SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Chcę zacząć trenować !

temat działu:

Baza klubów Sztuk Walki

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 16967

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 2862 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 34213
Witaj.
Chcesz zapisać się na sport walki? Zastanawiasz sie od czego zacząć, gdzie szukać informacji, jaka sztuka walki będzie dla Ciebie najleprza... ?
Pierwszy krok zrobiłeś - podjąłeś decyzje. Teraz musisz sprecyzować swoje oczekiwania. Nie jest to łatwe, szczególnie wtedy gdy nie wiesz czym tak naprawde różnią się od siebie poszczególne style. Nic nie szkodzi, jesteś na sfd więc postaramy się pomóc .
Zastanów się co cię pociąga - uderzanie, chwytanie (lubisz oglądać boks, a może zawsze interesowały cię zapasy? - cholera jak oni to robią ). Może fascynuje cię klimat dalekiego wschodu i style tradycyjne? To dość istotne informacje, które zawężają obszar poszukiwania. Pamiętaj, że ograniczają cię możliwości natury lokalizacyjnej (miejsce zamieszkania). Zastanów się też jaką kwotę pieniężną jesteś w stanie przeznaczyć na comiesięczną opłatę za treningi.
W sztukach walki możemy wyróżnić style które specjalizują się w chwytach jak min:
-judo
-zapasy
-brazylijskie jiu-jitsu
-sambo
-luta livre
(więcej - http://www.sfd.pl/forum_127/ )
oraz style polegające na zadwaniu ciosów jak chociażby:
-boks
-karate
-kick boxing
-Thai boks
-kung fu
-taekwondo
(więcej http://www.sfd.pl/forum_128/ )
Występują też systemy zakładające walke w obu tych wariantach np:
-shidokan
-ju-jitsu
i szkoły walki, które łączą różne style np: jeet kune do, sekcje trenujące pod kątem Vale Tudo itp.
Niektóre systemy opierają sie na walce bronią:
-kendo
-stick fighting
Możemy też sklasyfikować sztuki walki ze względu na tradycyjne (np aikido, karate - więcej http://www.sfd.pl/forum_129/ ) jak i nowoczesne (bjj, shootfighting -
więcej - http://www.sfd.pl/forum_20/ ).
występują też systemy typu Combat:
-Krav Maga
-Combat 56
-Sambo bojowe
(więcej http://www.sfd.pl/forum_130/ )
To zbliża nas do kolejnego, ważnego podziału. Zastanów się czy interesuje cię rywalizacja sportowa. Nie tylko sparingi w klubie, ale i zawody, turnieje. Znajdziesz je w boksie, judo, zapasach, bjj i wielu innych, ale też nie uświadzczysz w krav maga, aikido...
O wszystkich tych stylach możesz poczytac w ARCHIWUM SFD. Poczytaj je zanim zadasz pytanie, które juz padło. W tym celu skorzystaj z forumowej wyszukiwarki - http://www.sfd.pl/search.asp . Najlepiej szukaj wg tematów. Jeżeli szukasz konkretnej sekcji wpisz interesujące cię miasto. Możesz też użyć google - http://www.google.pl/ .
Jeżeli szukasz taniej sekcji rozejżyj się za azs bądź szs, lub postaw na sport olimpijski jak judo, zapasy, boks, taekwondo. Możesz też poszukać w domach kultury i jednostkach finansowanych przez gmine. Może też przydać ci się cały czas tworzona baza klubów - http://www.sfd.pl/temat166349/ .

Pamiętaj twój wiek, płeć i warunki fizyczne nie mają dużego znaczenia. Możesz trenować każdy styl, który ci się spodoba. Najlepiej jak pójdziesz na trening i sam zobaczysz czy odpowaida ci dana sekcja, trener, współćwiczący. Nie stój z boku, weź udział w treningu, bo inaczej nic tak naprawde się nie dowiesz i będziesz w punkcie wyjscia. Wystarczy, że weźmiesz ze sobą na pierwszy trening jakiś dres, koszulkę do ćwiczeń, ewentualnie tenisówki. Zazwyczaj pierwszy trening jest darmowy. Nie bój sie nik nie zrobi ci krzywdy, trener jest po to by czegoś cię nauczyć i nawet on był kiedyś w tej sytuacji w której jesteś teraz ty.

