SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Charakterystyka wybranych odzywek/suplementow

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 99324

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
HMB jest
BCAA jest
Glutamina jest
Tauryna jest
Green Tea mozesz wrzucic
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 6395 Wiek 39 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 87320
Wiem, że są ale ja mam to nieco szerzej rozpisane
Ale OK

Green Tea

Kilka słów o (czyli jak to pięknie wygląda w teorii):
Jest to ekstrakt z zielonej herbaty odpowiadający określonej ilości szklanek zwykłej zielonej herbaty (stosunek zależy zarówno od suplementu jak i jakości herbaty). Zielona herbata posiada niezaprzeczalne działanie prozdrowotne o bardzo szerokim spektrum, jest dobrym antyutleniaczem, ma wpływ na odchudzanie intensyfikując rozpad tkanki tłuszczowej. Green tea powoduje również pobudzenie, jednak nie takie intensywne jak sama kofeina natomiast o dłuższym działaniu. Zawiera substancje aktywne polifenole (katechiny, flawonole, fenolokwasy) i metyloksantyny (kofeina, teofilina, teobromina).

Mity w konfrontacji z faktami:
Z pewnością warto brać green tea ze względu na działanie pro zdrowotne. Równie dobrze można pić zieloną herbatę, jednak powinna ona być dobra gatunkowa (nie z torebek) natomiast one są stosunkowo drogie. W produktach używane są standaryzowane ilości. Co do zastosowaniu przy redukcji tłuszczu to osobno efekty są raczej niezauważalne chyba, że w połączeniu z innymi środkami.

Ogólne wnioski:
Po green tea nie należy oczekiwać żadnych spektakularnych efektów, także suplementacja nie przełoży się w żaden sposób bezpośrednio na wyniki sportowe. Jednak wpływ na zdrowie jest bardzo korzystny. Równie dobrze można pić zwykłą zieloną herbatę z naparu efekt jest taki sam. Osoby starsze szczególnie powinny się zainteresować tym produktem.

Częste pomyłki/plotki/ciekawostki:
Katechiny zawarte w zielonej herbacie powodują utrudnienia w trawieniu białek dlatego lepiej zachować odstęp ok. 30 min. jeżeli wysoki stopień strawności białek ma znaczenie.

pzdr.
1

Smerfujący Moderator

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
dalbym sog'a ale juz nie wchodzi
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 63 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 228
swietna robota....SOOOG :):):) taki temat był potrzebny :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 9317 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 45818
BPL-G dzięx za art bo mi się przydał - sog

PRO MODERATOR DZIAŁU

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 57 Napisanych postów 7171 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 74292
dopiero go zauwazylem
dobra sprawa Kamil
sog juz zapewne nie wejdzie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
dzieki
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 10 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 90
Witam wszystkich. Od miesiąca chodze na siłownie i planuje zakup jakiś odżywek. Mam do spalenia 'troche' tłuszczykui chce wyrobić mase mięśniową. Czy już powiniennem stosować jakieś odżywki ? Jesli tak to prosze o rade bo jestem w tych sprawach zielony dopiero zaczynam poruszać się po tym forum. Z góry dzięki.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Banan BOSS FORUM Administrator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 11389 Napisanych postów 72661 Wiek 37 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 958284
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 7
proszę o informacje na temat Guggul Ectrat, jaka firma waszym zdaniem oferuje najlepszy produkt.

kubas

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Kto bral KO?

Następny temat

polećcie mi jakiś jabłczan

WHEY premium