SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Cóż mogę jeszcze?

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2159

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 43 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 2891
Witam.
niestety po ciąży (10 m-cy temu:) zostało mi prawie 9 kg nadwagi. Przy wzroście 160 ważę 55 (z drobnymi odchyleniami w dół, a było 46). Od miesiąca stosuję dietę: 2 g białka, 3 g węgli i do 1 g tłuszczu na kg masy. Jedzenie rozkładam na 4-5 posiłków, nie jadam słodyczy, smażonego na tłuszczu, ostatni posiłek około godz. 19. Przynajmniej 5 razy w tygodniu ćwiczę - siłówkę na górne partie + brzuchy za zmianę z ćwiczeniami "na wzmocnienie ud, pośladków, klatki piersiowej itp (płytka z magazynu VIVA).
Pracuję od 10 do 17, później opiekuję się dzidzią, czas mam kiedy dzidzia spi - czyli od około godz 21 (ćwiczenia zajmują mi około 1,5 godz).
Niestety spadku masy nie ma smutny(((( !!!!!!
Trochę schudłam "obwodowo" (w talii już tylko 65cm - przed ciążą 56-58, po 78 cm), ale chciałabym zjechać przynajmniej do 48kg.
Czy coś robię nie tak? Czy mogę robić jeszcze coś?
A i prawie codziennie spacerek z psami min. pół godz w szybkim tempie.
Ćwiczę w domu , w przyszłym tygodniu oprócz hantli będe mieć jeszcze ławkę pod sztangę z wyciągiem.
Proszę o rady
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
No wlasnie, tez przypuszczalam, ze cos tam sie musi uaktywniac No ale jesli mowa o rozgrzewaczach, to one dzialaja najsilniej chyba bezposrednio po nalozeniu. Czyzby najlepiej bylo kofeinke na godzinke przed, a salicyle przed samym treningiem? Jogger, to Twoj patent , co o tym sadzisz?

Co do smarowania po treningu i prysznicu, to od jakiegos czasu jest to dla mnie tak samo naturalne, jak sam prysznic
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
48 kg przy 160 to trochę mało ...

zwiększyłbym ilość ćwiczeń aerobowych kosztem ćwiczeń z płytki itp.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 71 Napisanych postów 10883 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 44966
Jezeli trzymasz taka diete i efekty sa jakie sa to trzeba dolozyc aeroby (rowerek stacjonarny, marszobiegi, marsze).
Cwiczenia z plyty moga poprawic sylwetke ale jej nie odchudza.

pierwsza by zobaczyc twoje oczy...
druga, druga... by zobaczyc twoje usta...
trzecia po to by zobaczyc cala twoja twarz...

A.W.O.L.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
A propo talii po ciazy. Juz dawno mialam o tym napisac, ale jakos ciagle mi ucieka , a w tym watku jest dobra okazja.
Zaobserwowalam, ze po ciazy obwod talii jest wiekszy. W moim przypadku po kazdej bylo to okolo 2-3 cm. Podobno kiedys po waskiej talii rozpoznawano panienki, bo tylko one takie mialy
A tak zupelnie serio, to nigdy wczesniej poziom mojej aktywnosci nie byl tak wysoki, jak teraz. Tak wlasciwie to byl niemal rowny zeru A w talii mialam znacznie mniej, mimo ze tkanki tluszczowej wiecej. O co chodzi? Czyzby to kwestia rozejscia sie kosci miednicy? Ale miednica to przeciez biodra, a nie talia?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 504 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 2426
ja także zastanowiłabym sie nad zwiększeniem ilości ćwiczeń aerobowych(rowerek, bieżna,eliptyk).szkoda że tak mało masz czasu.bo zawsze to mógłby jeszcze być basenik, aerobik itp.

pozdrawiam

Watermelon-is a great fruit.
You eat ,you drink ,you wash your face!!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 43 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 2891
ano - brak czasu to największy problem :)
Mogę tylko biegać bo sprzętu żadnego nie posiadam - jak jest ładna pogoda - z psem po okolicy a jak takowej nie ma - po domciu - tam i spowrotem. Stepperka dorobię się dopiero na wiosnę :) - chociaż nie wiem czy się opłaca kupić.

Ja przed ciążą jadłam wszystko, ile chciałam. Jeśli przytyłam - to wystarczyło, ze przez 3-4 dni rezygnowałam z windy (wtedy 9 piętro) i waga i obwody szły w dół. W wieku 17-19 lat ćwiczyłam kick-boxing, później trochę siłowni (tylko trochę i to czasami).

Jesli chodzi o talię- u mnie napewno jeszcze skóra wisi (tłuszczu też jest z 3cm); może poprostu to własnie skóra tak się całkiem nie kurczy?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 125 Napisanych postów 6135 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 30354
Skóra nie może się skurczyć, bo przylega do niej warstwa tłuszczu. Jest ona słabo ukrwiona i ciężko jest się jej pozbyć. Polecam drobne inwestycje w pas neoprenowy i rozgrzewacze
https://www.sfd.pl/topic.asp?whichpage=1&topic_id=73817&x 

"Wszystko jedno gdzie się żyje,
Raz się chudnie, raz się tyje..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 43 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 2891
pas posiadam i stosuję :) pomyslę o rozgrzewaczach
Może porpostu jeszcze troszkę czasu potrzebuję.
A czy to, że czasem nie zdołam wcisnąć odpowiedniej ilości kalorii (B T W - w równych proporcjach) może mieć jakiś wpływ na odchudzanie?
Nie zawsze wiem co mogę jeszcze wymyśleć do jedzenia i nie zawsze mi się mieści tyle ile bym chciała.
Dziękuję za rady do tej pory :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Moze skora...
Ja mam jej na pewno wiecej na brzuchu. W pozycji stojacej wyglada powiedzmy normalnie, ale gdy sie zegne, to z przodu mam taki maly worek I nie jest to worek tluszczu A od ostatniej ciazy minelo dwa i pol roku, wiec juz chyba nic sie nie zmieni
Aeroby robie przecietnie 5 razy w tygodniu plus trzy razy cwiczenia silowe, od wielu miesiecy uzywam kremow ujedrniajacych i antycellulitowych. Nie mam zamiaru z tego rezygnowac, ale doszlam do wniosku, ze trzeba sie pogodzic z tym, ze cialo kobiety zmienia sie po ciazy nieodwracalnie (sa szczesciary, ktorych to nie dotyczy). To, co ginie z biustu musi gdzies znalezc miejsce i wychodzi na to, ze najwygodniej mu w talii i brzuchu Ach i jeszcze w stopach, bo moje po drugiej ciazy sa wieksze
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 43 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 2891
Stopy tez mi urosły :) Piersi jakie były takie są.
I zpomniałam - ważyłam się dzisiaj 53,9kg (o stałej porze, po dwóch pierwszych posiłkach) i mam bardzo optymistyczny nastrój
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
No to fajnie, ze waga spada
Co do piersi, to moje byly fajne dopoki karmilam piersia, teraz jest ich zdecydowanie mniej niz kiedys.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta na mase z tluszczem?

Następny temat

Dieta dla zwodnika MA???

WHEY premium