SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Celestial_

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 16811

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 146 Wiek 32 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 6419
Cześć.
Nowy rok, nowe postanowienia, nowe cele.
Czytałam, przeglądałam, obserwowałam a wraz z nowym rokiem postanowiłam założyć swój temat i dzielić się swoimi sukcesami jak i porażkami, czerpać siły, inspirację i motywację. Tak w skrócie napiszę coś o moich ostatnich 5 miesiącach. W lipcu zaczęłam redukcję, która jak najbardziej mi odpowiadała, bez ćwiczeń siłowych (nie było możliwości) z samymi aerobami udało mi się zrzucić ok. 9 kg i 8 cm w obwodzie. W październiku i listopadzie zaczęłam chodzić na siłownię, ale bez konkretnego planu treningowego, wykonywałam ćwiczenia w sumie takie jakie mi pasowały. Poczytałam trochę w Internetach i starałam się łączyć większe partie z mniejszymi, serie, powtórzenia itd. W grudniu siłownia się skończyła, wróciły aeroby, doszły ćwiczenia z hantlami. Jak na razie zrzuciłam 10 kg i 9 cm. Mam zamiar dalej pozostać przy diecie którą mam, ale chcę zacząć ćwiczyć siłowo z planem treningowym.

Poniżej wklejam aktualne wyniki badań krwi, moczu i analizę masy ciała.

Brakujące elementy pojawią się w przyszłym tygodniu.

ANKIETA

****DANE PODSTAWOWE***************************************

NICK: Celestial_
WIEK: 24
NIEPRZERWANY[CAŁKOWITY] STAŻ TRENINGOWY: 2 lata regularnego biegania, 5 miesięcy ćwiczeń domowych

****PARAMTERY OBWODÓW*************************************

WAGA CIAŁA: 67
WZROST: 175
OBWÓD RAMIENIA:
OBWÓD ŁYDKI:
OBWÓD UDA:
OBWÓD BIODER: 91
OBWÓD NA WYSOKOŚCI PĘPKA:
OBWÓD TALI:
OBWÓD KLATKI PIERSIOWEJ:

****CEL*************************************************

CO CHCESZ OSIĄGNĄĆ PO PRZEZ DIETĘ I TRENING? Redukcja zbędnej tkanki tłuszczowej, budowa mięśni, wzmocnienie ciała. Utrzymanie wagi.

****STAN ZDROWIA*****************************************

CHOROBY PRZEWLEKŁE: Nie
PRZEBYTE KONTUZJE: Nie
WADY POSTAWY: Nie
ALERGIE: Nie
PROBLEMY ZDROWOTNE NIEWIADOMEGO POCHODZENIA: Nie
CZY REGULARNIE MIESIACZKUJESZ? Nie
CZY PRZYJMUJESZ TABLEKI ANTYKONCPECYJNE? Nie
CZY PRZYJMUJESZ LEKI Z PRZEPISU LEKARZA? Tak, Luteina

****PYTANIA DODATKOWE**********************************

CZY STOSUJESZ SUPLEMENTY: Trec Whey 100 – bardzo rzadko, omega3
CZY STOSOWAŁAŚ DO TEJ PORY JAKIEŚ DIETY (JAKIE/KIEDY/JAK DŁUGO): Tak, od lipca 2015

****DIETA*************************************************

JAK WYGLĄDA TWOJE ODŻYWIANIE OBECNIE: 5 posiłków co 3h. W dni ciężkich treningów (siłownia + aeroby) spożywam 4 posiłki z węglowodanami, lekkich (aeroby) – 3, a w dni nie treningowe – 2.
CZY PRZY OBECNEJ DIECIE CHUDNIESZ/UTRZYMUJESZ WAGĘ/TYJESZ? Chudnę

****SPRZĘT**********************************************

PROFESJONALNA SIŁOWNIA: Tak

****TRENING**********************************

JAK WYGLĄDA TWÓJ OBECNY TRENING

ZDJĘCIA


Jeżeli chodzi o zapotrzebowanie kaloryczne to nie zwracam na nie uwagi, po prostu w diecie mam rozpisane gramy białka, węglowodanów i tłuszczy.
I pytanie: Czy powinnam to zmienić i zacząć wszystko liczyć dokładnie wg zapotrzebowania ??

Źródła BIAŁKA:
- pierś kurczaka, indyk, cielęcina, wołowina
- ryby: panga, sola, tilapia, łosoś, dorsz, mintaj
- soja
- nabiał
- jajka
Źródła WĘGLOWODANÓW:
- płatki owsiane, żytnie, orkiszowe, jęczmienne, ryżowe,
- chleb razowy, pieczywo chrupkie, wafle ryżowe
- kasza gryczana, jęczmienna, jaglana, kuskus
- makaron durum
- ryż basmati, brązowy
- ziemniaki, bataty
- soczewica, ciecierzyca
Źródła TŁUSZCZY:
- orzechy, migdały
- ocet balsamiczny
- masło orzechowe
- awokado

Oczywiście owoce – banan, jabłko, sezonowe – do śniadania.




