SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Cardio w dni treningowe czy może pomiędzy.

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1699

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 16 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 600
Proszę o poradę doświadczonych forumowiczów.
Chciałbym upchnąć do swojego treningu na masę krótkie 20 minutowe sesje cardio ponieważ dzięki nim bardziej chce mi się jeść ale nie jestem przekonany co do dni w których mam je wykonywać.
Mój plan to:
Poniedziałek- Klata
Wtorek-Wolne (I tu chcę robić to 25 minutowe cardio).
Środa- Plecy
Czwartek- Wolne (Też 25 minut cardio)
Piątek- barki
Sobota-Wolne (Bez jakichkolwiek ćwiczeń)
Niedziela- Nogi

Wzrost 181 cm
Waga 70kg

I tu nasuwa się moje pytanie: Czy cardio koniecznie powinienem robić zaraz po treningu siłowym tak jak radzi większość osób, czy mogę pobiegać następnego dnia?
Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Rozkręcasz metabolizm, stąd większy apetyt. Jeżeli Ci wygodnie możesz wykonywać krótkie 15-20 minutowe cardio bezpośrednio po treningu.
Zatem możesz robić również tak jak rozpisałeś. Oczywiście zwiększoną aktywność fizyczną wliczaj w bilans.

Zmieniony przez - dudee w dniu 2014-08-12 16:23:38
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 16 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 600
Czyli mogę robić we wtorek i czwartek dodatkowo np. w niedzielę 15 minut marszu po ćwiczeniach nóg?
Zależy mi na tym aby w piątek i sobotę mieć wolne od treningu cardio.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Po treningu nóg sobie daruj, wystarczającą są zaangażowane na tej sesji.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 2169 Wiek 36 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 26676
10-20min cardio to nie cardio, wg mnie nigdy nie zaszkodzi i rób zawsze jak masz czas. Po treningu zrobione na pewno bardziej podkręci apetyt.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 16 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 600
Z tego co czytałem bardzo chudym ektomorfikom nie zaleca się cardio dłuższego niż 30 mintut więc 25 jest optymalne.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 2169 Wiek 36 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 26676
Jeśli faktycznie jesteś ektomorfikiem to uważam, że 10min leniwego cardio przed snem wystarczy by podkręcić metabo.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Potrzebuje pomocy w sprawie treningu

Następny temat

Zastój w treningu

WHEY premium