SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

CLENBUTEROL (art)

temat działu:

Doping

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 88024

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 181 Napisanych postów 12431 Wiek 37 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 185431
Kolejny art ze stronki bodybuilding autorstwa BigCat'a

Clenbuterol

Clenbuterol jest szeroko stosowanym środkiem i posiada pewną reputację. Dobrą wśród tych którzy zajmują się sportem na poważnie lub rekreacyjnie oraz złą wśród tych którzy wiedzą bardzo niewiele na temat nielegalnych środków używanych do wspomagania organizmu. To nie jest steryd. W zasadzie jedynym medycznym powodem do przypisania Clenbuterol'u (ostatnio coraz żadziej z powodu użytkowania niezgodnego z właściwym celem) jest niedrożność dróg oddechowych. Ludzie z chronicznym zaburzeniem oddychania ,np.: astmą, używają go do ułatwienia sobie oddychania. Ale jest to tylko jedna z wielu rzeczy które można osiągnąć używając clen.

Przyglądając się jego działaniu możemy porównać je z efedryną. Ich głównym działaniem jest zwiększanie produckji hormonów katabolicznych, zwanych też katecholaminami (jak dopaminy, epinefryny (adrenalina) i norepinefryny (noradrenaliny)), które są wydzielane w rejonie nadnerczy. Hormony te mają wiele funkcji. Po pierwsze wpływają na stopień napięcia mięśni gładkich, ale nie w ten sam sposób na wszystkie. Niektóre będą stymulowane, a niektóre „uspokajane". Wśród tych „uspokajanych" znajdują się mięsnie dróg oddechowych, co tłumaczy zastosowanie clenu u pacjentów z problemami z oddychaniem. Clenbuterol wzmaga także proces termogenezy. Zazwyczaj łączy się to ze wzrostem ciśnienia krwi, efektem pobudzenia mięśnia serca i wyraźnym wzrostem temperatury ciała.

Wraz z odwracaniem efektów działania insuliny (i hamowaniem jej działania), co powoduje uwolnienie glikogenu zpowrotem do krwi (w postaci glukozy) i brak/zanik zdolności jego magazynowania bądź używania, zwiększa także tępo spalania tłuszczy i białek. Dla kulturystów jest to podstawowy powód używania clenu. Termogeneza i wzrost tępa spalania tłuszczu powodują przyspieszenie metabolizmu i spalanie większej ilości kalorii. To natomiast owocuje zmniejszeniem się tkanki tłuszczowej. Minusem jest wzrost poziomu spalania protein. Podczas gdy tłuszcz jest pozyskiwany z tkanki tłuszczowej, białka pozyskiwane są z mięśni. Jak to ma miejsce w przypadku wszystkich hormonów katabolicznych, prędzej czy później pojawią się spadki tkanki mięśniowej. Dlatego wiele osób uważa że najlepiej stosować jest clen podczas cykli SAA ponieważ pomoże to zachować tkankę mięśniową jednocześnie redukując tkankę tłuszczową.

Posród innych efektów jakie dają katecholaminy jest także zwiększenie wydolności aerobowej (z powodu ułatwienia oddychania), stymulacja systemu nerwowego (spowodowane zwiększonym wydzielanie norepinefryny i acetylocholiny), zwiększenie transportu tlenu (spowodowane wzrostem ciśnienia) i zwiększenie czujności. Te efekty sprawiają że środek ten znajduje się w kręgu zainteresowania sportowców wytrzymałościowych i tych którzy potrzebują „kopa". Powszechnie wiadomo że w kręgach kolarskich często łączy się płynny Clenbuterol z EPO które powoduje wzrost ilości czerwonych krwinek. Następnie jest to wstrzykiwane zawodnikom w trakcie wyścigu, żeby uniknąć wpadki na teście antydopingowym przed wyścigiem. Nie trzeba mówić że taki mix jest bardzo niebezpieczy dla systemu krwionośnego. Aby zobaczyć jak często stosowany jest clen przez sportowców wystarczy przyjrzeć się reprezentacji olimpijskiej USA. Astma wysiłkowa (spowodowana np.: ćwiczeniami) zazwyczaj występuje u 3 - 7 % populacji danego kraju. W 2000 roku 60 % sprotowców z reprezentacji USA twierdziło że cierpią na właśnie taką astme i wszyscy mieli przypisany właśnie Clenbuterol, którego używanie jest powszechnie zabronione, prócz tego jednego przypadku. A to podczas gdy Rumuńskiej gimnastyczce Andrei Raducan odebrano złoty medal po wykryciu 25 ug norefedryny w lekarstwie na kaszel które przyjmowała (czyżby Tussipect ).

