SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Budowa mięśni - jakie suplementy?

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 652

Formularz - Proszę o pomoc

Obowiązkowa fotografia sylwetki (przód lub tył); ewentualnie opis: bf, typ budowy ciała

Wiek

Waga / wzrost

Staż treningowy

Cel cyklu

Stosowane już wcześniej suplementy

Stosowane wcześniej spalacze

Suplement stosowane przez ostatnie 60 dni wolnych od ilość dni wolnych od kreatyny

Informacje na temat diety (rozklad b/ww/tł na kg masy ciala, zapotrzebowanie kcal i bilans w diecie)

Przewidziane finanse na cykl

Uwagi i sugestie

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 121 Napisanych postów 149 Wiek 359 dni Na forum 358 dni Przeczytanych tematów 1809
Witam,
Od przyszłego miesiąca planuję masę. Dieta dopięta. Nigdy nie robiłem żadnych cykli stąd pytanie:
Wystarczy sama kreatyna czy dodatek beta alaniny albo cytruliny byłby wskazany? Beta alanina da coś w kwestii budowania masy poza paroma powtórzeniami więcej? Tak samo cytrulina: da tylko pompę czy można liczyć na jakiś bonus pod względem masy? Jak byście się na to zapatrywali? Może warto coś innego dodać?

Pozdrawiam
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17703 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
W celach polepaszenie treningu można dołączyć, a jak lepszy trening to i efekty powinny być lepsze.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6265 Napisanych postów 76012 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754743
Parę powtórzeń więcej w zakresie hipertrofii mięśni to ogromna różnica. Jeżeli jakikolwiek suplement diety da takie efekty, to bez wątpienia będzie to bardzo pozytywne zmiana. Czy i co da tego nie jesteśmy w stanie stwierdzić. Badania naukowe sugerują, że kreatyna, czy beta alanina są najbardziej wartościowymi suplementami diety pod każdy rodzaj aktywności fizycznej. Wszędzie gdzie mięśnie biorą udział w pracy. Jeżeli stać Ciebie na inne wydatki, np. na cytrulinę, to jak najbardziej może ona poprawić jakość treningu. Kwestia tego jaki masz budżet?

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 121 Napisanych postów 149 Wiek 359 dni Na forum 358 dni Przeczytanych tematów 1809
Sądzę, że te 150zł na 500g kreatyny, 400g cytruliny i 300g beta alaniny jestem w stanie wyłożyć - co nie zmienia faktu, że jeśli można na czymś oszczędzić to również chętnie to zrobię.
Z tego co się zorientowałem to cytrulina pozwoli na lepsze ukrwienie/transport składników odżywczych do mięśni w czasie treningu. Czy jest to dużym atutem czy i tak jeśli trafią tam tylko, że po treningu to niewiele zmienia?

Pierwszy raz mam naprawde dobrze dopiętą michę i jestem systematyczny w treningach, do tego zrobiłem całkiem niezłą redukcję i chciałbym maksymalnie wykorzystać potencjał robienia masy.

Czy Twoim zdaniem Domer taki mix tych trzech suplementów będzie odpowiedni? Może trzeba coś dodać/niekoniecznie trzeba coś z tego brać?

Dziękuję za odpowiedź i pomoc.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17703 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
jedni wolą cytrulinę inni argininę, może lepiej zastosować jakąś przedtreningówkę

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6265 Napisanych postów 76012 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754743
Atut efektu pompy mięśniowej sam przecież możesz sobie wyobrazić. Nie będzie to Twój pierwszy trening na siłowni. Uzyskanie tego efektu daje lepszą jakość treningu, czy pewność siebie. Niestety wśród osób początkujących wiele z nich nie odczuwa działania cytruliny, czy argininy z uwagi na brak czucia nerwowo-mięśniowego i doświadczenia w tym kierunku. 150 złotych raczej wystarczy tylko na 500 gramów kreatyny i tyle samo beta alaniny. Cytrulinę możesz przetestować w shotach i zoabczyć jak na Ciebie działa.
1

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 121 Napisanych postów 149 Wiek 359 dni Na forum 358 dni Przeczytanych tematów 1809
Dziękuję za odpowiedź.
Sprawdzałem ceny i uda się zamknąć w tych okolicach - już mnie zmartwiłes:)

Teraz pytanie o stosowanie, wszyscy mówią że 5g kreatyny dziennie i git. Moje pytanie czy dodanie porcji przed treningiem może przynieść jakieś korzyści?
Beta alanina tak samo - jaka brać dawkę i czy przed i po treningu, oraz jak w dni nietreningowe?
Cytrulina w sumie ten sam zestaw pytań i czy warto w dni nietreningowe.. Bo co źródło to można przeczytać inaczej


Zmieniony przez - wojciech9494 w dniu 2023-05-05 08:33:04
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17703 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
Kreatyna na poczatku tak, z czasek organizm się nią nasyci i już nie będzie działać tak że więcej = sie lepiej
beta alanina w treningowe i nietreningowe tak samo bym dawał ok 5g w treningowe przed treningiem
cytrulina przed treningiem, nie wiem, ok 3-4 g zacznij

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6265 Napisanych postów 76012 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754743
Większą ilość kreatyny niż zalecane 5 gramów dziennie nie przyniesie lepszych efektów. Chyba, że dla osoby o masie ciała 120 kilogramów i dużej ilości mięśni. Nic tutaj nowego nie wymyślisz. Sugeruję trzymać się ogólnych zaleceń. Polecam poczytać więcej informacji na ten temat w artykule przedstawionym poniżej:

https://www.sfd.pl/art/Suplementy/Kreatyna:_jak_brać_kreatynę_Działanie_i_dawkowanie-a2467.html

Beta alanina tak samo. W dowolnej chwili 5 gramów dziennie. Stała suplementacja.

Moderator działu Odżywianie

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

SFD Dziki Orzech - dostępność

Następny temat

Ashwagandha i lecytyna - czy warto łączyć te suplementy?

WHEY premium