SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Brak rezultatów odchudzania

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 10994

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 48 Wiek 38 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1644
Wiek: 26
Waga: 78
Wzrost: 165
Obwód w biuście: 111
Obwód pod biustem: 81
Obwód talii w najwęższym miejscu : -
Obwód na wysokości pępka: 90
Obwód bioder: 107
Obwód uda w najszerszym miejscu: 66
Obwód łydki: 39
W którym miejscu najszybciej tyjesz: wszędzie tak samo
W którym miejscu najszybciej chudniesz: wszędzie tak samo
Uprawiany sport lub inne formy aktywności: (jak często) 5-6 razy w tygodniu
Co lubisz jeść na śniadanie: jogurt naturalny z owocami
Co lubisz jeść na obiad: mięso - pieczone, duszone; ryż; makaron; spagetti; ryby
Co jako przekąskę: owoce; warzywa;
Co jako deser: lody; czekolada; czipsy;
Ograniczenia żywieniowe : -
Stan zdrowia, czy regularnie miesiączkujesz, czy bierzesz tabletki hormonalne: tabletki: Harmonet (antykoncepcja) oraz Euthyrox 25 (niedoczynność tarczycy)
Preferowane formy aktywności fizycznej: trening siłowy, rower stacjonarny - ogólnie wszystko co można wykonać w domu :)
Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty : Venom, Viper, Scorch, Asystor Slim.
Stosowane wcześniej diety : niskokalorczna (1360 - 1700 kcal)


