SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Budowa masy mięśniowej

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2049

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Wiek 33 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 258
Siema

Jestem totalnie początkującym, nigdy nie miałem styczności z siłownią. Postanowiłem w końcu się za siebie wziąć i z tego co poczytałem forum to muszę najpierw zbudować masę, a później przyjdzie czas na redukcję (jeśli się mylę to proszę mnie poprawić). Otóż planuję do końca maja 2016 stosować dietę na masę, a później zająć się wycinką i tu mam problem ponieważ nie wiem ile kg powinienem w tym czasie przytyć? Ważę 77 kg przy 184 cm wzrostu.

Pozdrawiam
Michał
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 85 Napisanych postów 377 Wiek 31 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 5503
Wrzuć zdjęcia sylwetki albo podaj szacunkowy poziom bf% żeby określić czy masa jest dobrym wyborem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Wiek 33 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 258
ketrinn
Wrzuć zdjęcia sylwetki albo podaj szacunkowy poziom bf% żeby określić czy masa jest dobrym wyborem.


Proszę :) Trochę nie wyraźne, ale to jedyne jakie mam. Co sądzicie?

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 978 Napisanych postów 11361 Wiek 5 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 191504
Nie zakładaj sobie za cel ilość kilogramów ponieważ często u osób początkujących prowadzi dosłownie do nadwagi a tłumacząc sobie masą która najczęściej jest tłuszczowa.
Oblicz zapotrzebowanie sobie z kalkulatora potreningu i poczytaj posty podwieszone , artykuły na potreningu a następnie wrzuć dietę w formie zrzutu https://www.sfd.pl/ZRZUT_DIETY_JAK_ZROBIĆ_ANKIETA_i_REGULAMIN_DZIAŁU.-t922822.html .
Pozdrawiam
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Wiek 33 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 258
Dziękuję Wojo :)

A co sądzicie o tym kolesiu? Przez 5 miesięcy stosował dietę na masę, dzięki której przytył 16 kg, a później przez pół roku robił wycinkę i cóż...efekty są powalające. Polecam te dwa filmiki:

Efekt po zakończeniu masówki:



Efekt po zakończeniu wycinki:




Zmieniony przez - Wilkshire25 w dniu 2015-10-14 23:00:02
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Wiek 33 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 258
Chciałbym jeszcze pokazać do jakiej sylwetki będę dążył. Pragnę by była ona taka bardziej atletyczna, niż napakowana. Dalibyście jakieś wskazówki? Co robić? Czytam i czytam tematy i mam sieczkę w głowie, bo na razie nie wiele z tego rozumiem. Proszę o odpowiedzi na pytania:

1. Jaki % tkanki tłuszczowej może mieć ten koleś ze zdjęcia?
2. Jak długo zajęłoby mi dojście do z mojej sylwetki do takiej jak na zdjęciu?
3. Jaką dietę stosować? Na redukcję czy masę? Może by tak zjechać do odpowiedniego poziomu tłuszczu i potem stopniowo budować masę, jednocześnie obserwując ciało? Czy lepiej standard: czyli masówka, a później wycinka?







Zmieniony przez - Wilkshire25 w dniu 2015-10-15 19:07:20

Zmieniony przez - Wilkshire25 w dniu 2015-10-15 19:09:05

Zmieniony przez - Wilkshire25 w dniu 2015-10-15 19:13:05
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 157 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 7752
Moim zdaniem najpierw powinienes spalic smalec a pozniej masa bo inaczej sie kompletnie zalejesz tłuszczem :)

Tommy

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Wiek 33 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 258
Hahahaha bez kitu może tak być :) Ale mam pewną wątpliwość- ustawiłem sobie na dzienniku cel "chudy model" i pokazało że muszę spalić 6, 8 kg tkanki tłuszczowej. Czyli jak ważę 77 kg, to muszę zejść do 70, 2 kg a później zacząć budować masę? Dobrze to rozumiem? Jezu, przy takiej wadze będę wyglądał jak szkielet.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Redukcja M 180-78kg

Następny temat

Co dalej?

WHEY premium