SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Carbo + Białko czy bulk?

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3349

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 40 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 351
Tak to znowu ja :D
Teraz mam inne pytanie :P
Nie mam jako takiej diety... ale staram sie jeść dużo ( makarony, ryż, kurczak, serki wiejskie itp. )
ogólnie wszystko :>
Moje pytanie: Chce kupić suple tylko nie wiem czy lepiej zainwestować w gainera lub bulka czy moze lepiej carbo + białko?
Gainer raczej odpada gdyż jestem "hardgainerem", mam szybką premiane materii i jestem szczupły ;P a kupić cos chce dlatego ze masa stoi w miejscu ;/ dobiłem 80 kg ( 188 cm wzrostu ).
Ćwiczę juz prawie pol roku i tu drugie pytanie: Czy mogę kupić już jakieś mono? np: Creatin Monohydrate z Vitalmax'a ?
Z góry dzieki za odp

kto czyta tagi ten będzie miał lagi

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17701 Napisanych postów 132148 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460637
Jak masz 16 lat to w tym wieku stosuj 10 wskazówek żywieniowych
https://www.sfd.pl/10_wskaz�wek_�ywieniowych-t315293.html 

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 67 Napisanych postów 10282 Wiek 38 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 52628
wiec podbicie kalorii wchodzi w grę
gainer będzie dobrym rozwiązaniem
co do kreatyny - możesz lecz nie musisz
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 40 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 351
a mozesz mi jakiegos polecic?
Gain Bolic 6000 Mass XXL ? cos w granicach 130-140 zł :P

kto czyta tagi ten będzie miał lagi

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 67 Napisanych postów 10282 Wiek 38 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 52628
kwestia gustu
cos z gamy: mutant mass, gainbolik, mass xxl, i ganerami vitalmaxa 1i2


Zmieniony przez - giecik w dniu 2010-04-11 16:43:50
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 40 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 351
tylko w gain bolicu jest tylko 15g białka :<
a cos typu bulk np hard mass ?

Zmieniony przez - BDJQP w dniu 2010-04-11 16:47:59

kto czyta tagi ten będzie miał lagi

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17701 Napisanych postów 132148 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460637
Ja po treningu wolę wypić carbo orzeźwiający napój o smaku pomarańcz/cytryna czy inny niż słodkiego waniliowego/czekoladowego gainera a potem posiłek

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 40 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 351
no własnie myslalem tez o carbo + jakies białeczko :P
tylko w takim razie jak to sie bierze? wiem ze według braków w diecie, ale mniej wiecej? w DT: carbo i białko przed i po tr? a w DNT: carbo i białko pomiedzy posiłkami, a wieczorem przed snem samo białko? i po ile gram około?

kto czyta tagi ten będzie miał lagi

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17701 Napisanych postów 132148 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460637
Ja robię tak białko przeważnie do owsianki dodaje, potem nieraz na obiad jak go brakuje zależnie co jest ugotowane, carbo to tylko po treningu ale nie jakaś wielka dawka tylko ok 20-30 g + białko nie radze mieszać carbo i białka razem bo mi nie smakuje lepiej wypić osobno potem po powrocie do domu posiłek.
Ale teraz z tego rezygnuje po przeliczeniu ile kosztuje kilogram carbo a ile kilogram płatków owsianych/ryżu.
Carbo białko gainer jest dobre dla osob które nie mogą zjeść dużych ilości jedzenia albo kiedy się nie ma ochoty na jedzenie nieraz mam tak że tylko wchodzi mi odżywka w formie pitnej bo nie mam ochoty jedzenia przeżuwać.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 2032 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 15756
przed treningiem to ty bierz posiłek a nie carbo i białko.
poza tym nie widzę sensu pić osobno carbo i białka po treningu, skoro wychodzi na jedno i to samo, jakbyś pił gainera, który jest w takim wypadku 100x praktyczniejszy, bo masz wszystko w jednym.
To o czym napisał anubis84 to tylko kwestia gustu, ja po treningu uwielbiam wypić sobie gainera, traktuję to po prostu jak deser, carbo traktuję raczej jako izotonik i mogę popijać w niewielkich ilościach na treningu.

Jeśli już jednak chcesz carbo i białko, to carbo raczej tylko po treningu i razem z tym jakoś białko, to węglowodany proste, które mają Ci szybko przywrócić straty energetyczne z treningu, w ciągu dnia się nie nadają, bo powodują spore skoki insuliny, w skutku odkładanie tłuszczu - chyba, że naprawdę ciężko Ci idzie łapanie masy to od biedy mógłbyś raz gdzieś wcisnąć między posiłkami. Białko dajesz ogólnie w takiej porze gdzie masz go najmniej. Ja daję rano do owsianki, bo nie chce mi się gotować jajek zazwyczaj, może być też przed snem - choć tutaj zależy jakie to białko, w ciągu dnia także, jeśli masz dziurę w diecie, albo np w szkole/pracy masz ubogi posiłek ...

jak widać mamy z anubis'em dosyć podobne zdanie, szczególnie co do owsianki

Zmieniony przez - Eoghan w dniu 2010-04-11 17:11:38
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 40 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 351
wiec tak:
białko moge jesc do sniadania?Bo posiłek rano nie jest bogaty w białko... + to ze spiesze sie do szkoły :P przed snem również bym pił białeczko a w ciągu dnia staram sie jesc duzo białka i wegli ( szczególnie obiad ). Carbo brałbym 20 g przed treningiem i poł godziny po 20g carbo z białkiem. Moze tak byc?
@Eoghan, ja mam posiłki raczej bogate w węgle dlatego boje sie brac gainera zeby mnie nie zalało... :P stąd pytanie o carbo i białko :D

Zmieniony przez - BDJQP w dniu 2010-04-11 17:42:11

kto czyta tagi ten będzie miał lagi

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 2032 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 15756
przed treningiem jedz obiad, czy coś tam, przed samym treningiem nie widzę sensu brać carbo, najwyżej 20g rozpuszczone w wodzie jako popijawka na trening.
Po treningu 1g/kg masy ciała, chyba że ważysz ze 100kg, to bym raczej 100g nie przekraczał.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

dla czego?

Następny temat

Piracetam + alc + lecytyna +?

WHEY premium