SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

CKD do oceny

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 1230

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 643 Wiek 36 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 6889
Cześć,
Proszę o ocenę CKD:

Dane:
wiek 24
waga 85
wzrost 190
endo

b 2,1 / kg (179 g)
w 0,35 / kg (30 g)
t 2,1 / kg (179 g)
kalorie ~2440

trening jak w poście quazara

POSIŁKI: B/T/W
1) śniadanie: 37/23/16
- pierś 130
- słonecznik 10
- sałata rzymska 40
- pomidor 155
- ogórek 75
- ogórek kiszony 75
- papryka 40
- jogurt naturalny 40
- awokado 55
- oliwki 40

2) II śniadanie: 10/15/8
- jogurt naturalny grecki 50
- otręby pszenne 30
- siemię lniane 20

3) III śniadanie 41/49/8
- makrela 180
- papryka 40
- awokado 70
- oliwa 10
- sałata rzymska 30
- pomidor 70
- ogórek 70
- ogórek kiszony 25

4) Przedtreningowy: 20/52/8
- migdały 100

5) Po: 44/1/0
- dorsz wędzony 200

6) Kolacja: 25/15/4
- ser biały półtusty 125
- oliwa 10

DODATKOWO:
czerwona i zielona herbata
kawa
rano omega3, potas, magnez, multi
żeń-szeń
wapń
przyprawy

SUMA: 177/154/44 (błonnik 42) kcal: 2270
Trochę obcinam teraz kalorie

Zmieniony przez - ThePharaoh w dniu 2011-03-07 19:53:18

CZŁOWIEK , KTÓRY PRZENOSI GÓRY , MUSI ZACZĄĆ OD KAMYKÓW

_..::You can do anything you set your mind to, man::.._

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Cię zainteresować:

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 643 Wiek 36 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 6889
nikt nie pomoże?

CZŁOWIEK , KTÓRY PRZENOSI GÓRY , MUSI ZACZĄĆ OD KAMYKÓW

_..::You can do anything you set your mind to, man::.._

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 7165 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 30760
Czesc

Od razu tniesz kalorie? Odchudzales sie juz?

Nie łącz ogórka z pomidorem, papryką, ogórkiem kiszonym i innymi warzywami zaw. wit C.

Czemu drugi posiłek taki słąby?

Przed treningiem migdały to zdecydowanie za mało. Ma być porządny posiłek b+t, po treningu tak samo. Nie sugeruj się tym, że w okołotreningowych nie powinno się dawac tłuszczu. Na CKD panują inne zasady.

Suplementacja ok. Domyślam się, że dawkowanie nie jest Ci obce

/pozdr
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 643 Wiek 36 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 6889
Dzięki za odpowiedź i jednocześnie przepraszam za zrobienie syfu na forum :)

Ucinam kalorie bo mi waga stoi w miejscu, siedziałem już trochę na tak wyglądającym CKD.

Nie wiedziałem, że można tłuszcze w okolicach treningu. Domyślam się, że warzyw jednak nie dawać okołotreningowo? A awokado mógłbym walnąć? (bardzo lubię )

Mógłbyś rozwinąć z tymi warzywami i witaminą C, bo nie bardzo to rozumiem? Czyli mogę robić sałatkę z pomidora, awokado, papryki ale nie dawać ogórka? czy wszystko osobno?

Jak mi węgle wychodzą tak jak w rozpisce to ok? Wiem, że ma być mało, ale zawsze staram się żeby było to 40 błonnika.

CZŁOWIEK , KTÓRY PRZENOSI GÓRY , MUSI ZACZĄĆ OD KAMYKÓW

_..::You can do anything you set your mind to, man::.._

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 7165 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 30760
Nie ma sprawy Waga stoi, a fat? Możesz jeść tłuszcze i warzywa, nie ma przeciwwskazań.

Z ogórkiem sprawa ma się tak, że surowy /zielony świeży, nie kiszony ani nie konserwowy/ zawiera askorbinozę - enzym rozkładający wit C - czyli kupa z tego wychodzi. Ogórek jest w porządku, ale jesli go jesz to raczej nie łącz z innymi warzywami, choć to może być nudne. Ale zawsze są konserwowe i kiszone, które są imo lepsze.

Jeśli chodzi o węgle to na CKD chodzi o to, aby w fazie wprowadzenia mieć nie więcej niż 30g ww STRAWNYCH. A znaczna część ww z warzyw jest w postaci błonnika i różnych jego 'odmian' Tak więc dostarczasz bardzo mało węgli strawnych i błonnika również nie za wiele.

