SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

CKD z TS

temat działu:

Aktualności - Sporty Siłowe

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 3129

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 203 Wiek 51 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 3183
No właśnie. Aktualnie zbijam wagę. CKD jest przy tych upałach super. Natomiast siła super nie jest. Wynki poleciały mi dół o jakieś 20%. Zaznaczam że dbam o dietę i sypię w siebie stacki kreatynowe (bez nich w ogóle bym padł).

Czy polecacie przestawienie się na większą liczbę powtórzeń? Np. z 3-5 na 6-8, przy jednoczesnym zmniejszeniu ciężaru?
Czy lepiej trzymać 3-5 powtórzeń a nieznacznie zmniejszyć ciężar ?

Kiedyś - siła. Teraz - rekreacja.

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
dzieki, ze to napisałeś bo kiedys sie zastanawiałem czy CKD znacząco wpłynie na siłe. Co do zmiany treningów to ja bym to potraktował jako odpoczynek od ciężarów czyli mniejsze obciązenia i wieksza ilosc ruchów.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 1741 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 27250
opcja 2------ 3-5 ruchów , ciezary mniejsze na tyle by było łatwo i przyjemnie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 203 Wiek 51 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 3183
Hej!

Do Kuba_SnK -> nie jestem pewien czy siła mi tak spadła tylko przez CKD. Upały są tak duże, że ostatnio robiąc siady na 120kg (zazwyczaj ciężkie serie robię na 145kg) najnormalniej przy 5 ruchu zasłabłem. Oczywiście robiłem siady w klatce i nie straciłem orientu do końca, ale przy fazie wstawania, ktoś mi wyjął duracelkę z pleców i padłem. Także pewnie upały i dieta mi się nałożyły na spadek siły.

Do Kingrei -> dzięki za radę. Myślę, że zastosuję Twój wariant. Boję się po prostu, że jak odpuszczę duże ciężary to potem ciężko mi bedzie do nich wrócić. Pozdrawiam

Co do samej diety to efekty są naprawdę super. W ciągu 4 tygodni (zrobiłem dwa ładowania bo bez węgli mi mózg rozmiękł) z 96kg spadłem na 93,5kg. Mięśnie poleciały mi nieznacznie, 1cm w bicepsie, 1,5cm w klatce i 1,5cm w udzie, natmiast z pasa, i z bębna, z 92cm zrobiło się 84cm, także większość to fat. Domowy pomiar tłuszczu (grubość fałdy znad kości biodrowej) wykazał spadek 1cm, co w przeliczeniu na BF daje około 6-8%. Myślę, że całkiem nieźle.

Zmieniony przez - Krzepki w dniu 2006-07-17 11:08:15

Zmieniony przez - Krzepki w dniu 2006-07-17 11:09:27

Kiedyś - siła. Teraz - rekreacja.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 203 Wiek 51 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 3183
Jeszcze jedno.

Do Kuby_SnK. Przejrzałem Twój Profil i nie do końca wiem, po co Ci tak radykalna dieta jak CKD. Nie wiem, czy mogę coś sugerować, ale może w Twoi przypadku TKD byłaby odpowiedniejsza? Z dwóch względów:

1) Przy takich ciężarach jakie tarmosisz (ja ledwo zaczynam się przestawić z BB) potrzebujesz jednak węglowodanów. TKD zakłada dostarczanie w dni treningowe, przed i po treningu węgli. Inaczej moze być nieszczęście chyba, co?

2) Twoja waga będzie pewnie wymagać nieco mniejszej korekty niż moja? Wtedy TKD jest ok. CKD stosowałem (oprócz aktualnego okresu) tylko raz. Jak rok temu będąc dumnym posiadaczem półtorarocznej przerwy w treningu i brzucha 97cm przy wadze 98kg, stwierdziłem że trzeba się zabrać za siebie bo niedługo bedzie za późno. No i katowałem się chyba 8 czy 12 tyg ale było warto (spadek w pasie do 83cm, przy zwiększeniu reszty obwodów o 2cm).
Tyle że CKD zakłada koszmarną ilość aerobów (min 45minut dziennie) co przekłada się na spadek siły.

Zmieniony przez - Krzepki w dniu 2006-07-17 11:23:30

Kiedyś - siła. Teraz - rekreacja.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
wiesz, ja sie tak na przyszłośc chialem dowiedzieć (mam w planach na zime zaważyc z 75kg, a na MP chciałbym wystartować w 67,5... wiec jakoś muszę do tego dojsć ).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 3230 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 53403
mi na ckd sila poleciala -30%
nawet lekka dawka propa wiele nie pomogla

Bóg, Honor, SFD

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 823 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 20575
Mi już po dwoch tygodniach siła poszła w dól przerażająco!... Mam gdzies jakieś dietki dla kulturystów. Facet nie ma byc ładny tylko silny.

I'll be back!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 69 Napisanych postów 4450 Wiek 37 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 56524
Krzepki mam pytanie, masz tam napisane ze wyciskanie 150 wąsko, mogkbym wiedziec ile cm od siebie masz palce wskazujace podczas wyciskania?

Zmieniony przez - __Kamil__ w dniu 2006-07-29 09:19:59

Bracia... czego dokonujemy za życia... odzwierciedla się w wieczności...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 203 Wiek 51 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 3183
Do Mass1987-> w ciągu pierwszych dwóch tygodni organizm przestawia się na spalanie tłuszczy (ketoza)i stąd taki dramatyczny spadek mocy. Później jest nieco lepiej .

Do Kamil-> wąsko oznacza że zaciskam chwyt na równi z barkami. Jest to wężej o około 20-25cm niz chwyt zwykły. A teraz ja pytam: dlaczego się tym zainteresowałeś??

Kiedyś - siła. Teraz - rekreacja.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 69 Napisanych postów 4450 Wiek 37 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 56524
bo myslałem ze tylko ja tak wyciskam heh mile sie zaskoczylem, niewilelu ludzi wyciska wąsko

Bracia... czego dokonujemy za życia... odzwierciedla się w wieczności...

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

plan

Następny temat

AMATORSKIE ZAWODY STRONGMAN LGIN 2006 PIATEK 21 LIPCA GODZINA 17 00

WHEY premium