SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

CLOMID - Ekstremalne wspomaganie .

temat działu:

Doping

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2659

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 10805 Napisanych postów 47894 Wiek 26 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam Panie i Panowie. Wygrzebałem artykuł o Clomid i postanowiłem się z nim podzielić . Pewnie większość starych wyjadaczy , a właściwie to zjadaczy wie wiele na ten temat . Ale nowi , tak jak ja to mają mniej wiedzy . Pozwolę sobie na opisanie Clomidu , jego działania. Może kogoś zainteresuje . Proszę również o ewentualne poprawki do artykułu , dostarczone z własnych doświadczeń używania tego sródka , gdyż jak wiadomo , artykuł ten nie jest moją pracą magisterską , a wynikami badań które przeprowadził Doktor Carlon M Colker .

Cytrynian klomifenu , znany jako Clomid , to lek używany w bezpłodności kobiet. Generalnie rzecz biorąc , jest to pierwszy preparat zapisywany w przypadku wystąpienia problemów z płodnością . Wśród endokrynologów o bardziej tradycyjnym podejściu Clomidu nie postrzegano jako również dla mężczyzn . Ci jednak , którzy do spawy podchodzą bardziej nowatorsko , odkryli że Clomid również jako lek dla mężczyzn o małej ilości plemników w spermie , występujących z powodów genetycznych , czy też ze względu na nadużycie sterydów anabolicznych . Co więcej , sportowcy zaczęli stosować Clomid , jako lek wzmagający poziom testosteronu iw konsekwencji poprawiający rozwój mięśni .

Złożoność Clomidu .

Clomid używany jest by wywołać owulację u kobiet , u których jest ona zaburzona. Wzmacnia też jajniki i prawdopodobieństwo produkcji pełnowartościowych jajeczek. Co ciekawe, Clomid jest lekiem w pewnym sensie owianym tajemnicą - mechanizmy jego działania nie są do końca zrozumiałe. Wiadomo, że działa wraz z estrogenem , ale jest wstanie również wpłynąć na każdą komórkę ciała , posiadającą receptory estrogenu. O ile działanie Clomidu w kobiecej fizjologii ma miejsce w podgórzu i przysadce mózgowej , to może także działać w jajnikach , śluzówce macicznej , pochwie i/lub szyjce macicy. U mężczyzn lek działa również w podwzgórzu i przysadce mózgowej , ale ponadto także w nadnerczach , tkance tłuszczowej , wątrobie i/lub w jądrach . Clomid wpływa na trzy hormony , w szczególności na gonadotropinę ( GnRH ) , produkowaną przy podwzgórze ( gruczoł zlokalizowany w centrum czaszki , nad przysadką ) i mającą wpływ na produkcję hormonów właśnie w przysadce . Pozostałe dwa hormony , produkowane są przez przedni płat przystawki , to FSH ( hormon luteinizujący , czyli lutropina ).

O ile lekarze nie są zgodni co do precyzyjnej farmakokinetyki , to okazuje się że Clomid oszukuje organizm limitując niski poziom estrogenu . Ponadto Clomid rywalizuje z estrogenem w miejscach , gdzie zgromadzone są receptory i najprawdopodobniej opóźnia informację płynącą z wewnątrzkomórkowych receptorów estrogenu. Niektóre badania wskazują zróżnicowaną odpowiedź w zależności od zgrupowań receptorów.

Clomid i męska fizjologia .

Krążące tu i ówdzie , także w internecie , plotki głoszą , że Clomid BLOKUJE PRODUKCJĘ ESTROGENU. Niestety to błąd polegający na niezrozumieniu działania całego mechanizmu - lek nie zredukuje Twojego poziomu estrogenu , nie zlikwiduje też związanych z jego nadmiarem . W zasadzie w przypadku mężczyzny będzie stymulował w pewnym stopniu produkcję estrogenu , ale bynajmniej nie tak jak testosteronu. Równolegle z plotkami o blokowaniu produkcji estrogenu niektórzy mądrale głoszą , że Clomid efektywnie redukuję ginekomastię . BZDURY!!! W niektórych przypadkach Clomid może spowodować ginekomastię ! W związku z tym musisz uważać nie tylko na swój poziom testosteronu , ale także na estradiol .

