SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Cellulitis

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 3114

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 51 Napisanych postów 5468 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 30197
Termin "cellulite" wprowadzony został przez francuskich lekarzy na określenie czegoś, co - jak sądzili - było specjalnym rodzajem tłuszczu o grudkowatej strukturze. Ten rodzaj przypadłości dotyczy zazwyczaj kobiet; opanowuje uda, pośladki, czasami górną część ramion i podbrzusze. Określenie nigdy nie było trafnie przetłumaczone na język
polski, cellulitis jest bowiem niezwykle bolesnym zapaleniem tkanek i nie ma nic wspólnego z tą dolegliwością.

Wielu znawców kosmetyków, zwolenników naturalnych metod leczenia i producentów różnych kremów przeciw tej przypadłości utrzymuje, że pojawia się ona w rezultacie stosowania nieodpowiedniej diety - ubogiej w surowe owoce i warzywa oraz obfitującej w żywność wysoko przetworzoną i oczyszczoną jako efekt odkładania się toksycznej pozostałości po niej w tkankach ciała. Powstające gniazda (struktura celkowa) wody tłuszczu oraz "nieczystości" wskazuje się jako przyczynę zgrubień skóry wyglądem przypominającej skórkę pomarańczy. "Efekt skórki pomarańczy" staje się lepiej widoczny, gdy objętą nim partię ciała chwyci się palcami jak w szczypce. Osobom dotkniętym tą przypadłością zwolennicy naturalnych metod leczenia przeważnie zalecają przejście na dietę odtruwającą, czyli taką, w skład której wchodzi dużo świeżych owoców i warzyw. Dobre efekty daje też podobno zrezygnowanie z herbaty, kawy i alkoholu.
O ile termin "cellulitis" przyjął się jako proste określenie grudkowatej skóry, o tyle teoria, że taki wygląd skóry jest efektem "wewnętrznego skażenia", nie znajduje żadnego racjonalnego potwierdzenia medycznego, a prowadzi jedynie do niepotrzebnego poczucia winy i niskiej samooceny kobiet.

Większość lekarzy i naukowców jest zgodna co do tego, że tłuszcz tworzący grudki podskórne jest po prostu zwykłym tłuszczem, który w naturalny sposób odkłada się w określonych miejscach, z czym substancje toksyczne nie mają nic wspólnego.

Przyczyną, iż u tak wielu kobiet nawet szczupłych - pojawiają się nierówności skóry, jest żeński hormon estrogen, który kieruje tłuszcz do zmagazynowania pod powierzchnię skóry; u mężczyzn tłuszcz zapasowy magazynowany jest wewnątrz organizmu, pod mięśniami. W organizmie kobiety po menopauzie większa część tłuszczu odkłada się w górnych partiach ciała, jednakże tendencja ta może zostać zakłócona przy zastosowaniu metody leczenia polegającej na hormonalnej terapii zastępczej. W miarę starzenia skóra kobiet staje się cieńsza i mniej elastyczna, a grudki i zagłębienia bardziej widoczne. Grudkowata powierzchnia skóry jest więc objawem naturalnych skłonności kobiecego ciała i - chociaż może być przedmiotem rozpaczy kobiet - nie jest przyczyną żadnych niedomagań.

Efekt grudek może się pogłębiać przy intensywnym opalaniu, ponieważ nadmierna ekspozycja na promieniowanie słoneczne jest znaną przyczyną utraty elastyczności skóry.
Przy cellulitis odsysanie tłuszczu, zastrzyki lub elektroterapia raczej nie dadzą trwałych efektów, ale czasami może pomóc masaż. Lekarze sądzą, że najlepszymi sposobami uzyskania poprawy stanu przy tego rodzaju przypadłości są regularne ćwiczenia fizyczne - na przykład pływanie, jazda na rowerze, spacer i taniec - oraz przejście na dietę niskotłuszczową, zawierającą dużo owoców i warzyw. Trzeba jednak pamiętać, że gwałtowny spadek wagi może zaostrzyć problem, lepiej więc odchudzać się w umiarkowanym tempie.Nie można czynić postępów, trenując więcej niż potrzebuje tego organizm.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 10984 Napisanych postów 50435 Wiek 28 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 57816
Precz z cellulitem!
I jak zwykle kobiety muszą cierpiec!

Dorota
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 10984 Napisanych postów 50435 Wiek 28 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 57816
Fajniusi art nyo!

MiSiO RuLa^^<ich liebe dich;Dwery macz;P>>
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 674 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 2465
chodze na basen bardzo czesto a celulit nie znika, tak samo biegam

*Loleńko kocham cie!
*bródziaaaaaaaaaaaaaaaaa
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 123 Napisanych postów 6135 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 30354
https://www.sfd.pl/topic.asp?whichpage=1&topic_id=85666

Przy tego typu diecie cellulit potrafi zejść nawet w ciągu kilku dni, choć nie jest to normą .

"Wszystko jedno gdzie się żyje,
Raz się chudnie, raz się tyje..."

"Wszystko jedno gdzie się żyje,
Raz się chudnie, raz się tyje..."

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Posiłek po treningu na worku bokserskim?

Następny temat

POsladki pomocy

Water