Ja bym się oparł na większych ilościach warzyw zielonych jak np szpinak i brokuły, sałata wraz z odmianami. Możesz jeszcze suplementować witaminy, gdyż ciężko jest przy takim ograniczeniu węglowodanów spożywać wszystkie w odpowiedniej ilości. Olimp ma fajny zestaw minerałów i witamin.

A w/w warzywa zawierają właśnie sporo błonnika i brokuł akurat ma w sobie taki fajny trik, że można go zjeść bardzo dużo na raz, jest warzywem niskokalorycznym i przy okazji dbamy o równowagę kwasowo zasadową

Ja potrafiłem go zjeść na raz 1kg będąc na ckd

No i przyglądając się Twojemu jadłospisowi zastanawiam się jakie masz proporcje tłuszczy w diecie? Na oko widzę, że bardzo mało nasyconych i dość dużo o6. Rozpisz to jak możesz.

/pozdr
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 643 Wiek 36 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 6889
Ciężko mi powiedzieć , jeżeli chodzi o % tłuszczu. Nie mam jak sobie to zmierzyć, bo linki które były podane na sfd wygasły.

Jeżeli zaś chodzi o tłuszcze to sprawa wygląda tak:
58% jednonienasycone
19% nasycone
23% wielonienasycone

(tylko nie wiem czy to do końca jest adekwatne do rozpiski bo część produktów mam ręcznie wprowadzoną w dzienniku posiłków a producenci podają zazwyczaj tylko ogólną zawartość tłuszczu i ile w tym jest tłuszczów nasyconych)

A dobrze mam ten bilans wyliczony? Robiłem to z postu quazara, ale gdzieś znowu czytałem że białko do tłuszczu powinno być 1:1,5. Jeśli tak to jak to policzyć?

Mógłbyś jeszcze napisać parę słów o dawkowaniu tych witamin?

Z góry dziękuję!

CZŁOWIEK , KTÓRY PRZENOSI GÓRY , MUSI ZACZĄĆ OD KAMYKÓW

_..::You can do anything you set your mind to, man::.._

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 7165 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 30760
Na ckd bialko wychodzi mniej wiecej równo z tłuszczem /w gramach/ lub mniej.

Jeśli chodzi o tłuszcze to ja bym z jednonienasyconych odjął trochę na rzecz nasyconych i nnkt /zwłaszcza o-3/. Ile kapsów spożywasz o3 i jaka zawartość dha/epa jest w nich? Choć w zasadzie masz makrelę, która zawiera dużo o3, więc powinno pokryć to zapotrzebowanie.

Witaminy i minerały. No cóż, zależy to wszystko od formy. Zapotrzebowanie na wapń u zdrowego mężczyzny wg norm to ok 1200mg, magnez ok 400mg, potas 3500mg. Możesz poszukać jakichś norm, ja też nie znam wszystkiego na pamięć

W każdym razie te normy możesz przekroczyć. Oczywiście bez przesady, ale jako osoba trenująca Twoje zapotrzebowanie na wapn sod potas magnez wzrasta ze względu na wzmożone skurcze mięśni.

/pozdr
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 643 Wiek 36 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 6889
Łykam 1 kapsułkę dziennie rano Omega3 Gold z Olimpu i tam pisze tak:
1 kaps (65% o3) 1000 mg
33% EPA 330 mg
22% DHA 220 mg
10% inne o3 100 mg

Resztę też rano po 1 tabletce, potas dodatkowo po treningu
żeń - szeń i kawa na 30 minut przed treningiem
wapnia nie łączę z kawą

Nie wiesz czasem ile ma wędzony trewal b/t/w/kcal ? Nigdzie tego nie mogę znaleźć nawet na zagranicy :)
Na forum ktoś napisał, żeby liczyć jak wędzonego tuńczyka, ale nie chce mi się wierzyć w to że ma aż 35g b na 100g: http://www.tabele-kalorii.pl/kalorie,Tuńczyk-wędzony.html

Zmieniony przez - ThePharaoh w dniu 2011-03-09 13:40:56

Zmieniony przez - ThePharaoh w dniu 2011-03-09 13:41:51

CZŁOWIEK , KTÓRY PRZENOSI GÓRY , MUSI ZACZĄĆ OD KAMYKÓW

_..::You can do anything you set your mind to, man::.._

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 7165 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 30760
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 643 Wiek 36 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 6889
WIELKIE DZIĘKI!

CZŁOWIEK , KTÓRY PRZENOSI GÓRY , MUSI ZACZĄĆ OD KAMYKÓW

_..::You can do anything you set your mind to, man::.._

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Nikt mnie nie lubi - redukcja

Następny temat

Dieta na masę

WHEY premium