Działanie Clomidu nie sprowadza się tylko do ingerencji w hamowaniu podwzgórza przysadki . Istnieje w organizmie proces nazywany jako ujemne sprężenie zwrotne - im większy poziom estrogenu , tym bardziej podwzgórze i przysadka redukują produkcję gonadotropiny. Clomid wydaje się neutralizować receptory estrogenu jednocześnie nie aktywując ich , powodując wydzielanie większej ilości GnRH, FSH i LH . U kobiet FSH i LH powodują uwalnianie dojrzałych jajeczek ( czyli owulację ) . U mężczyzn , uwolnienie tych gonadotropin powoduje pobudzenie testosteronu ( poprzez LH) i produkcję spermy ( poprzez FSH ) .

Zazwyczaj mężczyźni - sportowcy przyjmują doustnie 50 - miligramowe tabletki codziennie przez okres do sześciu miesięcy . Mimo że Clomid nie jest sterydem , to jednak nie jest też lekarstwem do ciągłego i nieskrępowanego przyjmowania. De facto nie ma żadnych testów pokazujących jego wpływ na organizm mężczyzny . W literaturze wzmiankuje się o ginekomastii i raku jąder u mężczyzn stosujących Clomid konsekwentnie i przez długi czas . Aczkolwiek , by pozostać uczciwym , trzeba powiedzieć , że dopatrywanie się związków przyczynowo - skutkowych pomiędzy doniesieniami o raku jąder i zażywaniem Clomidu może być czystym nonsensem.

Mimo to przypadki nadużywania Clomidu przez kulturystów i sportowców w ostatnim okresie wzrosły znacząco . ( dane z roku 2008 , jak jest teraz to nie wiem - TKO25GTG ) . Przyczyn tego stanu rzeczy upatruję , po pierwsze , w braku kompleksowych badań nad wpływem tego leku , a po drugie , w łatwości przyjmowania pod postacią tabletek . Jest też znacznie powszechnie dostępny , niż inne tego typu leki . Mając na uwadze ich ceny , które nawiasem mówiąc uważam za solidnie wygórowane , Clomid jest stosunkowo tani . Tak czy tak , jego cena zaczyna się od 10 $ za jedną tabletkę ( przypominam , artykuł z 2008 roku - TKO25GTG ) , taniej nie da się znaleźć . ( W Polsce Clomid jest stosunkowo tani , na czarnym rynku można kupić 12 tabletek za około 35 złoty - redaktor, dane 2008) .

Gdy ustaje produkcja nasienia .

Wiele razy w ciągu swojej praktyki spotykałem się z przypadkami , kiedy doświadczeni kulturyści nadużywali sterydów anabolicznych przez długi czas , bez żadnych przerw pomiędzy cyklami , co prowadziło u nich do zatrzymania produkcji nasienia i w konsekwencji czyniło niepłodnymi . To samo w przypadku osób , które z różnych uzasadnionych powodów przyjmują bez przerwy leki testosteronowe .

​Taki efekt uboczny nie tyle powoduje jakieś poważne problemy zdrowotne , co raczej jest niezmiernie irytujący , kiedy chcesz aby Twoja żona zaszła w ciąże . ( Najpierw dziecko , jeśli je chcesz , później ssa , TKO25GTG ) . Z doświadczenia wiem , że jest to znacznie mniejszy problem dla doświadczonych sportowców , którzy już są po pięćdziesiątce i będąc od dawna w małżeństwie mają już dzieci . O ile ich osprzęt działa ,mało interesuje ich , czy mają spermę pełną wartościowych plemników , czy nie . Ale dla osób młodszych , które mają w planach dzieci, ( wpis autora , ja bym nazwał - które chcą mieć dzieci , w planach można mieć klatkę plus biceps , albo plecy plus szrugsy np. TKO25GTG . , ) , może to stanowić poważną niedogodność . Często dzieje się tak , że kulturyści w wieku od 28 do 43 lat , którzy przyjmują sterydy anaboliczne , robią to regularnie , bez przerwy pomiędzy cyklami . To coraz częstszy scenariusz ( stan 2008 rok , przyp. TKO25GTG ) , bo coraz więcej trenujących nie chce żadnych przerw. Dopiero na "stare lata " czują tego konsekwencję spędzając wiele czasu na powrocie do sprawności w tym zakresie , chociaż wydaje im się , że ten czas , kiedy zaczynali przed zawodami , to było tak niedawno , Brali za duże dawki przez zbyt długi czas - zależnie od filozofii , jaką sobie przyjęli .

W takich sytuacjach produkcja nasienia ustaje . Jakość spermy sprawdza się , badając pod mikroskopem ilość plemników . Średni powinno to być około 20 milionów lub więcej , tymczasem niekiedy okazuje się , że u przyjmujących sterydy anaboliczne w sposób ciągły to nie widać nawet jednego !!!

