SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Brak zakwasów na bicepsach

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 10971

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 357 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 7732
Witam. Moją najsłabszą partią mięśniową jest biceps. Staż to około 3 lat. Obecnie ćwiczę jedynie w domu, by nadrobić słabe partie mięśniowe. Na triceps ćwiczę niemal tym samym ciężarem, co na biceps. Ćwicząc na jednej sesji biceps z tricepsem superseriami, na drugi dzień mam zakwasy jedynie na tricepsie (w momencie prostowania ręki). Na bicepsie nie mam zakwasów ani w momencie napinania mięśnia, ani w momencie prostowania. Jak ćwiczyć, by mięsień bicepsu był na tyle wystarczająco wytrenowany, by uzyskać zakwasy? Na każdego działa co innego, być może na moje bicepsy lekiem są przetrenowania tego mięśnia od czasu do czasu. A tego mu ewidentnie brakowało.
Jak ćwiczyć, jakie ruchy wykonywać, by "dowalić" bicepsa? Mam kilka pytanek odnośnie technik ćwiczenia bicepsu.

1. "Dokąd opuszczać?" -> Czy w momencie opuszczania prostujecie rękę do końca i ma schodzić napięcie mięśniowe? Czy może schodzicie niemal do samego końca podtrzymując napięcie mięśniowe, czy może schodzicie jedynie do 3/4 zakresu ruchu?
2. "Napinanie mięśnia?" -> Czy w momencie maksymalnego napięcia/spięcia mięśnia przytrzymujecie ciężar i sami z siebie napinacie mocno dodatkowo mięsień?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 101 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 960
Przede wszystkim nie mieszajmy zakwasów- bólów mięśni do kilku godzin po treningu- a mikrourazami- to co odczuwamy na drugi dzień lub przez kilka następnych. Mikrourazy wg mnie nie są wyznacznikiem dobrego treningu, czasami wręcz przeciwnie, bo mogą utrudniać ćwiczenia innych mięśni. Ciężar powinno opuszczać z pełną kontrolą, podnoszenie powinno być eksplozywne ale jednocześnie kontrolowane. Ciężar powinno się opuszczać do pełnego rozluźnienia mięśnia co nie znaczy do pełnego wyprostu ramienia. Musisz to wyczuć.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 2484 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 23923
,,Jak ćwiczyć, by mięsień bicepsu był na tyle wystarczająco wytrenowany, by uzyskać zakwasy?" - dużo powtórzeń, 12-15, nawet więcej, plus podciąganie na drążku, w podchwycie.
ad.1 Różnie z tym bywa, z reguły opuszcza się na tyle, ile czuć mięsień, w trakcie opuszczania, łokci nie blokujesz.
ad2. Spróbuj nie zaszkodzi.

Zmieniony przez - Rafalsky89 w dniu 2011-06-14 14:26:25

Im trudniej
Tym łatwiej.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 199 Wiek 3 lata Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 8634
po pierwsze 3/4 obwodu ręki to triceps ......... po drugie zwróć uwagę na ruch negatywny przy ćwiczeniu bicepsa , jest on dużo ważniejszy w rozwijaniu tej grupy mięśniowej niż ruch pozytywny.......po trzecie napięcie mięśnia jest sprawą kluczową......po czwarte zakres ma być pełny , to znaczy opuszczasz tak nisko jak się tylko da , ale nie do pełnego wyprostu i rozluźnienia mięśnia.........po piąte zapomniałem :) .........a po szóste zmieniaj raz na czas ćwiczenia, na biceps modyfikacji jest bez liku ...........
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 213 Wiek 39 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 4286
Moze dodaj "oczko" na koniec.

Jak cwicze plecy z bicepsem to zawsze mam zakwas, chociaz czasem lekki ale zawsze jest.

Zmieniony przez - HoganiskO w dniu 2011-06-14 15:54:05

"Lecimy k***a Tutej" xD

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 1643 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 16475
A można wiedzieć po co Ci zakwasy?
Zakwasy nie są wyznacznikiem dobrego treningu, szczególnie u osób już wytrenowanych. Ból mięśni to inna sprawa.
Rób uginanie ramion ze sztangą w 4-5 seriach
I dobij MDSem nachwyt-podchwyt-młotek po 3 serie(robisz uginanie ramienia w oparciu o kolano najpierw nachwytem, robisz tak długo aż nie poczujesz, że ręka nie ma już siły funkcjonować, wtedy zmieniasz na podchwyt, robisz tak długo aż łapa przestanie funkcjonować, a potem zmieniasz na młotek i też robisz aż do momentu gdy łapa przestanie funkcjonować, druga ręka ofcoz to samo[przy czym na raz rób jedną], piekarnik masz gwarantowany).

