, żeby ktos cos mi uklad lub robil cos za mnie. Ok. koniec tego zanudzania na terazJ

Chciałbym zadac wiec swoje pierwsze pytanie w tym temacie. (będę miał duzo pytan, ale nie chce nawalic 10 naraz tylko spokojnie dokladnie kazde po kolei aby kazda kwestie dobrze rozwazyc i wybrac najlepsza opcje).

Czy istnieje jakies uzadzanie które można nabyc w cenie do 300 zl które dokladnie mierzy poziom BF w organizmie? Jak już pisalem wczesniej, nie ufam tej metodzie na palce a poziom BF to jest kwestia która będę się zajmowal i kontrolowal przez dlugie lata wiec uwazam ze mogę zainwestowac pieniadze w takowe urzadzenie ( o ile istnieje)

Pozdrawiam

PS Mam nadzieje, ze nie zostane "okrzyczany" za niewypelnienie ankiety ponizej i za niewiele danych. Chce tylko zapewnic, ze wszystko w swoim czasie... ;)

Waga: 88

Wzrost: ?

Obwód klatki: ?

Obwód ramienia: ?

Obwód talii: ?

Obwód uda: ?

Obwód łydki: ?

Szacunkowy poziom tkanki tłuszczowej: 20-25

Aktywność w ciągu dnia: -

Uprawiany sport lub inne formy aktywności: -

Odżywianie: akutalnie dieta na mase

Cel: redukcja rozłożona w czasie

Ograniczenia żywieniowe: brak ograniczen

Stan zdrowia: doskonaly

Preferowane formy aktywności fizycznej: -

Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty: -

Czy możliwe jest wprowadzenie suplementów: tak

Stosowane wcześniej diety: byly
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów? Indywidualne plany dietetyczne i treningowe
  • 23 383 spalonych kg tłuszczu
  • 27 059 zbudowanych kg mięśni
Sprawdź więcej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Ok widze, ze moje wczesniejsze pytanie nie spotkalo sie z Wasza aprobata...
Przejde zatem do kolejnego:)

Najpierw naszkicuje sytuacje:

Od wczoraj jestem na cyklu kreatynowym (mono) i dnia 20 marca go koncze. Chcialbym od 1 kwietnia zaczac redukcje ktora trwala by 4 miesiace. Zatem moje pytanie brzmi, czy warto zrobic sd (strategiczne roztrenowanie) przed cztero miesiecznym cyklem redukcyjnym czy do kwietni cwiczyc i odzywiac sie po staremu by z pierwszym dniem kwietnia wszystko zmienic i przestawic sie na rekudcje? Pytanie jest o tyle trudniejsze, ze dokladnie od wczoraj, zaczalem cwiczyc po 2 tygodniowym sd (mialem ciezki trening na mase, musialem troche wyluzowac aby sie nie przetrenowac).

Jezeli i tym razem nikt nie podejmnie ze mna dyskusji to zrozumiem aluzje i odejde ze spuszczona glowa, natomiast jezeli ktos postanowi jednak mi pomoc, to ostrzegam, ze sprowokuje mnie to wiekszej ilosci pytan w niedalekiej przyszlosci ;)

Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ellis ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 117 Napisanych postów 4616 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 53303
Ten dział nie ma nic wspólnego z "babskimi" dietami 1000 kcal itp. Krytykujemy takie diety - nic więcej

Raczej nie ma sensu płaćić za sprzęt, który również zawodzi, sugerowałbym korzystanie z jednej z tych trzech metod. Ważna jest byś mógł zaobserwować postęp lub brak postępu, mniej istotne jest ile % tkanki tłuszczowej posiadasz.

Pomiar tkanki tłuszczowej:

1) Pomiar fałdomierzem: - mówisz o tej metodzie na palce?

http://www.sfd.pl/temat263219/

2) Pomiar na podstawie obwodów dla osób nie posiadających profesjonalnego sprzętu:

http://www.xmaxonline.com/
http://www.mybodycomp.com/ 

Okres roztrenowania, to nie jest zły pomysł, wtedy od kwietnia zaczynałbyś z nowym treningiem, miałbyś większe chęci i możliwości - wiadomo, że trudniej o to przy ograniczonej ilości kalorii.