pozdrawiam i do boju

Zmieniony przez - natolin w dniu 2005-03-25 16:51:12
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów? Indywidualne plany dietetyczne i treningowe
  • 23 383 spalonych kg tłuszczu
  • 27 059 zbudowanych kg mięśni
Sprawdź więcej
...
Napisał(a)
Usunięty przez pinecone85 za pkt 4 regulaminu
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 50
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 5
Witam.. no ja chce sie zapisac wlasnie na jakis sport.. lecz niewiem co mam wybrac.. poprostu mama chce mnie wysłać żebym umiał się obronic przed napaściami, złodziejami itp.. niewiem czy chwyty czy uderzenia.. poprostu żeby sie obronic.. mieszkam w Tychach(śląskie) na miesiąc dawał bym maksymalnie 30zł.. mam 15 lat 183cm i waże około 75kg. co by bylo dla mnie najlepsze ? prosze o doradzenie i pomoc :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 73
ja to chodzilem na karate potem zaczalem sie interesowac km a tera walka nozem
ja w sztukach walki przykladam wage do samoobrony na ulicy wiec pod tym wzgledem polecam krav mage
pozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 10772 Napisanych postów 47067 Wiek 26 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 57816
K***a a myslenia na SW nie ucza?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 221 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1689
Autor głownego postu popełnił wiele błędów w swojej wypowiedzi.

Ja skupię się jedynie na stylach Kung Fu błędnie zakwalifikowanych do uderzanych. Style kung fu nie mieszczą się w żadnej z tych kategorii. pomijając już fakt że jest setki jeśli nie tysiące styli kung fu różniących się diametralnie, samo zakwalifikowanie ich jako całości do jakiejś kategorii świadczy o dyletanctwie w tym temacie.
Postując to co napisał autor postu: W kung fu jest walka w stójce, są chwyty (cały system chin na - przodek jiu jitsu - większość styli ma swoją własną wersję tego systemu), walka bronią (olbrzymia ilość wszelkiej możliwej bronii, oraz róznych przyżadów), są też style specyficznie parterowe jak np "styl psa" gdzie uczeń tego stylu wykonuje jedynie jedną lub dwie techniki w stójce, po czym sam pada i dalszą walkę przeprowadza na ziemi przy pomocy specyficznej pracy nóg (nie jest to jednak taki parter jak w jj czy bjj - to jest znacznie inny parter).
To tyle wyjaśnienia w tym temacie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 5
Hej))
Chciałam zapytać,czy chtoś wie,gdie w Gdańsku można się nauczyć kapuera?

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 29 Napisanych postów 2696 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 31115
kapuera

jesli tak wpisywales to wpisz 'capoeira' w wyszukiwarke tu i furaj

We gonna break

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 64
Witam mam 12 lat i chciałbym sie zapisać na box jestem zwinny lubię się bić a co najlepsze mam do tego natchnienie . chciałbym sie spytac gdzie mogę sie zapisac i chodzic na treningi pochodzę z Opola bardzo bym chciał chodzic na tę sztukę walki proszę o odpowiedz i pozdrawiam:p
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 11027 Wiek 35 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 72164
no boksu ztego co mi wiadomo to raczej niema ,ale zato masz Muay Thai [www.muaythai.opole.pl] jest też klub Bjj w którym ćwiczy sie podobniesz jakieś tam elementy kicka więc jakbyś był zainteresowany to masz też namiar
Klub LUTADORES BRAZILIAN JIU-JITSU
Opole ul. Kowalska 2 (sala judo przy hali Gwardii)
Wtorek, czwartek - godzina 19:00 (BJJ) Poniedziałek, środa - godzina 19:00 (kick boxing) [<====nie wiem czyto aktualne]

"Musisz świecić przykładem odwagi, honoru, żarliwej dla Narodu służby"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 64
Witam!!!!

chciałbym się zaptać gdzie jest jakas szukła boxerska albo cos w tym stylu w woj opolskim blisko opola. intreresuje mnie box kix boxing
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Szczecin-sztuki walki

Następny temat

Boks wroclaw !

aerofull