W kilku testach na zwięrzęta udowodniono anaboliczne działanie Clenbuterol'u. Nigdy jednak nie udowodniono tego w odniesieniu do ludzi, co więcej jest więcej dowodów na to że jego wpływ na hormony kataboliczne powoduje wręcz przeciwnie. We wszystkich przypadkach używano dawek znacznie przekraczających poziom bezpieczny dla człowieka. Dan Duchaine, przez wielu uważany za sterydowego guru, jak także autror arytkułów do nieistniejącego już MM2K, uważał że ma to jakiś związek ze stymulacją trzeciego beta receptora, który u ludzi różnił się od tego u innych ssaków, i to było powodem braku efektów anabolicznych u ludzi. Jest to raczej wątpliwe stwierdzenie ale napewno jedno z wielu które pojawiają się w debacie która cały czas się toczy. Pomimo że wielu kulturystów twierdzi że odczuli pewną aktywność anaboliczną clenu muszę powiedzieć że widziałem zbyt wiele dowodów świadczących przeciwnie i śmiało mogę odradzić kupowanie clenu w celu budowania masy. Możesz być bardzo rozczarowany. Następnym razem jak zobaczysz 100 kilowego kolarza daj mi znać to może zmienię zdanie.

Jeżeli chcemy używać Clenbuterol w celu redukcji tkanki tłuszczowej najlepiej stosować dawki piramidalnie. Powolne zwiększanie dawek może być bardziej istotne niż ich końcowe zmniejszanie, jako że większoś ludzi używających clen pierwszy raz nie wie jak zareaguje. Z powodu silnego wpływu na ciśnienienajlepiej zacząć od 20 - 40 ug/dzień i powoli zwiększać dawki aż do poziomu 120 - 160 ug (dla większości 80 ug będzie optymalne). Dobrze nie używać go zbyt długo. Organizm wydaje się adaptować do działania clenu i powoli je chamować. Po 3 - 4 tygodniach większość efektu pobudzenia i spalania tkanki tłuszczowej znika i dalsze stosowanie może tylko spowodować szkody. Najlepiej wtedy przerwać przyjmowanie clenu na okres tak długi jak okres przyjmowania.

Kolejną rzeczą jaką ludzie powinni wiedzieć o Clenbuterol'u jest jego toksyczność dla wątroby. Jeżeli ktoś przyjmuje clen ze sterydami oralnymi, antybiotykami bądź jakimikolwiek innymi środkami hepatoksycznym powiniem regularnie poddawać się badaniom wątroby aby uniknąć przykrych komplikacji. Jeżeli zauważysz żółte zabarwienia pojawiające się na skórze natychmiast skontaktuj się z lekarzem.

Łączenie używanie.

Clenbuterol powinem być używany w dawkach stopniowo zwiększanych i zmniejszanych (co 3 - 4 dni). Nie wskazane jest przekraczanie dawki 160 ug/dzień. Najczęściej używany jest przez okres 2 do 3 tygodni z przerwą równą okresowi przyjmowania aby pozwolić organizmowi na odpoczynek. W celu spalenia większej ilości tkanki tłuszczowej clen często stosowany jest łącznie (dla spotęgowania działąnia) lub naprzemiennie (u osób które muszą być chude przez cały rok) z Cytomel'em (T3). Zazwyczaj są to naprzemienne 3 tygodniowe cykle. Jeżeli stosowane razem (Clenbuterol i T3) ich cykle nie powinny się całkowicie pokrywać ale lekko różnić żeby nie nakładały się ze sobą dawki małe z małymi a duże z dużymi. Typowym cyklem clenu, trwającym 3 tygodnie może być cykl o dawkach 40/40/40/60/60/60/80/80/80/100/100/100/80/80/80/60/60/60/40/40/40 ug/dzień, a następnie 3 tygodniowa przerwa.