Wypełnij ankietę! Zapoznaj się na początek z tym:
http://www.sfd.pl/10_wskazówek_żywieniowych-t315293.html 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 10785 Napisanych postów 47359 Wiek 26 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 57816
mega profesjonalnie
kompleksowo i pod 24h nazdorem bedzie juz niebawem w nowym dzial i na nowej stonie sfd

moj prywatny trener-dzial komercyjny

bedzie to hit
niebawem zapisy w cenie promocyjnej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
"Ten dział nie ma nic wspólnego z "babskimi" dietami 1000 kcal itp. Krytykujemy takie diety - nic więcej;)"

Wiem wiem:)
Dlatego wlasnie w tym dziale umiescilem swoj temat, forum czytam od dawna i sa ludzie ktorych cenie "porozrzucani" po roznych dzialach, ale jednak w tym jest ich stosunkowo najwiecej (tez do nich nalezysz;).

"Pomiar fałdomierzem: - mówisz o tej metodzie na palce?"

Cos w tym stylu. Sciagnalem kiedys program zrobiony przez Pitt Bulla i sie przed chwilka tam 2 razy sprawdzilem - wyszlo mi 22% a drugim razem 25%. Oczywiscie to nie wina programu tylko pomiaru bo raz mialm 25mm a drugim razem 30mm...

"Okres roztrenowania, to nie jest zły pomysł, wtedy od kwietnia zaczynałbyś z nowym treningiem, miałbyś większe chęci i możliwości - wiadomo, że trudniej o to przy ograniczonej ilości kalorii."

Ok dzieki za rade. Zatem od 20 do 1 kwietnia mam przerwe na roztrenowanie:)

"Zapoznaj się na początek z tym:
[http://www.sfd.pl/10_wskazówek_żywieniowych-t315293.html]"

Hmm musze przyznac, ze dosyc zaskoczyla mnie ta dieta oparta na ww z warzyw (nie ryzowow - kaszowych;). Do tego jeszcze wroce niebawem, ale najpierw jeszcze jedna kwestia strategiczna zanim przejde do diety, treniungu itp.

Mianowicie:
Jak pisalem wczesniej planuje robic redukcje przez 4 miesiace. Domyslam sie ze na samym poczatku dieta bedzie przynosic najwieksze efekty a im dalej z czasem tym coraz slabiej bedzie. Dlatego pewnie bedzie trzeba z czasem cos modyfikowac. Wymyslilem sobie taki plan: przez pierwszy miesiac silownia + dieta, drugi miesiac silownia + dieta + aeroby, trzeci dieta + silownia + aeroby + mocna suplementacja redukcyjna (efedryna, fat burnery czy cos tam jest skuteczne) i wreszcie ostatni miesiac dieta ubozsza od poprzednich o iles 300-400 kal + silownia + aeroby + mocne suplementy reukcyjne. Oczywiscie taki pomysl zrodzil sie w mojej glowie i bardzo prawdopodobne, ze jest w nim cos nie tak. Z checia wyslucham jak Wy byscie mi radzili, moze cos zmienic w tej strategi? Jestem otwarty na wszelkie propozycje. Chcialbym juz teraz wiedziec mniej wiecej jak to bedzie wygladac, zebym wiedzial mniej wiecej ile w jakim miesiacu bede musial pieniedzy wydac na ta redukcje cala:)

Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ellis ZASŁUŻONY
Ekspert
Najlepiej ustal sobie na początek powiedzmy: 3 treningi siłowe i 3 aerobowe po 30 minut. Do tego dopasuj ilość kalorii zjadanych według wzoru bez teoretycznego deficytu. Jadłospis według "wskazówek". Możesz też na początek nie liczyć dokładnie kalorii, a jedynie zacząć wprowadzać "wskazówki" prowadząc jednocześnie dziennik dietetyczno-treningowy. Ważne jest byś po 2-3 tyg. odpowiednio podsumował ten okres i był w stanie wprowadzić rozsądne poprawki jeśli takie będą konieczne, bo efekt w postaci zmiany obwodów/ubytku kg będzie słaby. Następny Twój krok w zależności od efektów, to może być dodanie treningów interwałowych.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Ok czyli krotko mowiac nie ma narazie co kombinowac na zapas bo czas pokaze jakie kroki bedzie trzeba podjac:)

Uwazasz, ze aeroby powinienem zaczac od poczatku redukcji? bo bardzo ich nie lubie i myslalem ze moze na poczatku troche "pociagne" bez nich...