Zakładając , że to nie kwestie genetyczne , a właśnie przyjmowanie sterydów anabolicznych jest przyczyną tego stanu rzeczy , produkcja nasienia powinna nastąpić ponownie . ( Pozwolę sobie na mój krótki monolog - nie mylić tych kwestii genetycznych , z dziedzictwem genetycznym , bo wiadomo że to dwie różne rzeczy. Można mieć uszkodzony genom , bez względu na dziedzictwo , jak i można odziedziczyć uszkodzony. W tym przypadku , omawianym trzy linijki wyżej , wiadomo że nie jest możliwe , byśmy po Matce lub po Ojcu odziedziczyli bezpłodność , gdyż to paradoks - TKO25GTG ) . Ale zanim wszystko wróci do normy , może minąć od sześciu miesięcy aż do pięciu lat . Nie można też zapominać , że mały odsetek , naprawdę solidnie nadużywających, do końca życia pozostanie bezpłodnymi.

Uruchamianie.

Co dobrego mogę Tobie powiedzieć , jeśli nie chcesz siedzieć i bezradnie czekać , zastanawiając się , kiedy akurat produkcja nasienia u Ciebie do normy , przy okazji patrząc jak pieczołowicie budowane mięsnie zamieniają się w nicość ? Dobra wiadomość to Clomid . Co prawda nie jest to jeszcze oficjalnie potwierdzone przez FDA ( 2008 TKO25GTG) , ale rzeczywiście po zakończeniu przyjmowania sterydów anabolicznych jest on używany do przywrócenia równowagi hormonalnej , a zatem również do rozpoczęcia produkcji nasienia. Zaczynamy przyjmowanie od 50 mg dziennie ,ale dawka ta może wzrosnąć nawet do 100 mg dziennie, zależnie od reakcji organizmu. Przyjmowanie zaczyna się po odstawieniu anabolików . Mówiąc wprost - jeśli wciąż nadużywasz , to brniesz w ślepy zaułek . Cztery do sześciu tygodni od rozpoczęcia kuracji , poziom testosteronu , LH i FSH we krwi są sprawdzane , by zobaczyć i ocenić reakcję . Jeśli sytuacja nie poprawia się znacznie , to dawka jest zwiększana . Mniej więcej trzy czwarte pacjentów reaguje w kilka miesięcy i znów mogą mieć dzieci .

Przez około trzy miesiące nie pojawi się jeszcze wartościowe nasienie . Ale gdy tylko wszystko wróci do normy , możesz działać ! Rzecz jasna , gdy tylko się rozpocznie produkcja dobrego nasienia w organizmie możesz też pobrać próbkę i zamrozić ją do ewentualnego zapłodnienia in vitro . ( Interes stosunkowo drogi , napędzony egoizmem - najpierw ja zbuduję ciało , a jak się uda to będzie potomstwo .( Nie polecam , w zasadzie to się brzydzę taką myślą , by przekładać rozmiar bicepsa nad szczęście jakie daje ojcostwo - TKO25GTG) . - Od Autora - to szczególnie ważne dla tych , którzy muszą przyjmować różnego rodzaju leki z testosteronem z powodów zdrowotnych - mogą powrócić do ich przyjmowania , wciąż mając możliwość zapłodnienia swoim nasieniem . Paradoksalnie , zdarzają się sytuacje , w których po przyjęciu Clomidu można zrezygnować z dalszego przyjmowania testosteronu , bo hormony wracają do normy . W rezultacie niektórzy pacjenci nigdy nie wracają do przymusowego przyjmowania leków , bo wszystko wraca do normy po użyciu Clomidu.

Jasne zawsze możesz zbagatelizować stosowanie Clomidu i czekać aż będzie lepiej. Zdarzało mi się już słyszeć od endokrynologów , że zawsze jest szansa na powrót do sprawności . Tylko pamiętaj , że to może potrwać latami . Większość par nie chce, co zrozumiałe , czekać kilku lat ryzykując na dodatek , że może się to zakończyć kompletną klapą . THE END .

