SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Budowa sylwetki w treningu pływackim

temat działu:

Inne dyscypliny

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 7091

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 264 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 1831
Witam!
Tak jak w temacie. Interesuje mnie tematyka budowy tkanki mięśniowej i ogólnie rozwijaniu swojej sylwetki przy trenigu pływackim.
Trenuję pływanie od ok. dwóch lat i chciałbym się czegoś więcej dowiedzieć na ten temat. Przede wszystkim interesuje mnie jaki trening z ciężarami na siłowni przeprowadzają pływacy. Ile razy w tygodniu, które partie mięsni, serie itp... Innymi słowy chciałbym jakoś podreperować swoją sylwetkę, co umożliwiłoby mi polepszenie swoich wyników w pływaniu.
Jeśli ktoś byłby w stanie ułożyć jakiś trening to podam więcej szczegółów.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 91
Trenuję pływanie już z 6 lat i jak czytam wypowiedzi co niektórych to mnie krew zalewa... Musiałem to napisać bo takich bzdur dawno nie czytałem... Pozdrawiam myślących ludzi.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 264 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 1831
pomoze ktoś ??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 69 Napisanych postów 4450 Wiek 37 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 56524
moim zdaniem pływacy rozbudowywują swoją sylwetkę równomiernie, więc ćwiczą wszystkie partje ciała, a dalej niebęde sie wypowiadal bo niechce bzdur pisać

Bracia... czego dokonujemy za życia... odzwierciedla się w wieczności...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 2580 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 31633
Ja wiem jedynie to, że pływacy kładą nacisk w swoim treningu na mięśnie
czworogłowe
uda, naramienne, pleców i trochę klatki. Więcej nie wiem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 2580 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 31633
Flajek, dowiedziałem się conieco.
Podciąganie sztangi wzdłuż tułowia - 3 serie po 9 lub 12 powtórzeń.
Podciąganie sztangi w opadzie tułowia - 3 serie po 9 lub 12 powtórzeń.
Wyciskanie sztangi na ławce płaskiej - 3 serie po 9 lub 12 powtórzeń.
Rozpiętki - 3 serie po 12 powtórzeń.
Podciąganie na drążku 2 serie lub wznosy sztangielek bokiem 3 serie 10 lub 12 powtórzeń (nie jestem pewien co to tych dwóch ćwiczeń).
Wznosy nóg do pionu w leżeniu lub w zwisie - 3 serie max. powtórzeń.
Inne ćwicznie na mięśnie brzucha - 3 serie.


To wszystko czego się dowiedziałem. Może pomoże.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
jakryc ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 205 Napisanych postów 13874 Wiek -4425 dzień Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 158206
w listopadowym "KiF" jest art.
nie miałem jeszcze czasu go przeczytać.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 264 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 1831
Ok dzieki za odpowiedzi.
poszukam tego magazynu, moze cos znajde ciekawego :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 32 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 178
Czworoglowy uda??????hahahahahahahahahha po*****a plywakowi 4-glowy uda...mi n wogole prawie on nie pomaga.....plecow na silowni praktycznie sie nie trenuje, bo po co ???:D:D:D:D:D:D:D chcesz moge wyslac Ci fotke z moimi plecami to zobaczysz dlaczego :PP......

Na silowni plywak nie moze robic treningow na mase......plywakowi nie jest potrzebna masa, robisz tylko sile....najwazniesze jest dobre rozciaganie miesni, rozgrzewanie stawow itd...

jesli jestes zabkarzem robisz duzo cwiczen na klate z malymi obciazeniami
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 61
Dwugłowy uda też Ci pewnie nie potrzebny? Pozbądź się też tricepsów i bicepsów, bo to zbędne obciążenie...
Zamiast się naśmiewać bez sensu, poczytałbyś sobie co nieco o anatomii człowieka i pracy poszczególnych partii mięśni u pływaków. A także nad ćwiczeniami, które wykonujecie na siłowni...Popytaj swojego trenera, jak będziesz na siłowni, to Ci powie po co Ci te mięśnie, ehhh...

Żyjmy dłużej! Niż inni.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 32 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 178
plywak uzywa nog w bardzo niewielkiim stopniu.....jezeli przeliczyc na % wychodzi okolo 9%....nie liczac zabki oczywiscie.....najlepiej jakbys troche poplywal/a, moze wtedy sie przekonasz.....nogi najlepiej jest golic...;], a jak ktos nie chce miec zareosnietych nog to sobie FS kupic ;].....ale oczywiscie jest w tym duzo prawdy co piszesz....oczywiscie moze troche zle mnie zrozumiales/as, wiadomo, ze sie nog uzywa, ale jak pisalem wyzej, w niewielkim bardzo stopniu...te partie miesni u plywaka nie musza byc mocno rozwiniete...najwazniejesze sa plecy i nogi....:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 61
To już się kolego zaplątałeś na amen. Ostatnie zdanie to Ci chyba nie wyszło. A 9% to jest czego? Ostatecznego wyniku? Może na 50-100m (poza klasykiem)nogi nie odgrywają takiego znaczenia (bo tu w głównej mierze decyduje siła fizyczna + trochę techniki + ew. nawroty), ale pływanie "na rękach" 400dow to katorga. jeśli pływasz 400dow w granicach 4:10 (założenie czysto teoretyczne) to te dodatkowe 9% da Ci zejście z wyniku o jakieś 10-15sek lekko. Poza tym dobrze pracujące nogi odciążają częściowo ręce, i zwiększają prędkość ostateczną.
A czworogłowy odpowiada m.in. za ruchy nóg w dow i motylku.
BTW ja trenowałem pływanie...

Żyjmy dłużej! Niż inni.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

bieganie

Następny temat

Bieznia Do Plywania %-)

WHEY premium