To teraz najwazniejsza sprawa - dieta. Ellis pomoz mi z dieta;)
Oczywiscie bron boze nie chce abys mi cos ukladal - jedynie poprosze o linki ktore wg Ciebie beda dla mnie przydatne w ulozeniu diety na redukcje. Kalorie bede liczyl bo to dla mnie nie problem, wage kuchenna mam (dokladnosc niby 1 gram). Piszesz zeby zrobic diete bez deficytu? Jak rozumiem tylko na poczatku bym "jechal" bez deficytu bo z czasem bede odejmowal i odejmowal? Bardzo mi zalezy, zebym ta diete sobie ulozyl najlepsza z mozliwych bo raz, ze jestem zdania, ze dieta w tym sporcie to podstawa i jest najwazniejsza a dwa, ze bede sie odzywial wg tej diety przez cale 4 miesiace (jezeli nie wiecej, cel - 10-12BF).

Pozdrawiam i dziekuje Ci Ellis za Twoja pomoc!

BTW qazar Ty tez moglbys cos od siebie dodac do tego tematu jezeli uwazasz to za stosowne ;D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
qazar ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 728 Napisanych postów 31016 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 94344
ja poproponuje dochodzic do celu metoda malych kroczkow , jesl iteraz masz 25 % to kolejny przystanek zrobisz przy 18% pozniej restart metabolizmu i z 18 powinienes dojsc do 14% i znow to samo to co ci moze pomoc w tym to : http://www.sfd.pl/10_wskazówek_żywieniowych-t315293.html 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ellis ZASŁUŻONY
Ekspert
Możesz jeść więcej i spalać więcej kalorii przede wszystkim poprzez trening siłowy, ale również aerobowy i interwałowy. Lepiej jest jeść więcej i spalać więcej niż jeść mniej i spalać mniej - nawet przy takim samym deficycie kalorycznym

3 treningi aerobowe po 30 minut to nie jest dużo. Potem jak już pisałem możesz przejść na tygodniowo 1-2 treningi aerobowe i 1-2 treningi interwałowe. Dobrze jest mieć pole do manewru zarówno, jeśli chodzi o treningi jak i o dietę.

Zastosowanie się do "wskazówek" powiedzmy na 90% o czym jest mowa w linku z pewnością przyniesie rezultaty. Nie jest to sposób na "szybką wycinkę", a raczej sposób pozwalający zdrowo, stopniowo zmieniać sylwetkę we właściwym kierunku. Zwiększając odpowiednio kalorie możesz budować masę mięśniową na tym planie.

Zmieniony przez - ellis w dniu 2007-02-22 19:05:56
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Witam
Wyliczylem kaloryczne zapotrzebowanie dzienne i wyszlo mi 2500. W TEA , TEF i NEAT bralem najnizsze wartosci. 7 kal w treningu silowym EPOC - 4%, podobnie w aerobach, TEF- 6% i NEAT - 200. Wyszlo mi zatem 2500.

Ułożyłem też diete wg 10 wskazuwek. Mialem maly problem bo wiedzialem, ze tlusz ma stanowic 25% z 2500 kal, bialko ustalilem na poziomie 2,5g zas reszta to ww (ktorych wg 10 wskazuwek mialo byc mniej w posilkach niz tluszczu:/).

Posiłek 1

Mintaj - 200g
Sałata zielona - 250g
Olej Lniany – 15g

Posiłek 2

Pierś z kurczaka – 150g
Brokuły – 250g
Oliwa z oliwek – 20g

Posiłek 3

Carbo – 50g
Białko serwatkowe – 25g

Posiłek 4

Pierś z kurczaka – 150g
Ryż brązowy – 100g
Chleb żytni pełnoziarnisty – 100g

Posiłek 5

Mintaj - 200g
Chleb żytni pełnoziarnisty – 100g
Oliwa z oliwek – 20g

Posiłek 6 (przed snem)

Odżywka z białka kazeinowego – 40g

Kal – 2400
Białko – 220
WW – 250
Tłuszcz - 70

Jest to przyklad diety w dniu NIETRENINGOWYM.
W dniu treningowym po carbo i odzywce nastepuje wizyta na silowni zas po niej druga identyczna porcja carba i odzywki bialkowej. Chcialbym aby dieta byla doskonala dlatego kazde sugestie mile widziane, zle cos ulozylem? zle policzylem? zla kolejnosc posilkow? za malo czegos a czegos za duzo?

Wiem, ze tluszcze mialy byc podzielone 1/3 z oliwki, oleju lnianego i tluszczy zwierzecych. Nie bardzo wiedzialem czego uzyc jako tluszczy zwierzecych wiecej dodalem oliwy z oliwek...

Aha:)
Jak sie robi ten restart metabolizmu i na czym to polega?

Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Ellis, qazar? Dobrze jest? Sprawdzicie mi ta diete?:)

Pozdrawiam
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Moja dieta i kilka pytań

Następny temat

Dieta do oceny (masa)

WPC