SFD.pl - fitness, kulturystyka, trening, dieta i suplementacja

CIĘŻKIE TRENINGI WYKAŃCZAJĄ TWÓJ UKŁAD NERWOWY!

temat działu:

NUTRIFARM&OLIMP

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 407

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 250 Napisanych postów 41358 Wiek 323 dni Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 126098
Bycie zawodowym sportowcem kojarzone jest przez nas z wysportowaną, umięśnioną sylwetką, wysoką wydolnością fizyczną i małą ilością tkanki tłuszczowej. Prawie każdy artykuł w magazynie Perfect Body pisany jest tak, żeby pomóc Wam szybciej osiągnąć wymarzoną sylwetkę poprzez odpowiedni trening, dietę oraz wybór jak najlepszych suplementów. Ostatnio dość często poruszany jest temat staków przedtreningowych, środków zwiększających termogenezę oraz suplementów zwiększających koncentrację na treningu. Doszło do tego, że co poniektórym nie wystarczają już środki, które są legalne wedle Unijnego Prawa Żywieniowego i sięgają po suplementy zawierające niebezpieczne dla zdrowia związki. Doznania treningowe po nielegalnych w Unii Europejskiej suplementach często bywają lepsze od doznań po środkach z Polski i Europy, jednak wszystko co dobre, może szybko się skończyć. Musisz pamiętać, że nikt nie jest niepokonany i niezniszczalny, a oprócz układu mięśniowego jest jeszcze ważniejszy - układ nerwowy, od którego tak naprawdę zależy, w jakiej kondycji będą Twoje mięśnie, a przede wszystkim zdrowie.
(...)
Z własnego doświadczenia wiem, że nadmierny wysiłek fizyczny, ciągłe powtarzanie tego samego ćwiczenia na siłowni, brak regeneracji mogą doprowadzić do uszkodzenia nerwu lub splotu nerwowego.
(...)
Prace nad znalezieniem substancji zdolnej do regeneracji komórek nerwowych zaprzątają uwagę niejednemu pracownikowi naukowemu, dlatego w publikacjach naukowych możemy znaleźć trochę przysłowiowych „rodzynków”, które mogą nam posłużyć do wyciągnięcia późniejszych wniosków.
Jednym z nich jest
(...)
PODSUMOWANIE
Mam nadzieję, że artykuł ten uświadomił niektórym z Was istotę funkcji, jakie pełni układ nerwowy. Uważam, że nie powinniśmy lekceważyć żadnych znaków płynących z naszego organizmu, zwłaszcza w okresie ciężkich treningów i jego osłabienia, ponieważ może to prowadzić do ciężkich, a czasem nawet nieodwracalnych kontuzji. Podejrzewam, że jeszcze wiele czasu musi upłynąć, żeby znaleźć jakieś skuteczne środki szybko regenerujące układ nerwowy. W tej chwili możemy profilaktycznie spożywać
(...)

http://www.perfectbody.pl/TRENING/3/825/Ciezkie-treningi-wykanczaja-Twoj-uklad-NERWOWA.html 

Sprawdź ile masz % tłuszczu?

TWORCA ALTERNATYWNEJ DROGI (i nie tylko) - zaprasza do dzialu NUTRIFARM
i lektury magazynu PERFECT BODY http://www.perfectbody.pl

Dieta JEM / NIE JEM pozwala na wiecej !
http://www.sfd.pl/JEM_/_NIE_JEM_dieta_by_Biniu_oficjalny_watek_Q&A_Patrz_str_1-t931736.html 

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów? Indywidualne plany dietetyczne i treningowe
  • 23 383 spalonych kg tłuszczu
  • 27 059 zbudowanych kg mięśni
Sprawdź więcej
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

REAKCJA ORGANIZMU NA WYSIŁEK W GORĄCYM I WILGOTNYM OTOCZENIU

;