SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Budowanie masy mięśniowej

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3307

Formularz - Proszę o pomoc

Wiek

28

Płeć

M

Cel

budowa suchej masy mieśniowej

Waga

80

Wzrost

182

Poziom bf (zdjęcie poglądowe)

ok 15%

Aktywność w ciągu dnia (cały tydzień): (praca/uczelnia/zajęcia domowe? O której trenuję, wstaję, kładę się spać? O której mam przerwy w pracy?)

praca( troche biurko, troche w terenie 8 h) 3 x trening siłowy po 1 h. Po Południu zajmowanie się w domu dziećmi.

Uprawiane sporty, częstość i intensywność treningów, staż treningowy, sprzęt którym dysponuję (wyposażenie siłowni)

siłownia full

Stosowane wcześniej diety, ich wpływ na sylwetkę, obecne odżywianie

low carb - reverse diet - rotacja weglowodanami

Stan zdrowia (preferowane badania lekarskie)

bardzo dobry

Stosowana lub planowana suplementacja

mono+ bcaa+ białko
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 15 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 736
Witam,
Przytoczę wam moja historie dotyczacza problemem z budowa masy mięśniowej. A mianowicie mój typ budowy jest na tyle felerny, ze miesnie nie chcą rosnąć, tuszcz łapie bez problemu (tak wiem, wiele osob to pisze), ale u mnie jest problem, bo trzymam zbilansowana diete od dłuższego czasu, kombinowałem już jak tylko moglem i za każdym razem konczylo się wzrostem %bf. Podobnie z silą stoję już jakiś czas w miejscu co jest wynikiem słabych wynikow budowania masy. Tak w skrocie.
Aktualnie redukuję po nieudanej masie.
Jak wyglądał mój ostatni rok?
Etap I – reverse diet
Po redukcji koniec sierpnia waga około 75 kg. Makro wygladalo tak: 2300 kcal (ww 150 , b 200, tł 100). Zrobiłem około 10 dni regeneracji. Na reverse diet co tydzień dokladalem 100 kcal kosztem ww. W trakcie reverse miałem okkazje zrobić analizę składu ciala inbody 170. Wyniki zalaczone w zdjęciach nizej(uważam, ze trochę przekłamuje z %bf – miałem wg więcej). Na początku grudnia zakonczylem reverse w sumie bez wiekszych roznic w sylwetce.

Etap II
Zapotrzebowanie było w okolicach 3100 kcal (ww 350, b 160, tl 100) i tutaj po 2 tygodniach dolozylem 50 g ww. później przytrafily się swieta i regeneracja (+trochę fatu). Rozpocząłem trening HST( efekt żaden). Do tego 2 miesiące rotacji ww. waga podskoczyla, ale w fat w szczególności. Tutaj makro wygladalo bialko 180g, tluszcze 90 g i ww 300g 400g 500g.
Etap III
Po HST stwierdziłem, ze wracam do FBW 3 dniowego. Dieta została ta sama. Dodam, ze wcale nie krece ani cardio ani interwalow. Na redukcji w tamtym roku też się tego nie tykałem. Na koniec kwietnia zakonczylem „probe budowania masy” .
Wyniki? Waga z 75 na 83.
Obwody:
Pas w najwęższym miescu z 78 na 84
Pas w najszerszym miejscu z 80 na 87
Ramie z 38 na 39,4
Udo z 56 na 59 i tutaj chyba poszly te miesnie, bo nogi zaczalem trenować po urazie i przerwie prawie rocznej.
Klatka nie pamiętam, ale około 4 cm.
Wynik w ciągu 8 miesiecy to +2/3 kg miesni i jakies +5 fat. Tak optycznie stwierdzam.
Etap IV
Teraz znowu redukcja. Zaczynam w sierpniu od nowa i nie chce popelnic kolejnego bledu. Trening Split 4 dniowy. Dieta aktualnie po niecałych 2 miesiacach wygląda tak: kcal 2700 ww. 200, b 200, tł 110-120. Waga leci w dol, aktualnie 80. Pas 80 najmniej, 83 najwiecej. Ramie 38,7. Udo bez zmian. Trzymam diete, nie dodaje aero, szkoda mi miesni których i tak nie ma za dużo. Co 2 tygodnie robie refeeda. Co tydzień cheatmeal.

Tak to wygląda na dzisiaj. Stram się liczyc, czytam analizuje i nic. Z mojej oceny jestem jakiś felernym ektomorfikiem z tendencja do słoniny :/
Gdzie jest blad? Ps. Dodam wyniki krwi po zakończeniu redukcji. Chyba nie były zle.











Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3035 Napisanych postów 51765 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349848
Generalnie dwie różne fotki, które ciężko ze sobą porównywać, jednak na drugiej wizualnie wydajesz się dużo większy, a otłuszczenie, przy ilości kilogramów, które na siebie wrzuciłeś nie jest jakieś mega tragiczne, na redukcji jak się "nie pieścisz", to zawsze tego tłuszczu nieco wpadnie.
By szczegółowo przeanalizować ewentualne problemy dobrze by było analizować pełną dietę - wrzuć zrzut z potreningu.pl i badania krwi o których wspominasz.

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 15 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 736
co do diety ciężko sprecyzować. Stałe niezmienne posiłki to śniadanie i posiłek potreningowy. Jeśli chodzi o źródła ww to zamieniam na makaron pełnoziarnisty, kasze jaglana, ziemniaki. tluszcze to: smalec zamiennie z masłem 82% na sniadanie, w innych posilkach oliwe zamianiam na olej lniany bądz jakies tluste mieso z wyjatkiem potreningowego posilku.
W innych etapach diety gdzie było mniej ww usuwalem wegle ze sniadania i lekko redukowalem z posilku przedtreningowego.
zrodła bialka: filet wymiennie na indyka, chuda wolowine i ryby (dorsz, makrela, sledz, sum, szczupak, losos).
nabiał na kolacje zamiennie na szejk bialkowy, w zaleznosci czy bylem pelny.
warzyw nie dodawalem, bo bylo podobnie: na sniadanie glownie pomidor albo ogorek. w innych posilkach raczej jakas mieszanka z przewaga brokulow, kalafiorow, zielonej fasoli.
tak mniej wiecej to wygladalo.
bezposrednio po treningu ladowalem duzo wegli z uwagi na okno anaboliczne.
dodatkowo do suplementacji : mono rano i po treningu, omega 3 rano. bcaa przed i po treningu 5 g. plus bialko wg zapotrzebowania.











Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta redukcyjna do oceny, 60kg

Następny temat

Lody - jakie wybierać?

WHEY premium