SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Chcę coś z sobą zrobić, ale nie wiem od czego zacząć...

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2044

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 26


Potrzebuję fachowej porady, a najlepiej pomocy przy opracowaniu dla mnie jakiejś diety bądź ćwiczeń lub też łącznie i proszę o udzielenie dla mnie kilka cennych wskazówek. Mam 28 lat. Nie jestem gruba, ale moim zmartwieniem jest brak kondycji, częste bóle pleców (skolioza 20 stopni) i odkładający się tłuszczyk na brzuchu. Mam 163 cm wzrostu, ważę 52 kg i mam kobiece kształty. 93 cm w biuście, 90 cm w biodrach i niestety 73 cm w pasie (tak mniej więcej). Jestem drobnej kości (mam drobne sczupłe ręce, szczupłe zgrabne nogi). Niestety ćwiczyć skończyłam odkąd ukończyłam edukację (nawet nie chodze na spacery), prace mam raczej siedzącą i stojącą, źle się odżywiam (za mało owoców i warzyw, od czasu do czasu piwko, papierosy, słodycze jem z umiarem). Chodzi mi najbardziej o ten brzuch i ogólną poprawę sylwetki, a także lepsze samopoczucie. Mam słabą wolę i słomiany zapał. Kiedyś uczęszczałam na basen, ćwiczyłam zajęcia korekcyjne na skoliozę kręgosłupa i czułam się świetnie. Nie wiem od czego zacząć. Próbowałam stosować diety, ale jedyne do czego udaje mi się zastosować to zrezygnowanie z białego pieczywa. Ostatnio chciałam ćwiczyć brzuszki i aż wstyd przyznać, ale z ledwością zrobiłam 20. Bardzo lubię taniec i mam również rower. Nie wiem czy to by cos pomogło. Poradźcie mi coś.

Płeć: Kobieta

Wiek: 28

Waga: 52

Wzrost: 163

Obwód klatki: 93

Obwód ramienia: 25

Obwód talii: 73

Obwód uda: 49

Obwód łydki: 32

Szacunkowy poziom tkanki tłuszczowej: nie wiem (nie dużo)

Aktywność w ciągu dnia: praca

Uprawiany sport lub inne formy aktywności: nic

Odżywianie: jem chleb razowy, wcześniej biały. Lubię nabiał, pierogi, kotlety, makarony. Nie lubię tłustych potraw, soi i dań bez smaku

Cel: poprawa estetyki i proporcji

Ograniczenia żywieniowe: nie mam

Stan zdrowia: nie mogę jeść smażonych jajek ( jest mi niedobrze )

Preferowane formy aktywności fizycznej: codziennie przez 15 minut do pół godziny. Ćwiczenia w domu, jazda na rowerze.

Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty: nic

Czy możliwe jest wprowadzenie suplementów: jeśli będzie taka konieczność

Stosowane wcześniej diety: nic
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Charon ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 5388 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 111118
A czytałaś już jakieś informacje dostępne na forum, czy liszysz na gotowca?

Beatus, qui prodest, quibus potest

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Redukcja czy masa???

Następny temat

Do poprawy

WHEY premium