SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Cel - Bikini Fitnes 2017 . Tu: ocena miski i treningu -split.

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2326

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 161 Wiek 33 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 3560
Już tu byłam. Nigdy nie zagościłam na dłużej. Nie miałam (i dalej nie mam :> ) czasu do siedzenia na forum - dzieci, siłownia, obowiązki w domu. Dziennik uzupełniam oczywiście na bieżąco - bardzo mi to ułatwia sprawę z dnia na dzień wszystko planuję i wiem, że nie będzie cheatów i podjadania.

MOJA PRZYGODA Z SIŁOWNIĄ zaczęła się rok temu, niestety trwała krótko. Musiałam, - ze względu na rodzinę, która utrudniała mi treningi specjalnie(nie będę rozwijać wątku) -przerwać poczynania na siłowni. Ale to nie byl koniec przygody. Trenowałam w domu - bez progresji w obciążeniu - 1,5 i 5 kg to jedyne czym dysponowałam. Robiłam trening by Obliques i dawałam radę. Od listopada zaczęłam trenować w domu z konkretnym planem treningowym FBW od trenera miejscowego. Na urodziny od Męża dostałam zestaw regulowanych hantli i zaczęła się zabawa. Odwiedzałam 2x w tyg. dodatkowo domową siłownię na której zaczęłam robić przysiady, MC. Od stycznia wróciłam na siłownię. Trenuję 4x w tyg. splitem. Dni treningu czasem ulegają zmianie, ale 4 treningi są. Chciałabym startować w Bikini Fitness w 2017 r. Na jesień zaczynam prawdopodobnie masować.

DIETA

Miskę trzymam czystą, 1x w tyg. robię cheat meal - planuję to wydłużyć i robić co 2 - 3 tyg. lub w domu 1x w tyg. zdrowy cheat - kebaby w tortilli, ale gotowej pszennej- nigdy mi nie wychodzą pełnoziarniste- odstrasza mnie ta szklanka oleju w przepisie. Cheat niezdrowy to kebab w tortilli/bułce z "budki" z mięsem drobiowym, ale smażonym i czasem z sosem. Dlaczego cheat? Lubię.

BTW dotychczas codziennie 1800 kcal 30/30/40 = 120/65/180g
Od kilku dni dzielę miskę na DT 25%/25%/50% = 112g/50g/225g
DNT 1300kcal
Dlaczego tak? Idzie lato, chciałabym stracić tkankę tłuszczową która dalej się utrzymuje w dole brzucha i na pośladkach. Nie jest ot głodówka i będę tak jadła 3 dni w tyg.
ZAZNACZAM, ze nie wiem czy to dobry pomysł, ALE jedząc codziennie 1800 kcal bywało, ze byłam głodna (DT)albo bardzo ociężała ( w DNT). Nowym systemem dopiero 2 dni były NT i czułam się dobrze, nie podjadałam, nie ssalo - no może troszeczkę.

TRENING /SPLIT/
Trwa 60 minut + czasem aeroby 20-30 min lub interwały na bieżni 15-20min

PONIEDZIAŁEK
BiC + triceps + ABS ciężko (bic+tric podobno nie bardzo, ale jednak widzę, że polecają trenerzy żeby ładnie dopompować obie gr. )-uginanie przedramion z hantlami 20-15-15
-wyciskanie francuskie za głową 20-15-10
-młotki an skośnej 3s 20-15-15
-wyciskanie sztangi w wąskim uchwycie 20-15-15
- SS - uginanie przedramion na modlitewniku sztanga łamana + ściąganie wyciągu górnego do bioder 3s x20-15-10
ABS ciężko allachy+spięcia+unoszenie kolan do brody

WTOREK lub ŚRODA
KLATA
-ściąganie drążka do klatki 3s x20-15-15
-wyciskanie sztangi na poziomej 3s x 20-15-12
-rozpiętki na skośnej
BARKI
-unoszenie rąk w opadzie na skośnej 3sx20-20-15
- unoszenie sztangi do góry 3sx20
-unoszenie hantelek do boku i do przodu 1s=10 do przodu,10 do przodu 3s
ABS - spięcia 3s x2-3 ćwiczenia


CZWARTEK
plecy + ABS ciężko w SS
-ściąganie drążka za głowe 3s 20-15-15
-dzień dobry 3s x 20-20-15
-wiosłowanie hantlami w podporze 3s 20-15-15
-przyciąganie linki do brzucha 3s 20-15-15

ABS ciężko -allachy+unoszenie nóg do brody+spięcia na ławce/podłodze

SOBOTA - NOGI <3
-prostowanie na maszynie 20-15-15 (20-20-20 mały ciężar i SS z unoszeniem bioder z obciążeniem i oparciem stóp od ławkę)
-przysiady 3 s 15-15-10
-wykroki 3 s (gł. długie; czasem długie + podwójny push + krótkie w ososbnych seriach)
-MC 20-20-20
-suwnica 20-20-20 (czasem dropsety, czasem 10 szeroko + 10 wasko)
*ogólnei wprowadzam modyfikacje - np.przysiady bułgarskie zamiennie z wykorkami , czasem bez suwnicy
ABS ciężko -3 s x20p ; czasem w SS
-allachy
-unoszenie kolan do brody z obciążeniem na nogach
-spięcia z nogami w górze skrzyzowanymi w kostkach lub unoszenie prostych nóg

Generalnie modyfikuje ćwiczenia, wykorzystuje maszyny, dostawiam, kombinuję. Nie lubię surowego schematu - nudzi mnie. Jednak staram się dobierać ćwiczenia tak, by pobudzać w miarę możliwości wszystkie mięśnie.