Często clen łączony jest ze sterydami anabolicznymi. Zazwyczaj z tymi które nie aromatyzują (dają znacznie chudszy i twardszy wygląd i powodują mniejszą retencję wody). Głównym celem jest zatrzymanie ciężko wypracowanej masy mięśniowej przy jednoczesnym spalaniu jak największej ilości tkanki tłuszczowej. Clenbuterol jest powszechnie postrzegany jako w miarę bezpieczny. Odradzam go osobą z nadciśnieniem lub chorobami układu krążenia. Ale większość toleruje go dość dobrze. Poprze stopniowe zwiększanie dawek można łatwo określić jakie dawki są dla nas zbyt wysokie. Używanie Clenbuterol'u powoduje podwyższoną temperaturę ciała, podwyższone ciśnienie a w niektórych przypadkach, zwłaszcza przy dużych dawkach, bezsenność i drgawki. Nie występują one jednak tak powszechnie jak w przypadku używania efedryny. Łatwo im także zapobiec nie biorąc clenu w godzinach wieczornych, zamiast tego przed treningiem w celu zwiększenia aktywności na treningu.

Kolejnym dobrym środkiem do łączenia z clenem jest yohimbina Hcl. W małych dawkach, rzędu 20 - 30 mg/dzień, może zapobiegać rozregulowaniu systemu sprzężenia zwrotnego noradrenaliny, które zazwychaj hamuje działąnie noradrenaliny poprzez zmniejszanie wrażliwości receptorów. Ma to dwa ważne zastosowania. Po pierwsze oznacza to że aktywność Clenbuterol'u może być wydłużona o kilka godzin jeżeli przyjmujemy go razem z yohimbiną Hcl. Po drugie pozwala to na przedłużenie cyklu poprzez wydłużenie czau występowania efektu spalania tkanki tłuszczowej.
2
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

100% CZYSTY HYDROLIZAT KOLAGENU

Kolagen SFD PURE GOLD dedykowany osobom dbającym o zdrowy wygląd skóry, a także osobom uprawiającym sport, po kontuzjach sportowych.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1704 Wiek 36 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 41873
Kazam czemu taki długi ten post.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 1903 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 46060
im dłuższy tym lepszy bo zawiera wiecej info, pozatym to tłumaczenie.
dałbym soga, ale i tak nie wejdzie mam nadzieje że uraczysz nas jeszcze jakimis tłumaczeniami kazam'ie
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1704 Wiek 36 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 41873
kowatschoo ja wiem że im dłuszszy tym wiecej informacji ale zawsze morzna to skrucic.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 96 Napisanych postów 8310 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 38343
Właśnie pomyślałem sobie o 4 środkach oralnych, które stosowałem na raz

Be real - you have to make this shit your life. If you aren't in it all the way fully committed don't f***ing bother.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 181 Napisanych postów 12431 Wiek 37 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 185431
Uważam że nie mam prawa ingerować w texty innych. Gadałem z BigCat'em i powiedział mi że dopóki nie będe modyfikował textów to mogę śmiało tłumaczyć na polski i umieszczać na forach
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 498 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 2300
kurna o ewent problemach z wątrobą to ja nie słyszałem... bo i nikt mi o nich nie powiedział...
ja już tego nie tknę bo mam jakieś dziwne przykurcze mięśni karku na clenie i wyglądam jakbym spastykował...
jeszcze ślinka z japki i komplet ;)

Kazam?
wytrzaśnij coś o cytomelu...
poproszę
1

rób jak uważasz, uważaj jak robisz

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 148 Napisanych postów 5203 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 25305
wcale nie taki dlugi ten art, ale dobry sog
1

Żeby życie miało smaczek
raz omeczka
raz treniaczek

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 724 Napisanych postów 18621 Wiek 39 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 153619
Kazam good job

Powiedz co next bedziesz tlumaczyc

<<<Champions
are Made
Not Born>>>

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 2097 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 69594
jak Ci sie nudzi to przetłumacz jakąś ciekawą knigę

Cytat roku by pio091: Ja mam 16 lat jestem w czasie cyklu metka jest cool ale musisz ją codziennie wypocić (zmniejsza skutki uboczne)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 1307 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 6682
Kazam myslalem ze juz skonczyles z wzbogaceniem naszej wiedzy a tu taka niespodzianka SOG jak nic

Konstytucja Rp art. 5 ust. 1

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

jak zwiekszyc poziom testa?

Następny temat

I mów do kretyna...

Obnizka