SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Cena kilkuletnich zaniedbań na zdrowiu?

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 372

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Wiek 26 lat Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 102
W ostatnim czasie walczę z atakami bólu kręgosłupa lędźwiowego oraz rwy kulszowej. Radzę sobie poprzez maść z ibuprofenem i zawiesinę Nimesil raz dziennie. Ból ten jest zmienny w zależności od czynności wykonywanej. Przy podnoszeniu ciężkiej rzeczy najbardziej jest nie do zniesienia. Przy chodzeniu tylko po dłuższym czasie się trochę nasila. Jeszcze tydzień temu trudno było położyć się do łóżka i przejść po schodach Miałem wykonane RTG, które stwierdziło prawostronną skoliozę odcinka lędźwiowego i dyskretne zwężenie przestrzeni międzykręgowej L5-S1. Otrzymałem od lekarza skierowanie na rehabilitację.

Teraz zastanawiam się czy nie jest skutek moich zaniedbań dietetycznych i ruchowych. W ciągu kilku lat przytyłem do 120 kg. Tkanka tłuszczowa na brzuchu nie pozwala mi zakładać nawet rozmiaru XXL. Również z wyjątkiem roweru i spaceru nie wykonywałem i nie wykonuje prawie żadnego ruchu. Sporo też siedziałem przy komputerze. Również zacząłem podjadać po kryjomu niekiedy codziennie sporo niezdrowych rzeczy zawierających sporo węglowodanów, tłuszczów i soli np. orzeszki w skorupce, czekolady z dodatkami, fast-foody, pieczywo białe, batony, chipsy itd. Psychicznie miałem pragnienie zmiany na lepsze, ale nie udawało się przełamać. Często drażniłem swoje otoczenie ,,usiłowaniem tycia" czyli tym, że za wszelką cenę nie dbam o siebie. Zmarnowałem też otrzymywane jako kieszonkowe od rodziców na jedzenie.

Unikałem też za wszelką cenę WF-u przez absencję w szkole podstawowej na lewo i prawo lub unikanie gier zespołowych i rzeczy typu skok przez kozła, fikołki przez cały okres edukacji. Przyczyną tego był również strach, bo nie wykonywałem właściwie ćwiczeń w porównaniu do innych osób.

Nie wiem czy to właściwe miejsce do pisania o tym. Chciałbym zmienić swoje życie, ale nie jest to łatwe. Również nie wiem jak zabrać się od strony ruchowej za to. Moja wiedza na temat ruchu i sprzętu do tego celu jest bardzo słaba.



Zmieniony przez - Polishwolf w dniu 2020-11-18 00:28:55

Powiedz mi, proszę cię, gdzie tkwi twoja wielka siła i czym można by cię obezwładnić

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9032 Napisanych postów 82679 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699312
No niestety brak ruchu, kiepska kondycja fizyczna, długie godziny spędzone przed komputerem, nadwaga lub otyłość - to tylko niektóre z czynników, które pogarszają stan naszego kręgosłupa i wpływają na występowanie zwyrodnień. Większość przypadków choroby kręgosłupa leczy się nieoperacyjnie. Podstawowe znaczenie ma rehabilitacja, głównie fizykoterapia i kinezyterapia (ćwiczenie mięśni brzucha i przykręgosłupowych). Pierwszy Twój krok powinien być skierowany do sprawdzonego fizjoterapeuty , to na chwile obecna priorytet .
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Problemy ze snem - clostilbegyt

Wiecej