TKO25GTG - Jak już wspomniałem na wstępie , artykuł nie jest wynikiem moich badań. Umieściłem go , bo stwierdziłem że może komuś w zapoznaniu się jak działa Clomid. Oczywiście , co też jest wspomniane na wstępie , proszę o ewentualne uwagi odnośnie artykułu , jeśli mieliście Państwo całkiem inne rezultaty z opisanym środkiem - Clomid , niż autor w swoich badaniach nad tym środkiem. Jeśli będzie krytyka , proszę o krytykę materiału, a nie mnie , gdyż jak wspomniałem , to nie są moje badania . Na forum jestem nowy , ale znalazłem artykuł , który uznałem za godny by się pojawił . Każdy komentarz pod artykułem , sugestie , własne doświadczenia są mile widziane .Mam nadzieję , że nie dałem plamy tą relacją o Clomid . I jeszcze raz pragnę zaznaczyć , to nie jest wynik moich badań .Proszę bez komentarzy że nowy na pokładzie i wali brednie .

Życzę miłej lektury - TKO25GTG
2
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

Ranking TOP10 spalaczy tłuszczu

Chcesz wspomóc walkę z niechcianym tłuszczem? Zastanawiasz się jaki produkt wybrać?

Zobacz ranking
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
lodzianin1 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 34239 Napisanych postów 273994 Wiek 43 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1373251
no i czemu to ma służyć ??
4

treningi,cykle,suplementacja,odchudzanie,masa pisz-rafaltreningi@protonmail.com

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 10805 Napisanych postów 47894 Wiek 26 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 57816
Tobie widocznie niczemu. Napisałem że to nie mój tekst. Kogoś może artykuł zainteresuje.
4
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
lodzianin1 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 34239 Napisanych postów 273994 Wiek 43 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1373251
Ok jeden z wielu opisow dzialania clomidu.

treningi,cykle,suplementacja,odchudzanie,masa pisz-rafaltreningi@protonmail.com

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 10805 Napisanych postów 47894 Wiek 26 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 57816
Dokładnie, jeden z wielu , aczkolwiek od jakiegoś czasu nie ma o nim wzmianki. Nie mówię że ten tekst to jakaś rewelacja, tylko , jak wspomniałem, stary wygrzebany artykuł który może kogoś zainteresuje. Wiele osób z tegobco widać, nie miało do czynienia z ssa , dla tych osób może artykuł będzie istotny. Prosiłem o krytykę jeśli jest coś błędne w artykule, po doświadczeniach z Clomidem, a nie o krytykę artykułu. Zaznaczyłem że to nie moje badania. Czytając cały artykuł wiele jest ciekawych rzeczy, informacji . Jeśli jednak temat do bani, to wystarczy by administrator go usunął i problem z głowy. Najlepiej to zająć się tematem ile kreatyny na dzień , 5 mg czy może 1 mg na każde 10 kg masy ciała. Bardzo istotny temat i jakże ważny dla zdrowia i osiągów na pakerhali
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1454 Napisanych postów 10225 Wiek 49 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 84257
Clomid jest stosowane często przez aktorów porno , niektórzy biorąc clomid na offie aby endo test był na najwyższym poziomie.


To dlatego...łap.

Zmieniony przez - wnc1964 w dniu 2016-07-12 08:21:08
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 10805 Napisanych postów 47894 Wiek 26 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 57816
Tego nie wiedziałem . W takim razie proszę o sugestie w dziale " Doping" , odnośnie Clomid. Np. może być taka - " Jeśli chcesz być aktorem porno , stosuj Clomid "
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
lodzianin1 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 34239 Napisanych postów 273994 Wiek 43 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1373251
aktorzy porno stosowali clom między innymi aby zwiększyć ilość wytrysku

treningi,cykle,suplementacja,odchudzanie,masa pisz-rafaltreningi@protonmail.com

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 324 Wiek 37 lat Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 5492
Ciekawy tekst, dzieki. Jakbym na cyklu z tescia chcial poprawic obfitosc wytrysku, mozna zapodac kilka tabsow clomidu ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 10805 Napisanych postów 47894 Wiek 26 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 57816
A niech stosują. To nie mój temat nigdy nie pomyślałbym ze na tym forum dostane informacje dotyczące pornografii Kolego załóż nowy dział , cos wspólnego z porno biznesem A najlepiej to proponuje przeczytać jeszcze raz mój , tzn nie mój , ale przepisany przeze mnie artykuł .
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 10805 Napisanych postów 47894 Wiek 26 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 57816
peter007x
Ciekawy tekst, dzieki. Jakbym na cyklu z tescia chcial poprawic obfitosc wytrysku, mozna zapodac kilka tabsow clomidu ?

Z tego co w artykule jest , to po cyklu zapodaj . Ogólnie to ten artykuł traktuje poważnie , ale nie muszę już go stosować , posiadam dystans że tak powiem , ze względu na ojcostwo.
1
Nowy temat Temat Zamknięty
Następny temat

Cykl na dobre miesko

Whey vit