Zmieniony przez - Celestial_ w dniu 2015-12-23 20:45:04

Zmieniony przez - Celestial_ w dniu 2015-12-23 20:47:30
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 146 Wiek 32 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 6419
Trochę się dzieje i mam mało czasu na regularne wpisy.

Miska trzymana, wczoraj z racji kolacji w restauracji wpadł makaron z krewetkami dlatego węgle trochę przekroczyły bo nie wiedziałam jak to wliczyć i w sumie ile tego było, dlatego też T i B niedobite ale myślę że tragedii nie ma bo makaron był w jakimś sosie z czymś :P

Dzisiaj już lecimy normalnie ze wszystkim ;). I codziennie biegam i sobie ćwiczę w domu :D Także jakieś tam trening się odbywają.











Zmieniony przez - Celestial_ w dniu 2016-04-11 10:23:28
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3185 Napisanych postów 15808 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 146709
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rzabba Instruktor
Ekspert
Szacuny 492 Napisanych postów 6557 Wiek 49 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 132729
Panga i soja do wywalenia z diety

wstaw dokłądne pomiary i zdjęcia
2

>>życie zaczyna się po trzydziestce<<
leniwa efka
trzeba mieć silne barki, żeby udźwignąć skrzydła anioła

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 745 Napisanych postów 3413 Wiek 48 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 37245
Malo tl nasyconych, w tym tlustych mies, ocet balsamiczny jako zrodlo tluszczu? I tak, panga to smieciowa ryba.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 146 Wiek 32 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 6419
Wstawiam jeszcze raz uzupełnioną ankietę, bo już nie mogę edytować postu. I zrzut diety.

ANKIETA

****DANE PODSTAWOWE***************************************


NICK: Celestial_
WIEK: 24
NIEPRZERWANY[CAŁKOWITY] STAŻ TRENINGOWY: 2 lata regularnego biegania, 5 miesięcy ćwiczeń domowych.

****PARAMTERY OBWODÓW*************************************

WAGA CIAŁA: 67
WZROST: 175
OBWÓD RAMIENIA: 26
OBWÓD ŁYDKI: 36
OBWÓD UDA: 55
OBWÓD BIODER: 91
OBWÓD NA WYSOKOŚCI PĘPKA: 88
OBWÓD TALI: 80
OBWÓD KLATKI PIERSIOWEJ: 87

****CEL*************************************************


CO CHCESZ OSIĄGNĄĆ PO PRZEZ DIETĘ I TRENING? Redukcja zbędnej tkanki tłuszczowej, budowa mięśni, wzmocnienie ciała. Utrzymanie wagi.

****STAN ZDROWIA*****************************************

CHOROBY PRZEWLEKŁE: Nie
PRZEBYTE KONTUZJE: Nie
WADY POSTAWY: Nie
ALERGIE: Nie
PROBLEMY ZDROWOTNE NIEWIADOMEGO POCHODZENIA: Nie
CZY REGULARNIE MIESIACZKUJESZ? Nie
CZY PRZYJMUJESZ TABLEKI ANTYKONCPECYJNE? Nie
CZY PRZYJMUJESZ LEKI Z PRZEPISU LEKARZA? Tak, Luteina

****PYTANIA DODATKOWE**********************************


CZY STOSUJESZ SUPLEMENTY: Trec Whey 100 – bardzo rzadko, omega3
CZY STOSOWAŁAŚ DO TEJ PORY JAKIEŚ DIETY (JAKIE/KIEDY/JAK DŁUGO): Tak, od lipca 2015

****DIETA*************************************************

JAK WYGLĄDA TWOJE ODŻYWIANIE OBECNIE: 5 posiłków co 3h. W dni ciężkich treningów (siłownia + aeroby) spożywam 4 posiłki z węglowodanami, lekkich (aeroby) – 3, a w dni nie treningowe – 2.
CZY PRZY OBECNEJ DIECIE CHUDNIESZ/UTRZYMUJESZ WAGĘ/TYJESZ? Chudnę

****SPRZĘT**********************************************

PROFESJONALNA SIŁOWNIA: Tak

****TRENING**********************************


JAK WYGLĄDA TWÓJ OBECNY TRENING – Ćwiczenia domowe (Chodakowska – skalpel, sukces). Ćwiczenia z hantlami (unoszenie w górę, bok, przysiady, wypady, wejście na ławkę). Deska, brzuszki.

Zdjęcie pierwsze - trening ciężki
Zdjęcie drugie - trening lekki
Zdjęcie trzecie - bez treningu

Warzyw jako tako nie wliczam, noo chyba że jest ich dość sporo jak np pomidor 200g. Do śniadania czy jakichś sałatek dodaję jeszcze paprykę, pomidor, cukinię, rzodkiewkę, pieczarki itd. Kawy nie słodzę i nie dodaję mleka więc, nie wiem wliczać ją ?? Tak samo jakieś herbaty owocowe. Na śniadanie wpada też jajecznica. Mięsa wymieniam sobie, ale w większości zazwyczaj jest to i tak pierś z kurczaka. Ryb nie jem zbyt często, najczęściej jednak na kolację zamiennie z omletem czy twarogiem.

