SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Chłopak, 16 lat chce zrzucić troszkę brzuszka

temat działu:

Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1007

Formularz - Proszę o pomoc

Wiek

16

Płeć

mężczyzna

Waga

76

Wzrost

180

Poziom bf (zdjęcie poglądowe)

16,37

Aktywność w ciągu dnia (cały tydzień): (praca/uczelnia/zajęcia domowe? O której trenuję, wstaję, kładę się spać? O której mam przerwy w pracy?)

na wakacjach wstraje około 9, w trakcie roku szkolnego 7. kładę się spać około 23. Nie pracuję

Uprawiane sporty, częstość i intensywność treningów, staż treningowy, sprzęt którym dysponuję (wyposażenie siłowni)

4-5 razy w tygodniu po 2-3 godziny

Stosowane wcześniej diety, ich wpływ na sylwetkę, obecne odżywianie

brak
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a) Temat przeniesiony przez Koniu151 z działu Odchudzanie.
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 42
Witam!
Mam 16 lat. Chciałbym nieco schudnąć. Nie jestem grubasem, ale mam troszkę brzuszka. Szczególnie jak siedze widać dość spore fałdki. Ważę 76 kg przy wzroście 180 cm. Trochę nie rozumiem swojej budowy, bo niemal codziennie coś uprawiam. Regularnie uprawiam różne sporty:
- piłkę nożną (2 razy w tygodniu),
- tenis (2 razy w tygodniu),
- rower (niemal codziennie minimum godzinę).
Jak widać prowadzę sportowy tryb życia. W roku szkolnym dochodzą do tego lekcje WF-u.
Muszę się jednak przyznać, że nie odmawiam sobie praktycznie niczego - od słodyczy począwszy, na tłuszczach skończywszy.
Chciałbym schudnąć, aby nie mieć tego tłuszczyku. Od pewnego czasu chodzę na siłownie dla sylwetki, ale mając warstwę tłuszczu i tak to nie wiele da. Nie chcę stosować żadnej diety cud. Mam sporo czasu. Proszę napisać, co muszę ograniczyć do zera, co tylko trochę. Będę bardzo wdzięczny.
Pozdrawiam.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 184405
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 42
Dzięki.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 42
Moje dzienne zapotrzebowanie na kalorie wynosi 2972.68 kalorii, w czym węglowodany to 408.74 gram, białko 111,48 g, a tłuszcze 99.09 gram. Moje pytanie brzmi - o ile zmiejszyć poszczególną ilość gramów, aby schudnąć?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 184405
Daj białko 140 gram (560 kcal), tłuszcze 100 (900) i reszta węgle. Ja bym dał 2500 kcal na początek, czyli węgli około 250 gram.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 184405
Zacznij lekturę od 10 wskazówek żywieniowych.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 591 Wiek 29 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 17957
Gdzie Ty to liczyłeś zapotrzebowanie?
Policz według tego wzoru: https://www.sfd.pl/Zapotrzebowanie_kaloryczne,_skł._prod._żywnościowych,_%_bf-t276436.html
Na początek rypnij sobie na 0 albo na lekki minus kcal a potem z czasem zaczynaj odejmować po 200kcal.
Białka daj na: 2-2.2g na kg, tłuszcze 0.8-1g, reszta węgle, potem z czasem ucinaj te kcal z węgli.
Staraj się tez manipulować trochę węglami, to tez przynosi fajne efekty, ale może na początek rzeczywiście poczytaj sobie te podstawy czyli co jeść !

Zmiany:
112kg - 85kg
85kg - 98kg
98kg -

'To staje sie coraz łatwiejsze..'

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 42
Zapotrzebowanie liczyłem tutaj: http://potreningu.pl/kalkulatory. Coś z nim nie tak?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 184405
Jest ok.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Kreatyna

Następny temat

Rzut młotem

WHEY premium