SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Budowanie ciała u osób bardzo szczupłych- JAK??

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2425

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 24
Witam,
Sprawa nie dotyczy mnie, tylko mojej siostry. Ma 28lat, ok. 175cm wzrostu i waży około...45kg. Zawsze kompletnie olewała kwestię prawidłowego odżywiania i nabawiła się jakiś pomylonych nawyków żywieniowych, typu kawa kawa kawa, serki i jogurciki "light" chrupkie pieczywo i inne kompletne bzdury.
Teraz chce przytyć i prosi mnie o rade, a ja was.
Nie jest to łatwe, bo ona ma zupełnie spaczone pojęcie o ilości i jakości spożywanych posiłków. Moje pytania:

-jakie są prawidła wbudowywania pożywienia w tkankę, jak "wpompować" w nią więcej ciała ?
-Czy to tylko kwestia zbilansowanych posiłków b/c/t?
-jakie są mechanizmy wbudowywania białek?
- jak działają te wszystkie mechanizmy i zależności: np: b/c/t/pokarmy wysokie-niskieIG/insulina (coś niecoś kumam z biochemii i bardzo by mi pomogło też takie chemiczne ujęcie tematu)

Z góry dzięki,
pozdrawiam,
tomek
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 24
W tym przypadku (i w podobnych myślę że też) potrzeba by dobrego psychologa, psychiatry i dietetyka, współpracujących razem, kompleksowo. Nie spotkałem niestety w naszej państwowej służbie zdrowia takich interndyscyplinarnych współdziałań. Może w jakiś prywatnych klinikach (np. specjalistyczne kliniki leczenia anoreksji?), ale na pewno nie w przychodni czy w szpitalu ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 24
p.s. wiem że to cholernie szeroki temat, ale jakiekolwiek wskazówki, albo odnośniki mile widziane!
dzieki
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 4568 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 34748
Proste - odżywianie na masę, dla ektomorfików, treningi na masę dla ektomorfików. Powpisuj to w różnych kombinacjach w wyszukiwarkę forumową i wyskoczy Ci pół tony informacji.

Witalij Kliczko na prezydenta Ukrainy !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 68 Napisanych postów 6262 Wiek 43 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 25443
siostra sama musi sobie pomóc, wiec ona powinna tu siedziec.

życie jest za krótkie żeby byc małym



http://www.sfd.pl/Rola_tłuszczy_-_art_by_szoho-t185012.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 24
Dzięki!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 1677 Wiek 50 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 15356
Jeśli mogę doradzić, najprostsze jest jedzenie kanapek z kremem orzechowym i serem żółtym. Na tym robiłem masę w latach 90. Taki zestaw pomagał każdemu. A nie wymagał dużego zaangażowania w gotowanie i przyrządzanie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
s.m.p.a. ODŻYWIANIE
Ekspert
Szacuny 430 Napisanych postów 56364 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 184874
jest to dział odżywianie i wstrzymaj się z dawaniem porad kremu orzechowego na masę
od lat 90 wiele się zmieniło... dietetyka idzie do przodu duzymi krokami ...

Niedostępny do odwołania. Zdrowia dla WSZYSTKICH!

https://www.facebook.com/pages/Wszystko-Ch**/363238457019620 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 1677 Wiek 50 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 15356
To jest dziewczyna, nie zmieni stylu życia z dnia na dzień. Nie spędzi od razu 3/4 życia na przygotowywaniu potraw. I nie wyda fortuny na suplementy.
Masz coś do zaproponowania, czy chcesz tylko zwrócić uwagę tym co proponują.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
s.m.p.a. ODŻYWIANIE
Ekspert
Szacuny 430 Napisanych postów 56364 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 184874
https://www.sfd.pl/Diety_głodówkowe_-_cała_prawda_o_nich.-t60467.html

mam wystarczy dać to siostrze ...
tym bardziej jeśli strała się odchudzać i nie jeśc słodyczy nie zacznie jeśc Ci z dnia na dzień masła orzechowego...
nikt nie mówi tu o żadnych suplemnetach, tylko o racjonalnej diecie i nie przetworzonych produktach..

JAK DZIECZYNA DALEJ BĘDZIE TAK POSTĘPOWAĆ POTRZEBNY NIE BĘDZIE DIETETYK TYLKO PSYCHOLOG A POTEM PSYCHIATRA .... wiem bo znam taki przypadek, więc pomagaj swojej siostrze i zadbaj by jadła zdrowo i racjonalnie

Niedostępny do odwołania. Zdrowia dla WSZYSTKICH!

https://www.facebook.com/pages/Wszystko-Ch**/363238457019620 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 1677 Wiek 50 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 15356
I to mi się podoba.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 24
Dzięki,
Jesli chodzi o te kanapki, to całkiem ciekawa sprawa. Na pewno taka wiedza nie zaszkodzi, sam skorzystam, bo też jestem ektomorfikiem, u nas to rodzinne ;)
Psychologów i psychiatrów już z siostrą przerabialiśmy, nic mądrego w zasadzie nie wnieśli, wnieśli tyle, że waga nadal taka sama.
Na szczęście wykluczyli anoreksję, bo tego się najbardziej obawialiśmy. Najważniejsze, że teraz chce przytyć. Jest w Australii, a tam sami lekarze-wałkonie, g**** wiedzą,i jeszcze trzeba za to sporo płacić...
Dzięki za pomoc
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Brzuszek.

Następny temat

<Pytanie o diete> pomoc i rady :)

WHEY premium