SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

CFSTWII - ciekawy trening

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1388

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 1271 Wiek 34 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 13387
Pod tym skrotem ukrywa sie nazwa pewnego dosc ciekawego programu, a konkretnie
Classic Football Strength Training Workout II

znalazlem o nim informacje na forum HST i musze rpzyznac ze mnie zaciekawil. Jest to wariacja treningu 5x5 wykorzystywana przez trenerow football`u amerykanskiego. Jego celem jest glownie poprawa naszej sily dynamicznej.

Ćwiczymy trzy razy w tygodniu w sposob nastepujacy:

DZIEN 1 (poniedzialek)dzien ciezki
wykonujemy 5x5 kazdego cwiczenia z liniowym wzrostem obciazenia (np. 1 seria 100kg, 2 seria 105kg, 3 seria 110 kg...) tak zeby 5 serii pojsc na maxa.

1.) power clean(rwanie?)
http://video.google.pl/videoplay?docid=5129151421421836794&q=Power Clean
2.) wyciskanie płaska
3.) przysiad

DZIEN DRUGI(wtorek) dzien lekki
trening identyczny tylko ze progresje dobieramy tak zeby 5 serie wykonywac z ciezarem z 3 serii dnia pierwszego

DZIEN TRZECI(piatek)sredni
trening identyczny tylko progresje dobieramy tak zeby 5 serie wykonywac ciezarem z 4 serii dnia pierwszego




Plan ten wykonujemy 6 tygodni, co tydzien do przysiadu dodajemy ok 4 kg a do power clean i wyciskania na plaskiej 2 kg.

przydatne linki:
http://www.strengthcats.com/classicfootballII.htm
http://www.deepsquatter.com/strength/archives/manrodt4.htm 

doradca w AD

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 1907 Wiek 45 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 8317
Cwiczenia mi sie podobaja w tym planie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 69 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 939
program jest w porzadku. Atakuje cale cialo. Wydaje mi sie jednak, ze trzy razy w tygodniu w takim wymiarze to mimo wszystko zbyt male zroznicowanie bodzcow. Trzeba wziasc pod uwage, ze dla footballisty ten trening jest tylko dodatkiem i jego zadaniem nie jest jakas maxymalna poprawa muskulatury. mam znajomych rugbistow (zblizona praca organizmu - wysilek do footballu ameryk) i oprocz treningu silowego, jest duzo interwalow i treningi typowo 'rugby' (rozne przepychania, obalania itd). wszystko razem tworzy calosc. Ogolnie jednak po paru miesiacach ostrej tyry na silce mozna wrzucic sobie 2 tygodnie lzejsze a potem np 3 tyg tego treningu. Wszechstronnosc gora a efekty moga byc bardzo dobre (zmiana bodzcow jest zawsze pozytywna dla organizmu).
ja w tej chwili robie to:
http://www.bodybuilding.com/fun/mahler59.htm
a potem mialem wlasnie zamiar 'pobawic sie' treningiem rugbistow przez jakies 4 tygodnie. Przyznam jednak, ze ten trening, ktory od nich dostalem jest zupelnie inny. Jest duzo cwiczen wykonywanych na swiss ball w celu poprawy koordynacji i zbudowania sily stabilizatorow tulowia (core training) - np wycikanie nie na lawce, ale hantlami na pilce.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 1907 Wiek 45 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 8317
Dlatego napisalem, ze mi sie cwiczenia podobaja majac na mysli tylko cwiczenia.
Dla mnie HST rzadzi ze swoimi 4 zasadami.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 1271 Wiek 34 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 13387
wiesz wg linkow jest to trening na 6 tygodni majacy na celu poprawienie dynamiki i sily i pod tym katem powinien byc rozpatrywane. Ppolecam drugi link poniewaz jest tam caly makrocykl tego typu uzupelniajacych sie treningow...(jesli dobrze pamietam). Wiesz HST z 4 zasadami rzadzi na masie i redukcji. Jesli chodzi o treningi w ktorych mase jest raczej celem marginalnym (czasem nawet niechcianym!) sa lepsze rozwiazania.

Ten trening w polaczeniu z interwałami i plyometryka napewno bylby idealny jesli chodzi o trening siła/dynamika/moc.

doradca w AD

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 69 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 939
szczerze mowiac przeoczylem linki. ale lookne, bo zapowiada sie ciekawie.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Hst- ocena. Dam sogi.

Następny temat

Korekcja wyglądu mięśni i korekta HST. Pomocy!

WHEY premium