SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Capoeira

temat działu:

Scena MMA i K-1

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 11315

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 456 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 15386
moze szedl na rekach i dlatego bylo troche wolniej a ty nie poczekales????

pozdr,
jakub

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Tym Fajterom co nie wierzą w skuteczność Capoeiry proponuję wyjazd do slumsów Rio albo Bel Horizon, i próbę zmierzenia się z jakimś mestre co ćwiczy 30 lat i zna 1000 brudnych sztuczek. Ci kolesie potrafią zepsuć kowadło.
A co do Capoeiry uprawianej w jakimś innym miejscu niż w Brazylii to przypomina raczej Breakdace niż sztukę walki.
Fakt:jest dużo dobrych kolesi traktujących Capoeirę bardziej po fjtersku ale ciągle mało.

Pozdrówki dla wszystkich Capoeristas.
HAKADEZET
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
W slumsach to uzywaja spluw i nozy.

Paweł Ziółkowski
Żiu-żitsu znaczy Miękka Sztuka, jesteśmy mięczakami którzy leją twardzieli.

Zmieniony przez - Boruta w dniu 2002-04-04 16:17:36
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 456 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 15386
co do spluw i nozy to rozmawialem z kilkoma brazolami nt. capo jako walki toczonej w "roda ulicznych" no i powiedzial mi, ze generalnie ostatnimi czasy - 10-15 - lat jest tego znacznie mniej a to z tego powodu, ze wlasnie kazdy prawie nosi jakas bron i jezeli cos idzie nie tak to brazylijczycy nie wahaja sie ich uzyc i dlatego czesto nie warto wszczynac zadnych walk (podawal przyklady walki 1 czy 2, gdzie nagle ten, ktory przegrywal wyciagal skads tam spluwe i zacznal strzelac, na szczescie nie do ludzi tylko w powietrze ale i tak sytuacja nie byla mila) . tendencja ta sie tyczy nie tylko samej capo ale generalnie wszystkich sporotow walki z tym, ze to wlasnie capo jest najczesciej trenowana i pokazywana na ulicach a nie w akademiach badz klubach.

pozdr,
jakub

pozdr,
jakub

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Niezupelnie. Owszem, czesto tancza na ulicach, ale tez prawie na kazdym rogu masz jakas akademie Capo.

Paweł Ziółkowski
Żiu-żitsu znaczy Miękka Sztuka, jesteśmy mięczakami którzy leją twardzieli.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
hakadezet: "Tym Fajterom co nie wierzą w skuteczność Capoeiry proponuję wyjazd do slumsów Rio albo Bel Horizon, i próbę zmierzenia się z jakimś mestre co ćwiczy 30 lat i zna 1000 brudnych sztuczek" - a kto ma czas, by 30 lat sie uczyc, aby moc powiedziec, ze teraz to moze sie obronic?

przemq
**************
"Learn from the mistakes of others, you may not live long enough to make them all yourself."
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 456 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 15386
nie twierdze, ze nie ma akademii capo. chodzi o to, ze jest bardzo popularne organizowanie ulicznych "roda" co jest poniekad czescia tradycji capo, ktora tak naprawde wywodzi sie z zabaw i manifestacji ulicznych. co do akademii to bedac w brazylii mialem moziwosci trenowania w kilku i spostrzezenia moje sa takie, ze jednak capo jest dla ludzi z nizszych sfer spolecznych. owszem sa grupy majace zajecia w wielkich centrach sportowych ale jednak wiekszosc sa to szkoly mieszczace sie w jakichs starych budynkach a najwieksze wrazenie zrobila szkola mieszczaca sie w jakiejs bandycko-dziwkarskiej okolicy w Rio (ale nie favela, aaa i bylo to blisko slynnego sambodromu) w pomieszczeniu ok.5x5m gdzie cwiczylo chyba z 10-12 osob, gdzie przez okna wpadal cudowny zapach potu,moczu i ganadzi.

pozdr,
jakub

pozdr,
jakub

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Przemeq mogę powiedzieć że do niczego nie dochodzi się od razu.A tym bardziej jeżeli ktoś trenuje Capoeirę tylko dla poisówki.Pewnie że w realnej walce na ulicy nie zacznę robić ginga i nie zacznę robić mu pod nosem tysiąca fajerwerków, bo koleś mnie załatwi jedną techniką.Jestem na to za cienki. Ale gra roda uczy refleksu i stając z kolesiem do solówki szanse są w miarę wyrównane.poza tym w Capoeira dużo jest elementów z Bjj. Mam nadzieję że zrozumiałeś o co mi chodzi.
Pozdrowienia
hakadezet
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 456 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 15386
"poza tym w Capoeira dużo jest elementów z Bjj."

czy mozesz napisac jakich badz na jakiej podstawie tak uwazasz???


pozdr,
jakub

pozdr,
jakub

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Kask ZASŁUŻONY
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 3395 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21099
w boksie tez jest BJJ

"Wy sie tylko bawicie, mi chodzi o zycie"
Kask!

Nie spij, bo ci garnek zlota podrzuca.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Nietypowe pytanie "zielonego"

Następny temat

Kto uprawia kendo & iaido & kenjitsu ?

WHEY premium