SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Nocna praca, a kształtowanie sylwetki

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1318

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a) Temat przeniesiony przez domer z działu Zdrowie i Uroda.
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 176 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 5307
Witam wszystkich. Mam propozycję pracy. Nie ukrywam, że bardzo odpowiadają mi warunki finansowe więc chciałbym pójść do tej pracy, jednak jest taki problem, że jestem teraz w okresie budowania masy mięśniowej. Praca jest w godzinach 2-11, cały czas. Czy da się budować masę pracując na zmianę nocną? Ile powinienem spać, o której się kłaść? Zastanawiam się nad wprowadzeniem snu polifazowego, lecz nie wiem jak to zastosować? Spać 4-5 godzin przed pracą i 2-3 po pracy? Proszę, żeby ktoś się wypowiedział w tej kwestii.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6256 Napisanych postów 75964 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754464
Nie ma to specjalnego znaczenia w jakich godzinach będziesz pracował. Jedynie kwestia przyzwyczajenia do nocnej pracy i odpowiedniego przestawienia organizmu. Śpij wtedy, kiedy Tobie pasuje. Cześć przed i cześć po pracy lub całość po pracy. Jak Ci wygodniej. Ważne żeby w skali tygodnia spać średnio około 7 godzin. Więcej informacji na temat snu znajdziesz w artykule przedstawionym poniżej:

https://potreningu.pl/artykuly/uroda/jak-poprawic-jakosc-snu-5112

Jeżeli chodzi o dietę, to normalnie jesz posiłki w nocy. Nie jesz tylko wtedy, kiedy śpisz.
1

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
DJ_DoDo Doradca
Ekspert
Szacuny 29912 Napisanych postów 27250 Wiek 32 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 384534
jak najbardziej przy takim trybie pracy można budowac masę, ciężkie będzie przestawienie się na ten tryb, bo jednak organizm przyzwyczajony jest do snu w nocy i najlepszy jakościowo jest ten sen w nocy, ale na pewno trenując rekreacyjnie (czt. nie zawodowo) nie uwzględniałbym w mojej decyzji to czy będe mógł budowac masę czy nie, jeżeli praca mi odpowiada i warunki także. Dodatkowo na plus można uznać fakt, że są to stałe godziny pracy i organizm się przestawi po jakimś czasie na te godziny, o wiele gorszą sytuacją jest praca zmianowa, kiedy raz pracujesz w dzień, a raz w nocy - organizm lubi regularność
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 176 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 5307
DJ_DoDo
jak najbardziej przy takim trybie pracy można budowac masę, ciężkie będzie przestawienie się na ten tryb, bo jednak organizm przyzwyczajony jest do snu w nocy i najlepszy jakościowo jest ten sen w nocy, ale na pewno trenując rekreacyjnie (czt. nie zawodowo) nie uwzględniałbym w mojej decyzji to czy będe mógł budowac masę czy nie, jeżeli praca mi odpowiada i warunki także. Dodatkowo na plus można uznać fakt, że są to stałe godziny pracy i organizm się przestawi po jakimś czasie na te godziny, o wiele gorszą sytuacją jest praca zmianowa, kiedy raz pracujesz w dzień, a raz w nocy - organizm lubi regularność



No dobrze, a powiesz coś odnośnie snu polifazowego jak wyżej napisałem? Słyszałem że 4,5h+1,5h lub 6h+0,5h snu działają nawet lepiej niż ciągłe 8 godixn snu, w końcu człowiek na początku ewolucji sypiał polifazowo, ale rozwój wymusił na nim taki tryb jak jest teraz. Prosiłbym żeby też wypowiedział się ktoś kto tak sypia lub sypiał, albo ktoś kto się zna na rzeczy. Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 33029 Napisanych postów 23130 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 277970
Możesz budować ale jak to bedzie to czas pokaże , osobiscie od wielu wielu lat sypiam 5-6 h na dobę ( 7 dni w tyg) i nie odczuwam złych efektów , już mam taki styl życia i dobrze funkcjonuje
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17701 Napisanych postów 132148 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460637
organizm Ci się przestawi i się zaadaptuje do innych godzin pracy. Spokojnie da się budować masę tak jakbyś pracował np 7-15

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 176 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 5307
No dobrze na jedno pytanie mam odpowiedź. A co ze snem i jedzeniem?