Witam,
Moją walkę o ładniejszą i smuklejszą sylwetkę rozpoczęłam dokładnie 2 lata temu, kiedy to oglądając swoje zdjęcia z wakacji uświadomiłam sobie jaka jestem gruba. Wówczas byłam cięższa jeszcze o 15 kg i ważyłam 93 kg...
Po ok 3-4 miesiącach treningów w warunkach domowych (3 razy w tygodniu trening siłowy obwodowy - znaleziony na stronach SFD + 20 minut rowerek stacjonarny oraz 3 razy w tygodniu trening z płytką z czasopisma + 35 minut na rowerku stacjonarnym), które nie przynosiły spektakularnych efektów, zaopatrzyłam się w mój pierwszy spalacz tłuszczu i był to Venom - stara wersja. Moje treningi stały się bardziej efektywne i wykonywałam je z wielką przyjemnością - miałam bardzo dużo energii. Po zakończeniu "kuracji" Venomem waga pokazała właśnie o 15 kg mniej, czyli dokłądnie tyle, ile ważę teraz. Napiszę jeszcze, że brałam mniejszą dawkę niż zalecana, bo bardzo mnie ten produkt pobudzał.
Po takiej utracie wagi moja motywacja stała się jeszcze większa. Treningi były udoskonalane przez mojego chłopaka, który inspiracje czerpie z SFD. Ale kiedy po kolejnych 3 miesiącach bez spalacza waga nadal stała w miejscu postanowiłam zainwestować w kolejny "wspomagacz"... i w ten sposób pod moim dachem pojawił się Viper, Scorch, Bio CLA, L-karnityna itd. Niestety mimo intensywnych treningów i suplementacji waga nadaj stała w miejscu...
Za radą mojego chłopaka zaczęłam uprawiać marszobiegi - było to w ubiegłym roku. Cały sezon letni "truchtałam" co drugi dzień po 30 minut + rozgrzewka i rozciąganie, a moja waga i obwody nie chciały współpracować i nadal wszystko było bez zmian. W sezonie zimowym powróciłam do standardowego wysiłku - trening siłowy (3 x w tygodniu) + rower stacjonarny 5 razy w tygodniu.
Mimo licznych niepowodzeń starałam się nie poddawać chociaż ubiegłoroczne Święta Bożego Narodzenia upłynęły pod znakiem obżarstwa. Od stycznia znowu wróciłam na właściwą drogę i rower i ciężarki przestały się kurzyć i służyć jako wieszaki na ubrania :).
W maju tego roku dopadła mnie straszna przypadłość - zapalenie błędnika. Jedyne co mogłam w tym czasie robić to leżeć i się nie poruszać ( w przeciwnym wypadku występowały mdłości i wymioty, bo zawroty głowy były stale). W tym czasie moja dieta ograniczała się do 1 bułki z przedziałkiem dziennie przez ok 2 tygodnie, następnie szpital i tam też nie mogłam za dużo jeść przez fatalne samopoczucie, a mimo to waga nie spadła.
W lipcu tego roku postanowiłam udać się z moim problemem do lekarza.
Dostałam więc skierowanie na TSH, FT4 i glukozę i okazało się, że mam minimalnie przekroczone TSH. Pani doktor powiedziała, że "idę w kierunku niedoczynność tarczycy" i że to jest przyczyna moich problemów z wagą. Dostałam więc Euthyrox 25 i biorę go co drugi dzień. Od tego czasu znowu powróciłąm do marszobiegów i trzymałam dietę ok 1700 kcal. Do tego oczywiście trening siłowy i rower stacjonarny. Po miesiącu miałam powtórzone TSH i jest w normie.
Mimo unormowania TSH waga nadal stała w miejscu i obwody również.
Postanowiłam więc udać się do dietetyka po poradę i pomoc. Przed wizytą musiałam mieć aktualnie badania, m. in. cholesterol i okazało się, że tu też jest jakiś problem. Mam wysoki cholesterol całkowity 299 przy normie do 200 oraz wysoki poziom LDL 198 przy normie do 100.
Dietetyczka zaleciła mi dietę 1360 kcal i w sumie nic więcej nie powiedziała. Uważam, że wizyta u niej była stratą czasu.
Jestem na diecie 1360 kcal od 3 tygodni i waga nadal stoi, mimo wykonywania ćwiczeń.
Dodam tylko, że od 2 lat staram się jeść 5 posiłków dziennie, nie smażę (czasami coś mi się zdarza wrzucić na patelnię, ale jest to max 1 raz w miesiącu - nawet mięsa do spagetti nie podsmażam), nie jem tłustych potraw i moje potrawy są zwykle bez sosów podawane.
Mój przykładowy jadłospis to:
7:00 jogurt naturalny z owocem + kawa zbożowa + 1 łyżeczka cukru + 70 ml mleka 0,5%
10:00 (po treningu) 60 g chleb żytni razowy + wędlina + pomidor lub ogórek lub papryka + sałata (jeśli mam)
13:00 - 14:00 ok 250 gotowany brokuł lub jajko lub kalafior
17:00 - 18:00 obiad zwykle mięso pieczone, gotowane warzywa, czasami ziemniaki (bardzo rzadko), makaron, kasza, surówka
20:00 - 21:00 kolacja ser biały lub jajko lub gotowane warzywa lub kawałek mięsa pieczonego

Obecnie po miesięcznej przerwie treningowej w październiku (wycinane migdałki podniebienne) wróciłam do treningów obwodowych i robię 3 obwody po 12 - 16 powtórzeń w każdym obwodzie i oczywiście maltretuję mój rower stacjonarny:
1. przysiady
2. unoszenie nóg w leżeniu bokiem
3. Wspięcia na palcach
4. Pompki
5. Wyciskanie francuskie
6. Unoszenie ramienia na biceps
7. Wiosłowanie
8. martwy ciąg
9. Unoszenie nóg w leżeniu na plecach (brzuch)
10. Spięcia brzucha
11. Przenoszenie nóg z boku na bok na skośne brzucha.

Wydaje mi się, że gdzieś popełniam błąd tylko sama nie potrafię go wychwycić. Będę wdzięczna za każdą poradę. Bardzo chciałabym zmieścić się w ubrania rozmiar 40 i nie zależy mi na ekspresowym odchudzaniu :) Dodam tylko, że pod wpływem lektury artykułów zamieszczanych w Internecie zakupiłam teraz Omega 3-6-9 - podobno korzystnie wpływa na poziom cholesterolu :)

:) :)

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 48 Wiek 38 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1644
Jestem już po wizycie u endokrynologa. Rzabba miałaś rację - pani doktor powiedziała, że jednak TSH mam nadal za wysokie "jak na mój wiek". Zwiększyła dawkę leku i następna wizyta pod koniec lutego. Może jak coś się ruszy z tymi hormonami to w końcu i waga drgnie.

