SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Cel rozwinąć barki i ramiona

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3266

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 95 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 3883
Witam. Taki własnie stawiam sobie cel na siłowni. Oczywiscie przy treningu wszystkich partii zeby nie bylo:).
Cel-->>MASA
Ćwicze od lutego z 2 miesieczna przewa wakacyjną. Teraz jestemn po 2 tyg wstepnych treningow i po 4 tyg planu masowego.
Trenuje na silce, mam caly osprzet, 3 dni w tyg
Barki-Bic
Klata-Tric
Nogi-Plecy
Dieta jest, supli nie stosuje jak narazie, plus witaminy
Zaczynajac ważylem 72kg przy 184cm wzrostu, teraz 78-79kg... obwody ogolnie ida do przodu, na sile takze nie narzekam.

Co do treningu Brakow to:
Barki
-wznoszenie sztangielek bokiem w gore do ok 90 stopni 3x12
-wyciskanie sztangi zza glowy 12-10-8-8 PROG
-wznosy sztangi wzdluz ciała do szyi 12-10-8 PROG
-wznosy sztangielek w opadzie 3x12
Bic
-sztanga stojac 12-10-8-6 PROG
-unoszenie sztangielek z supinacja nadgarstka 3x12

Wczesniej uzywalem do cwiczen na barki maszyny symulujacej wznosy sprzed klatki bez podciaganie sztangi wzdluz ciala.
Co do bica to uskutecznialem modlitewnik na poczatku i pozniej caly czas sztanga prosta stojac i supianacja.

Czas na zmiany w niedlugiom czasie i pytam jak przerobic trening barkow i bica(chodzi o mase) bo z barkami to kiepsko jest (lapa rosnie, kaptury coraz wieksze a szerokosc ciala wizualnie mniejsza). Sila idzie dobrze! ale nie chodzi o sile.
Jestem otwarty na zmiany... uklad treningu tez moze byc zmieniony
Co proponujecie??

Pozdrawiam
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 40 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 2868
mam zbliżone wymiary i taki sam rozkład ćwiczeń
ja barki robie tak:
-wyciskanie sztangi zza głowy 6s x 15/12/10/8/4/1(max ciężar) powt
-wyciskanie hantli przed głową 4s x 10-12 powt
-podciąganie sztangi łamanej do brody 4s x 10-12 powt
-unoszenie sztangi przed siebie 1 seria (unosisz na 3 sek go góry, opuszczasz i powtarzasz czynność doliczając do 60)
Każdy inaczej reaguje na trening, ale ćwiczymy tak z kumplami i narzekać nie możemy pozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 68 Wiek 41 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 3113
Witam, postaram się odpowiedzieć Ci jak potrafię - na "optyczną" szerokość w barkach o którą zapewne Ci chodzi nie składają się same barki, ale również klatka i plecy - wykonując odpowiedznie ćwiczenia można tą "szerokość" powiększyć, owszem, ale nie powinieneś koncentrować się wyłącznie na barkach. Tu chodzi o całość - stosuj ćwiczenia z wolnymi ciężarami, w szerokim uchwycie, np:
klatka - wyciskanie sztangi na ławce skośnej głową do góry - w moim przypadku najlepiej procentują serie ciężkie, np 4 x 5 - 6 powtórzeń
barki - wyciskanie sztangi zza głowy, ważne żeby nie oszukiwać (nisko opuszczac)
plecy - podciąganie w szerokim nachwycie

Włącz te ćwiczenia do swojego planu, ważna jest technika i - jak w moim przypadku - duże ciężary.

---------------------
Pozdrawiam
1

pzdr,
Abdenago

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 2517 Wiek 36 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 23488
Nogi z plecami?? troche ciężkie połączenie

Good ol' chicken!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
to Ci pomoże https://www.sfd.pl/temat189313/ 
pozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 95 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 3883
Napisze moze tak.
Co do szerokosci to rozumiem. Wolne ciezary stosuje, co do ilosci powtorzen to nie jestem przekonany czy to dobre rozwiazanie tym bardziej zza karku (wiadomo cwiczenie kontuzjogenne).
Planuje zastosowac taki trening:
barki nogi
klata tric
plecy bic
Wiem ze robilem plecy z nogami i ze to nie jest najlepsze polaczenie:] ale koniecznie chcialem bica po barkach robic a klate z tricem. W nastepnym planie bic bedzie po klacie a tric po barkach. Ale to jeszcze sporo czasu.
Co do cwiczen przedstwaie plan i bedzie Wam latwiej zobaczyc co i jak:
Barki
-wznosy bokiem 3x10
-wyciskanie sztangielek 4x10-8
-podciaganie sztangi do brody 4x10-8
-cos na tyl 3x10(tylko co bo caly czas robie sztangielkami w opadzie-moze linki?)
Nogi
-2 cwiczenia na czworoglowe
-1 na dwuglowe
-1 na lydki

Klata
-wyciskanie na plaskiej sztanga prosta 10-8-6-6(4) PROG
-Wyciskanie sztangielek lawka skośna 4x10-8
-rozpietki 3x10
Tric
-Wyciskanie francuskie lezac sztanga lamana 12-10-8-6
-wyciskanie francuskie sztangielki 3x10

Plecy
-Przyciaganie drazka wyciagu dolnego 12-10-8-6 PROG
-Przyciaganie drazka wyciagu gornego do karku 4x12
-Przyciaganie trojkata do klatki (nie wiem jak opisac:D)na kuckach 3x12
-Wznosy na lawce rzymskiej 3x15
Bic
-Unoszenie sztangi stojąc 10-8-6-4 PROG
-Unoszenie sztangielek mlotkowo 3x10

To jest tak wstepnie. Prosze napiszcie co sadzicie. Czy na klate, barki i bica dobre cwiczneia i powtorzenia? Co do plecow to chce podniesc sile zanim zaczne podciaganie. No i kombinacja z wioslowaniem tez wchodzi w gre ale to jak wcisnac w plan?. Co do klaty to wydaje mi sie ze za malo troche serii jest wiec jak cos piszcie(bojakos ostro oszczedzam klate niewiedzac czemu)

PS. Seria porusz Mawashiego to raczej dla tych co maja zastoj... a ja po paru miechach cwiczen i przerwie wakacyjnej nie moge powiedziec jeszcze o zastoju a planik moge zostawic na ciezsze chwile np za rok
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

poprawiony plan na mase - do oceny

Następny temat

Trening początkowy!

Wiecej