SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

C.U.D. - przygotowania do usystematyzowanych treningów.

temat działu:

Po 35 roku życia

Ilość wyświetleń tematu: 2194

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 287 Wiek 45 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1962
Witam,

zaproponowano mi abym w tym dziale prowadził dziennik, ale najpierw chciałbym o parę rzeczy podpytać.

1. Trenować będę około 4 w tygodniu czasem, może uda się 5, czasem będzie wpadka i 3.
Chciałbym poprosić was o rozplanowanie dla mnie prawidłowego połączenia grup mięśniowych na trening.
2. Ile więcej kkal powyżej zerowego balansu kalorycznego powinienem przyjmować, aby mięśnie rosły, a nie tkanka tłuszczowa?
3. Jestem mocno skoncentrowany na technice i powolnej fazie ekscentrycznej. Jednak znajomy przekonuje mnie, że z treningu na trening powinienem starać się robić postępy z obciążeniem. Czy uważacie, że powinienem zrobić to kosztem techniki?
4. Ile mogę robić seri na mięsień, na którego wzroście szczególnie mi zależy?
5. Pierwszą serię robię na 15 ruchów - technicznie, baaaardzo powoli, następnie dobieram ciężar, by móc ruch zrobić nie więcej niż 12 razy. Ostatnia seria docelowo 8. Co zrobić, jeśłi jednak w ostatniej serii nie uda mi się zrobić 8 a zrobię 6 ruchów? Mogę powtórzyć ostatnią serię i jeszcze raz zrobić 6 czy nawet 5 ruchów - czy to raczej nie ma sensu?

Będą i kolejne pytania:)

PS być może te info mogą wam być przydatne, w doradzaniu: Staż: 10 lat temu ze 3 - 4 lata zabawa w siłkę, następnie przerwa, a teraz mógłbym być nawet dziadkiem, gdyby dzieci się odrobinę spierszyły:), jestem żywym dowodem na pamięć mięśni w 2 miesiące wróciłem do 90% dawnych rozmiarów. Dieta zdrowa, micha pod kontrolą. Ciśnienie unormowałem, dzięki (głodówce 14 dni - pod kontrolą fachowca).
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12121 Napisanych postów 30536 Wiek 74 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1130949
ad. 1. Nic wielkiego (gorszego) się nie stanie
ad. 2. Robiłeś redukcję więc musisz to dopasować do swoich doświadczeń. Nadwyżka jak najmniejsza!
ad.3. Nigdy kosztem techniki - inaczej to droga do urazu.
ad.4. To zależy od ilości treningów na tę grupę w tygodniu
ad.5. Na następnym treningu starasz się zrobić 8p (jeśli udało się poprzednio zrobić 7p - jeśli było wcześniej tylko 6p to zmniejszasz ciężar)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 287 Wiek 45 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1962
Dziękuje Ojan za odpisanie.
Może chciałby ktoś jeszcze się wypowiedzieć?


Zmieniony przez - Balsen1 w dniu 2022-02-05 10:53:14
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12121 Napisanych postów 30536 Wiek 74 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1130949
Balsen1
Dziękuje Ojan za odpisanie.
Może chciałby ktoś jeszcze się wypowiedzieć?
Wszyscy się ze mną zgadzają
Wstawiaj foty i bierz udział konkursie lutowym!
1
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Po 50 to już z górki czy dopiero schody przed nami ?

Następny temat

Skuteczne ćwiczenia na ból kręgosłupa - film

WHEY premium