I jeśli chodzi o trening przeważnie w godzinach porannych między 9.00 - 11.00. Czasem między 17.00 a 20.00 (ale to na prawdę rzadko)

Panga wywalona, a co do octu to nie miało go tam być, ocet balsamiczny, ketchup i musztarda jest dodawana do sałatek czy kanapek w ilości 10 - 15g.











Zmieniony przez - Celestial_ w dniu 2015-12-25 10:50:04
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 745 Napisanych postów 3413 Wiek 48 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 37245
Dieta bidna. Tluszcze fatalnie niskie. Posilki niezbilansowane. Co to jest ciezki trening silowy bo Chodakowska sie w to zupelnie nie wpisuje. Wpisz nam prosze serie, obciazenia i ilosc powtorzen jakie wykonujesz na tej silowni.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rzabba Instruktor
Ekspert
Szacuny 492 Napisanych postów 6557 Wiek 49 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 132729
Zacznij sięgać po inne mięsa, masło, jaja, bo jest strasznie chudo, organizm potrzebuje tłuszczów i cholesterolu do produkcji większości hormonów, w tym kobiecych i tych odpowiedzilanych za ładną sylwetkę

>>życie zaczyna się po trzydziestce<<
leniwa efka
trzeba mieć silne barki, żeby udźwignąć skrzydła anioła

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 146 Wiek 32 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 6419
Tetiszeri - W pierwszym poście opisałam mniej więcej. Do ciężkiego treningu zaliczałam siłownię i aeroby, do lekkiego np. bieganie samo, albo właśnie Chodakowska. Do tej pory wybierałam sobie np. 7 ćwiczeń i robiłam po 3 serie po 12-15 powtórzeń. Uginanie ramion ze sztangietką, wyciskanie poziome w siadzie na maszynie, uginanie ramion na maszynie. Od stycznia zaczynam z treningiem, jak tylko go już będę miała wstawię wszystko szczegółowo i w ogóle.

rzabba - jajka jak najbardziej jem, zazwyczaj na kolację czasem jajecznica na śniadanie. Mięsa jak najbardziej wymieniam na indyk, cielęcinę czy wołowinę. Na tych produktach bazuję:

Źródła BIAŁKA:
- pierś kurczaka, indyk, cielęcina, wołowina
- ryby: sola, tilapia, łosoś, dorsz, mintaj
- nabiał
- jajka
Źródła WĘGLOWODANÓW:
- płatki owsiane, żytnie, orkiszowe, jęczmienne, ryżowe,
- chleb razowy, pieczywo chrupkie, wafle ryżowe
- kasza gryczana, jęczmienna, jaglana, kuskus
- makaron durum
- ryż basmati, brązowy
- ziemniaki, bataty
- soczewica, ciecierzyca
Źródła TŁUSZCZY:
- orzechy, migdały
- masło orzechowe
- awokado





Zmieniony przez - Celestial_ w dniu 2015-12-25 22:01:18

Zmieniony przez - Celestial_ w dniu 2015-12-25 22:02:14

Zmieniony przez - Celestial_ w dniu 2015-12-25 22:48:05

Zmieniony przez - Celestial_ w dniu 2015-12-25 22:48:49
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rzabba Instruktor
Ekspert
Szacuny 492 Napisanych postów 6557 Wiek 49 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 132729
Po jadłspisie tego nie było widać, bardzo monotonny

Spróbuj wycelować w ok 65-70g tłuszczu, w tym żeby choć połowa była ze źródeł zwierzęcych, najlepiej 2/3

>>życie zaczyna się po trzydziestce<<
leniwa efka
trzeba mieć silne barki, żeby udźwignąć skrzydła anioła

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 146 Wiek 32 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 6419
Wyliczyłam sobie (wg wzoru) moje zapotrzebowanie kaloryczne i BWT, chciałabym zacząć stosować to, ale nie wiem czy dobrze obliczyła.

1740 kcal,
B – 80,4g = 321kcal
W – 268,5g = 1071kcal
T – 38g = 348kcal


Zmieniony przez - Celestial_ w dniu 2015-12-25 23:11:07
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 779 Wiek 30 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 12820
Napewno masz zaburzone proporcje między węglami i tłuszczem. 38g tłuszczu to zdecydowanie za mało. Daj ok 65g tłuszczy a resztę węglowodanów. Białko też bym zwiększyła jak ćwiczysz.

Musisz podnosić spore sztangi by mieć spore sukcesy. Jak podnosisz małe, masz małe.


When life throws me lemons… I make lemonade!

DT: http://www.sfd.pl/DT_prin__eat,_train_&_gain-t1072009-s38.html 

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Diuretics

Następny temat

Dieta do oceny - wyjście z redukcji

WHEY premium