SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Być Naturalnym (Artykuł)

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2592

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 133 Napisanych postów 7128 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 24841
Czy wystarczy być naturalnym?

Ten artykuł ma na celu pomóc Wam wybrać jedną z dwóch możliwych dróg w kulturystyce - być naturalnym lub sięgnąć po sterydy. Prędzej czy później przed tym wyborem stanie każdy, kto zajmuje się tym sportem.
Na pewno pamiętacie dość dobrze pierwszy raz gdy przekroczyliście próg siłowni (i nie chodzi mi tu o tę urządzoną w Waszej piwnicy lecz tę trochę bardziej profesjonalną). Nagle znaleźliście się w obcym świecie, który już od jakiegoś czasu Was pociągał. Spośród grupki ćwiczących osób wyłowiliście wzrokiem tych największych. Pod ich koszulkami znać było ogromne mięśnie. Chyba każdy poczuł wówczas ukłucie zazdrości. "Ja też kiedyś taki będę" - ta myśl przewinęła się przez umysł większości z Nas. To było dosyć motywujące, więc przez pierwsze 2 tygodnie, miesiąc a może i dłużej ćwiczyliście ciężko po to tylko, aby zobaczyć, że w gruncie rzeczy osiągnęliście bardzo niewiele. Na tym etapie często patrzy się w lustro i trudno zobaczyć rezultaty z dnia na dzień. Po tym czasie część ludzi odpada i daje sobie spokój. Ci wytrwalsi zaczynają poszukiwać czegoś, co pomogłoby przyspieszyć przyrost tej, jakże upragnionej masy mięśniowej.
Rozważniejsi zaczynają interesować się rozmaitymi suplementami, a inni sięgają po sterydy - ale do tego dojdziemy. Z reguły pierwszym zakupem okazuje się być odżywka białkowa, czasem aminokwasy czy nawet kreatyna. Jednak zawsze przychodzi czas, że zastanawiamy się czy nie zacząć używać sterydów. Powody są różne - niektórzy stwierdzają, że suplementy za słabo działają i cierpliwość im się kończy, inni uważają, że doszli do granicy swoich możliwości i koks pomoże im przekroczyć tę granicę, jeszcze inni nie mogą znieść presji ze strony (większych) rówieśników. Są tacy którzy myślą, że będą mieli większe powodzenie u lasek, a nawet tacy którym wystarczy tak prozaiczny powód jak to, że chcą się odegrać na kolesiu który w sobotę na dysce obił mu gębę.
Z jakiegokolwiek powodu Ty myślisz o sterydach najpierw powinieneś się zastanowić i zrobić bilans plusów i minusów tego kroku. Musisz mieć pełen obraz sytuacji.

Pozwól, że zaczniemy od plusów:
+ uzyskasz masę mięśniową i siłę która zaraz po odstawieniu zacznie spadać...
+ zaimponujesz części Twoich kolegów
+ być może odegrasz się na gościu który Ci wtłukł na imprezie


Zabierzmy się teraz do minusów:
- prędzej czy później pojawią się problemy natury medycznej - ale o tym można przeczytać wszędzie, więc nie będę się rozwodził
- niestety większość lasek (a przynajmniej te porządne) będzie Cię omijać (ten temat jest akurat dyskusyjny, ale z wielu sond tak wynika)
- wchodzisz w błędne koło z którego bardzo ciężko wyjść - pamiętam ludzi którzy wzięli koks jeden raz jest bardzo mało, a tych którzy koks wzięli tylko dwa razy nie ma prawie wcale - koks uzależnia psychicznie
- jeśli czujesz, że masz w sobie agresję to sterydy ją wyciągną na wierzch i zwielokrotnią
- każdy cykl wchłonie Ci dużo pieniędzy - przecież musisz kupić koks, odżywkę, dużo dobrego (i drogiego) jedzenia - jeśli zdecydujesz się kupić tylko koksy to patrz na pierwszy myślnik (do Ciebie odnosi się słówko prędzej)


Zastanówmy się, dlaczego niektórzy ludzie znając efekty uboczne sięgają sterydów.
No więc w tej chwili przychodzą mi do głowy tylko dwa, powiedzmy, że usprawiedliwione powody - jesteś zawodowym kulturystą i bez tego nie osiągniesz sukcesu w tym sporcie lub trenujesz wyczynowo inną dziedzinę sportu, więc potrzebujesz sterydów by zwiększyć siłę czy wytrzymałość. We wszystkich innych przypadkach mogę z czystym sumieniem powiedzieć, że stosowanie anabolików jest zbędne. Wiele osób próbuje usprawiedliwiać używanie tych substancji czy bagatelizować ich skutki. Niejednokrotnie słyszałem zdanie "Ja biorę małe dawki" - owszem od bardzo małych dawek nic Ci się nie powinno stać tak od razu - ale też przyrost będzie niewielki, a z czasem będziesz musiał zwiększyć dawki. Wiele osób twierdzi, że regularnie robi badania i wszystko jest OK. - niestety nie jesteś w stanie przebadać całego organizmu. To, że dobrze się czujesz jeszcze o niczym nie świadczy za kilka, kilkanaście lat coś może wyjść. Jeżli spojrzysz na sprawę obiektywnie to zobaczysz, że sterydy przyniosą Ci więcej złego niż dobrego. Bądźmy naturalni!

