SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

CZY TAK MOŻNA ???

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 1621

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 32 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 178
CZY TAK MOŻNA ???Trenowalem kilka lat plywanie i od jakiegos miesiaca zajalem sie na powaznie silownią. W sumie juz dzieki plywaniu jestem calkiem niezle zbudowany. Teraz chodzi mi tylko o to aby jeszcze lepiej uksztaltowac swoje miesnie(szczegolnie klatki piersiowej). Czy mozna od razu przejsc do treningu na rzezbe ( ok 4-5 serii po 14 powtorzen na kazde cwiczenie kazdej grupy miesniowej, nie liczac brzucha) w moim wypadku??? z gory dziekuje za odpowiedzi :) .
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Cię zainteresować:

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 255 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 3323
Moim zdaniem tak !! Przy treningu na rzezbe nie uzywamy bardzo duzych ciezarow wiec mysle ze nie powinienes miec problemow z jego rozpoczeciem!!

...:::AMW WNiUO - 1KKNŻZ:::...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 1742 Wiek 1 rok Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 17683
Wszystko moszna, a tak pozatym zacznij od ACT, a na lekką rzeźbe potem możesz spoko robić

Destiny is in your hands.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 32 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 178
do pitt 18....w to czy dam rade to nawet nie watpie;] ;] ....zreszta juz zaczalem treningi...chodzi mi tylko o to, czy jak bede robil treningi na rzezbe, to czy wogole jest sens je robic...czy one dadza powiedzmy dobre rezultaty do czerwca....szczegolnie chodzi mi o klate...zreszta juz widze duuuuze postepy szczegolnie jesli chodzi o szerokosc klaty-mianowicie po plywaniu mialem takie kwadraty jako klate, a teraz zdecydowanie sa to trapezy :D :]]]]].....
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 511 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 7950
Tzn ćwiczysz dopiero miesiąc? I chcesz teraz robić przez 4 miesiące (do początku czerwca) rzeźbę?

Miesiąc masy - 4 miesiące rzeźby: nie powinno być na odwrót? Moim zdaniem to mozesz jeszcze spokojnie ćwiczyć na masę, pływasz, jesteś aktywny, więc potem ze zrobieniem rzeźby nie powinno być problemu.

**** SFD Fight Club ****
Wielkie ambicje rodzą wielkie sukcesy.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 32 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 178
Chodzi mi tylko o to, aby do wakacji, do lata moje miesnie byly naprawde ladnie uksztaltowane.....w sumie juz sa, ale nie do konca tak, jakbym chcial....


BTW: czy faktem jest, ze opalone cialo zdecydowanie lepiej uwydatnia muskulature??:D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 1621 Wiek 44 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 17763
Tak, opalone cialo lepiej wyglada.
Teoretycznie nie ma nic zlego w tym, ze robisz rzezbe, jesli byles aktywny wczesniej. Twoja muskulatura moze byc przygotowana do treningu. Zreszta wieksza ilosc powtorzen jest lepsza i bezpieczniejsza niz typowy trening na mase- od takich nie powinno sie zaczynac. Pamietaj jednak, ze aby uzyskac prawdziwa rzezbe, potrzebujesz jeszcze diete i aeroby. No i licz sie z tym, ze sporo z tego co teraz posiadasz stracisz. Tluszcz jest dosc objetosciowy. Inna sprawa, ze jesli nie cwiczyles wczesniej z ciezarami to nawet 14 powtorzen bedzie dla organizmu dobrym bodzcem do wzrostu miesni. Poczatkowo bedziesz wiec nie tylko tracil tluszcz ale i zwiekszal miesnie. Jesli jednak dasz diete i aeroby- mozesz zaczac tracic takze odrobine miesni (co jest nieuniknione, aby osiagnac idealna rzezbe).