Wiek :24lata
Waga :48kg
Wzrost :156cm
Obwód w biuście(1) :76cm
Obwód pod biustem :70cm
Obwód talii w najwęższym miejscu (2):63cm
Obwód na wysokości pępka :74cm
Obwód bioder (3):87cm
Obwód uda w najszerszym miejscu:49cm
Obwód łydki :31cm
W którym miejscu najszybciej tyjesz :brzuch, boczki
W którym miejscu najszybciej chudniesz : -
Uprawiany sport lub inne formy aktywności: 4DT
Co lubisz jeść na śniadanie:placki owsiano-bananowe
Co lubisz jeść na obiad :ryż brązowy + pierś/ryba + warzywa gotowane/z patelni na olwiie
Co jako przekąskę :nie przekąszam
Co jako deser :owoc jabłko/banan
Ograniczenia żywieniowe :brak
Stan zdrowia:ok, było cś nie tak z kregosłupem, ale po rozmowie z fizjo mogę robić wszystko
czy regularnie miesiączkujesz: nie
czy bierzesz tabletki hormonalne:nie
czy przyjmujesz leki z przepisu lekarza:nie
czy rodziłaś: 2 razy
Preferowane formy aktywności fizycznej: siłownia, interwaly, aeroby
Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty :białko ale tylko gdy brakuej i do placów z rana odrobinę dla smaku
Stosowane wcześniej diety : 30/30/40 %


ZDJĘCIA- na tą chwilę nie mogę zrobić "wymaganych". Postaram się ale za kilka dni może.

Proszę o ocenę i ewentualne propozycje zmiany :)
















Zmieniony przez - MalutkaBrunetka90 w dniu 2015-03-06 23:11:28
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 161 Wiek 33 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 3560
I miseczki + oczywiście warzywa w różnej postaci co najmniej 500g













Zmieniony przez - MalutkaBrunetka90 w dniu 2015-03-06 23:21:24
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
Nie wiem skad masz ten trening, i podejscie w stylu "stracic tluszcz z okolic brzucha i poslakow. Jest nam obcy ten styl, rozumiem, ze to twoj wybor i chyba osoby ktora ci taki wybor zasugerowala wiec mi ciezko oceniac tu cokolwiek
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51562 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Od siebie dodam, że być może zainteresuje Cię dział "Przygotowanie do Zawodów":
https://www.sfd.pl/Przygotowanie_do_zawodów-f458.html 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 161 Wiek 33 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 3560
obliques - może to moje fanaberie... ;) Czy zatem pomijając ten fakt, mogłabyś coś doradzić? Trening... Hmm na początku roku -aby poznać maszyny na siłowni i aby upewnić się, ze mam dobrą technikę, trenowałam z osobistym trenerem. On dzielił trening na górę i dół. Jednak w obawie o przeciążenie (ze względu an 4 treningi tyg.)sama zdecydowałam o podzieleniu treningu na split. Proszę, byś napisała dlaczego uważasz - jak domniemam - że trening jest niezbyt. Zmienić całkowicie rodzaj treningu ? :)

martucca - dziękuję :) zajrzę :)

Zmieniony przez - MalutkaBrunetka90 w dniu 2015-03-07 15:06:57
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
Wiesz, ja to bym po prostu trening na mase wlaczyla tu, prosto , bez udziwniania przy tej ilosci czasu po kolei przyjmujac cykle , na pewni zadnych redukcji i kombinowania bo z twoim poziomemBF to ty nie masz co redukowac
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 161 Wiek 33 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 3560
Czy na wakacje to będzie dobry krok w sensie, czy nie będę za wielka w tym okresie? Wiesz, zaczną się wyjazdy, moze w końcu gdzieś z mężem pojedziemy... Chciałąbym jednak być fit- może mam mylne wrażenie. Poradzisz gdzie zaczerpnąć info nt.takiego treningu - jak ułożyć?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 243 Napisanych postów 23792 Wiek 39 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 81252
wejdź tu:
https://www.sfd.pl/III_NABÓR_W_DZIALE-t1056155.html

zgłość swojąkandydaturę. Tylko zdjęcia będziesz musiała inne zrobić, bo te do oceny siękompletnie nie dają.

Tam, fachowcy, którzy ten nabór organizują wyrażą się co do twojej sylwetki i planów na najbliższy czas.

pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 161 Wiek 33 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 3560
Znalazłam już:) Dziękuję, dzisiaj będę robić zdjęcia :) Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 161 Wiek 33 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 3560
Okej, zaczynam prowadzić Dziennik!:) Tutaj słówko do Moderatorek - proszę o zmianę tytułu lub sugestie czy tworzyć niwy temat czy zostać tutaj. Jeśli zostać to dziś pojawi się pierwszy wpis z treningiem, miska i grzechem w wymiarze 2 nieplanowanych jabłek ;)) Proszę o odpowiedz bym mogła szybciutko zacząć, bo z Wami będzie lżej i łatwiej : ) oczywiście zdjęcia sa, wszystko przygotowane i czeka:)

Zmieniony przez - MalutkaBrunetka90 w dniu 2015-03-17 17:27:00
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Plan treningowy do oceny

Następny temat

Dziennik Aniczki- dzielnie walczę

WHEY premium