SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

CHAD,psychotropy,kulturystyka - sytuacja bez wyjścia

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1849

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 62 Wiek 29 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 1458
Witam kulturystyka jest moją pasją,hobby i robi wiele dobrego dla mnie.Niestety w młodym wieku zachorowałem na Chorobę Afektywną Dwubiegunową.Jest to niestety ciężka choroba.To nie nerwica,depresja czy jakieś zaburzenia.Mam typ I czyli ciężkie depresje i manie.Ta choroba jest jedną z najbardziej upośledzających życie i przyczyn niepełnosprawności.Nieuleczalna.Żadne suple,terapie,hormony na to nie działają.Bo jak pomóc skoro receptory w mózgu wydzielają w manii tyle dopaminy że wystarczyło by dla połowy pacjentów z ośrodka PZP z depresją itp, ;) Problem polega na tym że właśnie jedyną możliwością by w tym sobie pomóc i to leczyć są leki psychotropowe.Dość ciężkie.Tylko wtedy kulturystyka,cały ten styl życia off.Nie dla tego ,że nie można tylko dlatego że nie będzie efektów.Mając fazy maniakalne muszę przyjmowac neuroleptyki(obecnie nie biorę ale nie fukcjonuję, jedynie trenuję ).Tylko że wtedy trzymając cały ten reżim dieta,treningi,suplementacja nie ma wyników bo neuroleptyki obniżając dopaminę obniżają testosteron.Leki SSRI podobnie teść bardzo niziutki.Trenując na ssri mimo wszystkiego na tip top na masie urosłem głównie w tłuszcz a redukcja była tak słaba,że lepiej wyglądam mało jedząc i tylko troszkę się ruszając bez treningów.Trudno by coś rosło skoro teścia prawie nie ma a organizm zalany serotoniną cały czas jest w katabolizmie.Wkurza mnie to bo bez leków nie funkcjonuję choroba rządzi moim życiem a po lekach co bym nie robił to i tak nie będe rósł lub redukował bo psychotropy mieszają w hormonach(niski teść,zwiększają prolkę,obniżają siłę,kondycję,chęci...)
.Bo żeby mieć hormony w normie,nawet przy lekach to musiałbym walić po kilka jedne zbijać,drugie podnosić.Wątroba też by mocno dostała.A sterydy zwiększając teścia mogą zwiększać dopaminę i objawy choroby wracać.Sytuacja bez wyjścia.





Zmieniony przez - Bipolarny94 w dniu 2016-12-10 11:44:42
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
O co właściwie pytasz ? Musisz zdecydować kwestia priorytetów czy sylwetka czy zdrowie i wniosek powinen być oczywisty że to drugie , jak psychika Ci się grubo posypie to i później odbije się na sylwetce i całym życiu pracy , kontaktach towarzyskich itp.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 62 Wiek 29 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 1458
Dziękuję za odpowiedz.To trudny wybór.Bo właśnie problem stanowią leki w tej kwestii nie sama choroba.A co do reszty to racja już dawno się posypały.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Niestety nie pomogę więcej w tej kwestii nie moja działka, natomiast zdrowie powinno przede wszystkim dlatego korzystaj z tego co możesz na nie wpływać terapia, leki itp.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Gorzki smak "zycia"..

Następny temat

Interpretacja rtg nadgarstka

Wiecej