Źródło: Kompedium Wiedzy Kulturystycznej

Ja osobiście miałem taki dylemat, ale jednak wybrałem drogę naturalną.
Odpowiednią Dieta, systematyczny Trening, zdrowy tryb życia, uświadomiły mi, że bez tego też można osiągnąć zadowalające efekty. Pozdro

Wiesz co, spróbuj szczeknąć, jedno jest pewne;
groźny to ty jesteś, ale tylko przez internet.

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 133 Napisanych postów 7128 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 24841
W dużym stopniu zależy od psychiki...
Jeśli kogoś to prześladuje, że wolno masa idzie to sięgnie po coś mocniejszego (najczęściej małolaci nie zważając na skutki)

Wiesz co, spróbuj szczeknąć, jedno jest pewne;
groźny to ty jesteś, ale tylko przez internet.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 360 Napisanych postów 3449 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 56832
Wzmożona agresja na bombie - mit i autosugestia, dawno powiedziane. Nie wiem jak jest w przypadku trenu, ale co do tego wypowie się ktoś inny. Króciutki ten "artykuł" :).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 133 Napisanych postów 7128 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 24841
Jeden artykuł jest krótszy, drugi dłuższy... Ważne, że na temat i bez niepotrzebnego mulenia czytelnika
Zreszta nie każdy lubi długo czytać coś co można było streścić w paru zdaniach, a jest takich tutaj b. dużo... Pozdro

Zmieniony przez - donJAZYResko w dniu 2009-03-03 22:22:17

Wiesz co, spróbuj szczeknąć, jedno jest pewne;
groźny to ty jesteś, ale tylko przez internet.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51556 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Wzmożona agresja na bombie - mit i autosugestia, dawno powiedziane

czemu mit ? testosteron odpowiedzialny jest za agresje a jesli sterydy maja podwyzszac testosteron to maja prawo zwiekszyc agresje .
sprawa dosyc indywidualna ale nie wydaje mi sie zeby mozna bylo nazwac to mitem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 360 Napisanych postów 3449 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 56832
To było w jakimś artykule w Dopingu, a cała sprawa nie jest tak banalna jak myślisz. Nie potrafię tego dokładnie wytłumaczyć, bo nie jestem jeszcze, aż tak zaawansowany, ale to ma coś wspólnego z tym, że wstrzykiwanie sobie czystego teścia powoduje zwiększenie wolnego testosteronu, który odpowie za przyrosty, a nie połączonego z receptorami, który między innymi odpowiada za agresję.

To chyba było mniej więcej tak, ale nie dam uciąć sobie za to nawet paznokcia. W każdym razie to coś w ten deseń.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 133 Napisanych postów 7128 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 24841
Każdego którego znam po Testosteronie, mieli przypływy nagłej agresji i energii. Nawet siedząc przy obiedzie z rodzicami...

Wiesz co, spróbuj szczeknąć, jedno jest pewne;
groźny to ty jesteś, ale tylko przez internet.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 360 Napisanych postów 3449 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 56832
Bo każdy z nich myślał, że tak musi być, bo bierze testosteron. Ciekawe czemu ja przez pierwszy tydzień czy dwa myślałem, że mnie wszystko w****ia i to przez to, a jak zacząłem czytać arty o tym, że to wszystko zaczyna się w mózgu i jest to autosugestia to jestem teraz taki spokojny, że nawet głosu nie podnoszę jak ktoś mnie zdenerwuje? Wejdź do dopingu, spytaj o to, to każdy praktycznie powie Ci to samo. Nie wiem jak jest przy trenbolonie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 133 Napisanych postów 7128 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 24841
Zależy od typu człowieka. Ja jestem ciśnieniowcem, i nawet nie podtrzebuje koksu żeby wpaść w furie, a co dopiero gdybym brał. Dlatego nie wyobrażam sobie. Zresztą skutki uboczne mówią same za siebie... Widzę to po Kumplach i to mi wystarczy. Proste.

Wiesz co, spróbuj szczeknąć, jedno jest pewne;
groźny to ty jesteś, ale tylko przez internet.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 360 Napisanych postów 3449 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 56832
Właśnie nie jest takie proste, ale nie będę Cię uświadamiał, bo widzę, że masz swoje zdanie wykreowane. Eot.

Pozdrawiam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 133 Napisanych postów 7128 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 24841
Proszę bardzo, pisz... Jak każdy mam swoje zdanie. Warto rozwinąć dyskusję, może ktoś jeszcze się przyłączy jak temat pójdzie w obroty. Pozdro

Wiesz co, spróbuj szczeknąć, jedno jest pewne;
groźny to ty jesteś, ale tylko przez internet.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 133 Napisanych postów 7128 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 24841
Trenadrol - a co wy na to?
Legalna odżywa, z power'em nie gorszym niż nie jeden silny steryd z podobnymi skutkami ubocznymi...

Wiesz co, spróbuj szczeknąć, jedno jest pewne;
groźny to ty jesteś, ale tylko przez internet.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Wyleczyć katar po chorobie do końca. Jak ?

Następny temat

bol lokcia

WHEY premium