Sen: 7h snu czy może 5-6h + 1-2h?
Co się wam wydaje lepsze?

Jedzenie: jedzenie normalnie od 1 do 18, czy może okno żywieniowe (IF) od powrotu z pracy do pójścia spać czyli od 12-18?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 176 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 5307
monkey22
Możesz budować ale jak to bedzie to czas pokaże , osobiscie od wielu wielu lat sypiam 5-6 h na dobę ( 7 dni w tyg) i nie odczuwam złych efektów , już mam taki styl życia i dobrze funkcjonuje


Udaje się Panu budować masę oraz siłę przy tych 5 godzinach? Jak ktoś jest wyspany po 5-6h to może budować masę oraz siłę? Bo na każdym forum i stronie pisze, że minimalnie 8h snu podczas budowania masy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Wiadomo że to nie jest optymalne ale takie masz warunki nic nie zrobisz.
Nasze ciała mają duże możliwości do zadoptowania się do nowych sytuacji więc do puki będziesz systematyczny w treningu i robił tyle ile możesz to progres będzie.
Wiesz lepiej mieć załóżmy te 50% progresu niż nic nie mieć ( oczywiście z kapelusza te % wyciągałem chodzi o porównanie)
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 176 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 5307
Ćwiczę Bo Lubię
Wiadomo że to nie jest optymalne ale takie masz warunki nic nie zrobisz.
Nasze ciała mają duże możliwości do zadoptowania się do nowych sytuacji więc do puki będziesz systematyczny w treningu i robił tyle ile możesz to progres będzie.
Wiesz lepiej mieć załóżmy te 50% progresu niż nic nie mieć ( oczywiście z kapelusza te % wyciągałem chodzi o porównanie)


Dobrze czyli zainteresuje się snem dwufazowym. Z tego co widzę sa dwie opcje i jak myślicie która będzie lepsza? 6h+0.5h drzemki w ciągu dnia, czy 4.5-5h+1.5h drzemki w ciągu dnia?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 33029 Napisanych postów 23130 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 277970
lulok7
monkey22
Możesz budować ale jak to bedzie to czas pokaże , osobiscie od wielu wielu lat sypiam 5-6 h na dobę ( 7 dni w tyg) i nie odczuwam złych efektów , już mam taki styl życia i dobrze funkcjonuje


Udaje się Panu budować masę oraz siłę przy tych 5 godzinach? Jak ktoś jest wyspany po 5-6h to może budować masę oraz siłę? Bo na każdym forum i stronie pisze, że minimalnie 8h snu podczas budowania masy.
Oczywiście , nie narzekałem nigdy na efekty a wychodze z założenia ze wiecej plusów notuje po 5-6 h mocnego dobrego snu niż po 10 tzw kiszenia się w łóżku ( więc ze snem jak ze wszystkim w życiu nie liczy się tak do końca ilość co jakosć )
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 448 Napisanych postów 1785 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 30840
Ja mam system pracy 2zm od 4 do 12 i od 12 do 20.Jak mam na rano wstaje o 2.45 spie w nocy srednio 4h potem po pracy spie 2-3h jak mam 2zm spie 7h.Funkcjonuje tak od 8lat i narzekam na efekty.Wszystko zalezne od samopoczucia.Czasem spie tylko 4h w nocy i w dzien nie spie.Znam swoj organizm szybko sie regeneruje i w sumie z 5h snu by mi nawet wystarczyło bo i wten sposob lecialem z miesiac czasu i tez bylo dobrze.Kwestia poznania Swojego organizmu.Nie trzymaj sie sztywno jakis godzin 6h i 0.5h czy 4.5 i 1.5h tylko obserwuj ile Ci wystarczy by czuc sie zregenerowanym.
1
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Przetrenowanie - czy mi zagraża?

Następny temat

Zmiana nocna a spożywanie kalorii

WHEY premium