:) :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 4779 Wiek 37 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 28961
Hej
Niestety z tak złożonym przypadkiem do czynienia jeszcze nie miałam, więc tu będzie potrzebna któraś z Modek ale na pierwszy rzut oka widać, że za mało jesz rybek i masz zły stosunek omegi 3-6-9 stąd pewnie cholesterol....

Z mojej strony mogę Ci polecić przeczytanie artów z regulaminu https://www.sfd.pl/Koncepcja_i_regulamin_działu-t666947.html

tam się dowiesz jakie błędy popełnialaś...z Twojego przykładowego widzę, że zdrowo nie jesz.....jogurty to sam syf poczytaj o tym tu http://potreningu.pl/diety/artykuly/76/jogurt-owocowy---wrog-twojej-sylwetki

wędliny tez są złe i chemią faszerowane.....
cukier....zapomnij o jego istnieniu.....
ziemniaki....OUT
Niestety zafundowałaś swojemu organizmowi masę złego, spalacze ( za to biorą się osoby doświadczone), diety niskokalorycznei najwyższy czas żebyś zaczęła traktowac swoje ciało jak część siebie i zaczęła o siebie dbać....niewykluczone że na początku drogi do naprawiania tego co zdążyłaś popsuć zaczniesz tyć, trzeba Twój metabolizm uregulować a to wiąże się z różnymi reakcjami ciała...czy jesteś gotowa na współpracę z nami? na słuchanie naszych rad? na to że niekoniecznie szybko schudniesz, ale za to zaczniesz drogę do zdrowego organizmu?a jak już się trochę "naprawisz" to zaczniemy myśleć o chudnięciu?piszesz się na to?

Ten trening który robiłaś to hmmmm serio z sfd jest??

ah no i zdjęcia też by się przydały...nie musisz wrzucac tu wystarczy że wyślesz którejś z nas na priv

Zmieniony przez - rallygunia w dniu 2011-11-20 18:22:49
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
Cześc tak na szybko wpadam i po przeczytaniu od razu proponuje, de facto chodzi w pierwszej kolejnosci o obnizenie cholesterolu.
Dieta na najbliższe 3 tygodnie duzo graniczen, a później dodasz inne rzeczy
- Żadnych zbóż
- białko do 100g max
- białko z ryb tlustych przede wszytskim, owoców morza ptactwa i jajek i dzikiego mięsa tylko i wyłącznie
- zadnego nabiału
- tłuszcze z orzechów ale nie z ziemnych ani cashew
- tluszcz kokosowy
- avokado
- oliwa z oliwek
- duzo zielonych warzyw
- zero weglowodanów innych
proponuje
1600kcal oraz maximum 100g bialka reszte dobijasz tluszczem, warzyw zielonych jedz duzo i nie licz , pozostale warzywa i tylko warzywa licz w sumie weglowodany z tych warzyw i orzechów oraz resztki z jajek itd nie powinny przekraczac 30g

Po 3 tygodniach zaczniesz dodawac inne produkty do diety

Zmieniony przez - obliques w dniu 2011-11-20 18:26:14

Zmieniony przez - obliques w dniu 2011-11-24 09:09:42
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 48 Wiek 38 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1644
Ten trening to mój autorski pomysł :) - zabrałam moje ulubione ćwiczenia :), ale wcześniejsze treningi były brane z SFD. Oczywiście trening chętnie zmodyfikuję.
Co do jogurtów to ja kupuję tylko jogurt naturalny - ostatnio jest to Bakoma Jogurt naturalny probiotyczny 0% tłuszczu, 0% cukrów i do niego dodaje owoce: najczęściej jest to ok 150 - 170 g śliwek lub kaki, ale czasami również jabłko, pomarańcza itd :)
A co do zbóż to mam nie jeść makaronów, kasz, pieczywa itd? I czy np mogę dodawać otręby do jogurtu, czy jogurtu też się mam pozbyć z diety? A czy mogłabym poprosić o jakiś inny produkt, którym mogłabym zastąpić zboża :)
Oczywiście jestem gotowa słuchać się Waszych rad i stosować do nich w 100%. Bardzo zależy mi na utracie wagi i wcale nie chodzi mi to, by do sylwestra zgubić 15 kg :D
Chcę poprostu by moja dieta i ćwiczenia zaczęły procentować i by moje ciało zaczęło ze mną współpraciwać :)
I kaloryczność ustalić na 1600 kcal - chyba dobrze zrozumiałam? :)