Od biedy można chyba jeszcze przed MDS wrzucić Zottman Curl, ale nie wiem czy jest sens(moim zdaniem powyższe w zupełności wystarczą).

Zmieniony przez - Granathar w dniu 2011-06-14 16:45:06
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 1033 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 18821
Nauczysz się czuć mięsień to i zakwasy będą.. ćwiczę 3lata z przerwami, na poczatku zakwasy byly na bicepsie bo na poczatku miesnie nie są przyzwyczajone to nawet z gowniana technika na drugi dzien ledwo ręką się rusza... po paru miesiącach mi minely, nie mialem praktycznie nic przez 2 lata ale od jakiegos czasu super wszystkiego pilnuje, zmniejsz obciazenie, idealna technika, opuszczaj po 5sek, podnosc jak najszybciej, wczuj się, od pompy będzie Cię rozrywac ale zrob dalej te 1-2 powtorzenia na zmęczeniu i ogólnie powtorzen 6-8 ale dokladnych, przerwy 50-70sek miedzy serami i na banku ruszy!
Pamietaj- nie ciezar a technika
Pozdro

Moja poezja: http://www.sfd.pl/Tomik_poezjii_kulturystycznej_refluxxxa__-t372603.html

Nie samym chlebem żyje człowiek, ale i kurczakiem, który cenne białko zawiera !

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 1643 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 16475
A ja powiem inaczej. Ciężar i technika Podpisuję się pod wczuwaniem w pracę mięśni, ale ciężarkami 5 kg osobiście uważam, że bica nie zrobisz(chociaż w MDS w drugiej i trzeciej fazie to i 5 kg wydaje się cholernie ciężkie).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 399 Napisanych postów 72270 Wiek 43 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 304533
Też problem, brak zakwasów na bicepsie...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 357 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 7732
Coś jest nie tak, skoro łydka ma tyle, co biceps?

Okej, czyli nie opuszczać do pełnego wyprostu, tylko cały czas utrzymywać napięcie mięśniowe.

@popeye100, zawsze zwracam uwagę na ruch negatywny bicepsu, nawet bardziej niż na pozytywny. Z moich obserwacji wynika, że ciula to daje, bo od 3 lat zawsze zwracałem uwagę na ruch negatywny w bicepsie.
Zakwas musi być, gdy wznawiamy trening po 2-miesięcznej przerwie. Tymczasem jest on bardzo malutki.
Do zakwasów najłatwiej było mi dojść szybkimi ruchami z dużymi ciężarami, ale czy to może powodować, że biceps może rosnąć? Rzadko to stosowałem, nawet bardzo rzadko.

@Granathar, co to są te MDS-y? Jak ćwicze, nie słyszałem o tym. Nachwytem to chyba bardziej przedramię?
"Nie ma siły funkcjonować" -> Możesz wyjaśnić? Biceps u mnie dość szybko się męczy. Zrobię 4 serie po 8 powtórzeń i przy 5 serii ciężko zrobić te 8 powtórzeń tym samym ciężarem. Przestanie funkcjonować czyli jak do momentu, gdy raz łapa nie zrobi pełnego ruchu? Czy nadal robić i tak długo, by go zmęczyć na tyle, by nie był w stanie zrobić połowy ruchu?
Właściwie to chodzi mi o różne sposoby zaatakowania bicepsu i nadgonienia ich w stosunku do reszty ciała. Wiele ludzi ma zakwasy po robieniu bicepsu i im rosną. Ja miałem zakwasy na łydkach i klatce i mam je najlepiej rozwinięte. Na tricepsach też czasem robiłem niemałe "palenie" na wyciągu zakładając duży ciężar, a jak nie mogłem, to szybko zmniejszałem i dalej i tak dalej aż robiłem triceps na wyciągu bez ciężaru. Czy takie coś możnaby zrobić na bicepsie (bądź co bądź minimalnie mniejszej partii mięśniowej)?

@REFLUXXX, tak robię i nie ma jakiejś pompy rozrywającej. Powoli opuszczam, zawsze sie na tym skupiałem, nieduże ciężary. Robię tak jak piszesz, może większe przerwy (ok. 90). I jakiejś pompy czy zakwasów nie było. Te zakwasy powinno sie czuć przy wyproście ręki czy jak?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 25 Napisanych postów 1522 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 11164
Zmniejsz przerwę do 30-45sek.
Zakres powtórzeń na młotkach, uginaniu ramion ze sztangą,hantlą ok. 15.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 537 Napisanych postów 15855 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 256574
co za durny temat w zaawansowanych...
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

split był, co dalej?

Następny temat

trening na powiekszenie bicka

WHEY premium