SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

CYNK

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 1088

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 219 Wiek 23 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 2675
Głównie chodzi o podatność naszych receptorów. Jeżeli wchłoną do 800mg, potem mogą mieć problem z wchłanianiem innych mikroelementów. Żelazo i cynk jest wchłanianie przez ten sam receptor. TomQ , sprawdź to. To badanie opowiada się za tym, że to ładowanie jest okej, na krótką metę. http://examine.com/supplements/Zinc/ 

Superloading zinc by taking up to 100mg zinc a day is confirmed to be safe in the short term (2-4 months), but because this dose is higher than the 40mg Tolerable Upper Limit (TUL) of zinc, prolonged superloading is not advised. Zinc’s intestinal uptake is hindered by other minerals, including Calcium, Magnesium, and Iron, since they all use the same transporter. If the transporter’s uptake limit (800mg) is exceeding between these four minerals, absorption rates will fall. Taking less than 800mg of these four minerals at the same time is fine.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 179 Wiek 22 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 1996
Suplementacja ZMA też uważam, że jest zbędna i można tą kasę lepiej zainwestować, poczytaj są naprawdę ciekawe badania o ZMA o jego (nie)działaniu :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 10265 Napisanych postów 117027 Wiek 35 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 1381468
Cynk w nadmiarze jest szkodliwy. Kiedyś przedawkowalem zincasa forte 25 mg cynku. Poczujesz to po metalicznym posmaku w ustach. Pytanie teraz jakie formy będziesz stosował bo nieorganicznej się słabo przyswajaja .

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dekstroza + kreatyna

Następny temat

Suplementacja-ankieta

Zestaw 1