:) :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 4779 Wiek 37 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 28961
Jak Obli napisała przez najbliższe 3 tyg żadnych węglowodanów, więc makaronów, kasz pieczywa i niczym ich nie możesz zastąpić bo to będą właśnie węglowodany , pewnie Cię to nie zadowoli, ale możesz makaron zastąpić zielonymi warzywamialbo innymi ale tak żeby nie przekroczyć z tych innych warzyw 30 g węglowodanów.....
tak, kalorycznośc 1600
masz mozliwośc pójścia na siłownię?
wrzuć w dziennik na www.potreningu.pl przykłądowy jadłospis wg diety którą obli zaproponowala a ja mogę to korygować

Zmieniony przez - rallygunia w dniu 2011-11-20 19:02:24
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 48 Wiek 38 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1644
Ze względów finansowych siłownia odpada, ale mogę na spokojnie ćwiczyć w domu. Mam tu obciążenia, sztangi itd. Nad dietą się zastanowie i postaram się ją rozpisać. Może być ciężko bez zbóż, ale postaram się je wyeliminować. No i zaczynam suplementację preparatem Omega 3-6-9, który wczoraj zakupiłam.

:) :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 1750 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 35061
te 1600 skolmpomuj najlepiej z tlustych, pelnomorskich ryb, - omega 3, i avocado wymiata cholesterol,

da sie bez wegli to tylko 3 tygodnie - ja w taki sposob nie tylko obnizylam cholesterol ale i 2 kilo trwale zrzucilam....i tak ci sladowe wegle wyjda
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 48 Wiek 38 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1644
Czy te rybki to mogą być z puszki też? Np makrela w pomidorach? Albo śledź w oliwie z cebulą? Właśnie próbuje coś wymyślić i ułożyć, ale to w sumie trudne jest :)

:) :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Esther Zdobywczyni PP WBBF
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 4315 Wiek 32 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 115601
Hej:)

dziewczyny pewnie odradzą Ci stosowanie Omegi 3-6-9, ponieważ nasza dieta z reguły ma zbyt małą ilość tłuszczów omega-3 względem omegi-6. Lepiej tylko 3 albo w ogóle tran A ryby puszkowane sporadycznie.

A te makrele itp często mają cukier i inny syf w składzie, musiałabyś poczytać składy albo wylewać sos i jeść samą rybę.

Zmieniony przez - Esther w dniu 2011-11-20 19:31:17
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 48 Wiek 38 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1644
rallygunia czy mogłabyś podać mi do siebie jakiś kontakt, bym mogła podesłać Ci zdjęcia mojej sylwetki? Nie mogę wysyłać wiadomości przez SFD - za mało się na forum udzielam :)

:) :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 1409 Wiek 12 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 28681
ciekawa jestem odpowiedzi modek... przeciez "nasza dieta" (czyt. ladisowa) obfituje bardzo w omega-3, mniej jest w niej napewno o-6 w porownaniu do przecietnego Kowalskiego, o ile ktos sie stosuje

kicia jesli pojdziesz za radami obliques to nie zginiesz. ja wpierdzielam wszystko to co niby podwyzsza cholesterol i LDL mam 44 i tez jestem na weglach z warzyw zielonych do 30g. powodzenia!

Zmieniony przez - redcow w dniu 2011-11-20 19:44:02
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

[ART] Pochwała Przysiadu

Następny temat

redukcja i ujędrnienie po ciążach

Wiecej