Nie ma ludzi nieomylnych...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 32 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 178
Dzieki wielkie Gall Anonim za Twoja wypowiedz.:)
Chcialbym tylko zadac jeszcze pare pytan, mianowicie:
-jaka diete stosowac w moim przypadku?
I jakie dokladnie cwiczenia aerobowe powinienem wykonywac i kiedy (zaraz po treningu, czy moze przed....chcialbym wiedziec wszystko, co istotne, to chyba w koncu zrozumiale:) ) dziex z gory :]]
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 32 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 178
Wlasnie.....czy cwiczenia aerobowe moge zastapic tylko i wylacznie plywaniem...moim zdaniem to dobry pomysl....
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 1621 Wiek 44 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 17763
Dieta zalezy od celu jaki pragniesz osiagnac. Jesli decydujesz sie na trening na rzezbe to i dieta powinna byc do tego dobrana. Jesli jednak chcesz doswiadczyc jeszcze rozwoju miesni, ktore przy rzezbie do pewnego stopnia stracisz- nie mozesz stosowac takiej diety. Na tym polega problem- dlatego stosuje sie okresy treningowe, cykle. Nie mozna miec sprzecznego celu. Mimo, ze czasem przez chwile osiaga sie kilka rzeczy na raz to jest to bardzo krotkotrwale.
Nie wiem jak naprawde wygladasz, co to znaczy, ze masz dobrze rozwiniete miesnie i wreszcie czego oczekujesz. Dla niektorych ladna rzezba to taki wyglad jaki inni maja przy robieniu masy- pelne okragle miesnie. Ale to nie ma nic wspolnego z prawdziwa rzezba w rozumieniu kulturystycznym.
Aeroby stosuje sie albo rano przed posilkiem albo po treningu silowym. To zmusza organizm do spalania tluszczu.
Co do basenu- nie wiem czy masz mozliwosc chodzic tam w takich porach. Poza tym czytalem kiedys, ze basen nie jest idealny jako aeroby. Jest kilka przyczyn. Po pierwsze z reguly jest on dla ludzi wysilkiem. Ciezko jest im osiagnac odpowiedni zakres tetna. Ale jesli robiles to prawie zawodowo- mysle, ze masz wieksza tolerancje i potrafisz plywac bardziej luzno. Druga sprawa to to, ze woda w pewien sposob wymusza ksztalt ciala. Ludzie staja sie bardziej oplywowi. No i kwestia strat ciepla- tkanka tluszczowa pomaga izolowac. Brzmi to niewiarygodnie, ale wlasnie podobno ze wzgledu na potrzebe oplywowego ksztaltu i izolacje, plywacy zawsze maja wiekszy poziom tluszczu, mimo, ze maja ladnie rozwiniete miesnie. Faktem jest, ze z reguly plywak ma potezne miesnie, ale nigdy dobrej rzezby.

Nie ma ludzi nieomylnych...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 32 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 178
Silownie mam na basenie, moge chodzic i na silownie i na basen o obojetnie jakiej porze....oczywiscie po szkole itd;].....najlepiej chyba zrobie, gdy bede plywal od razu po silowni....
Po drugie: moim priorytetem, gdy zaczalem chodzic na silownie bylo poszerzenie klatki piersiowej....w ksztalt takich trapezow, bo po plywaniu mialem takie kwadraty, a teraz widze bardzo duze efekty po rozpietkach itd...
Po trzecie: nie ma sie co martwic, potafie plywac w tempie o jakie sie mnie tylko poprosi....wiele sukcesow na MP MO itd...wiec wiadomo...

a teraz, jak zwykle pytanko...;]........Czy mozna miec taki cykl treningowy na rzezbe w moim przypadku:
poniedzialek:klatka piersiowa (wszystko robione na plaskim-np. wyciskanie na plaskim, rozpietki na plaskim itd.) // triceps
wtorek:grzbiet//biceps
sroda:klatka piersiowa (wszystko na skosie w gore)
czwartek:barki // czworoboczny
piatek: uda // lydki // klata (wszystko glowa w dol/ pompki na poreczach itd)


Oczywiscie chodzi mi o to, czy moge robic 3 treningi(co drugi dzien) w tygodniu na klate...czy to ma sens...jesli nie to czy dobrze jest robic tak jak wyzej-kazda partia miesni klaty osobno na jeden dzien....z wiekszymi odstepami od siebie....np....poniedzialek i piatek klata???
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

_Help_

Następny temat

garbienie sie i odstajace lopatki

WHEY premium