SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Brak przyrostów siły na HIT - możliwe przyczyny

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4790

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 3096 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21099
jak to jest w hicie z postepami jesli chodzi o sile. Ja juz cwicze 4 tydzien i nie wiem czy to jeszcze za krotko zeby zanotowac jakis skok sily ale specjalnie kg sie nie zmienily jesli chodzi o poszczegolne cwiczenia. Jest cholernie ciezko (czesto stosuje wiecej niz 4sw dol i 2 w gore) a mimo to nie wydaje mi sie zebym sie robil silniejszy. Az strach pomyslec co by sie dzialo jakbym dodal ciezaru. bst musisz przyznac ze wyciskanie z 37.5kg (7powtorzen) sztanga nie jest niczym porywajacym. jesli bym nie stosowal tych 4sek w dol i 2 do gory to oczywiscie moglbym brac wiekszy ciezar ale nie o to chodzi. Czy da sie z tym cos zrobic czy nie jest az tak zle. Acha to jeszcze podam inne ciezary. Biceps i sztanga prosta 7powtorzen 20kg. Barki wyciskanie 7p. 22,5kg. wioslowanie sztanga 10p 30kg.

pozdrofka
Lukx
www.lukx.cnet.pl 

pozdrofka
lukx
http://www.lukx.com 

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Panowie, jezeil nie zwiekszycie ciezaru, miesnie nie dostana wiecej pracy do wykonania - nie urosna. Zaadaptuja sie i to wszystko.

bst
Moderator dzialu HIT
Zapraszam do dyskusji.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 3096 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21099
hallo panie moderatorze=))))puk puk.

pozdrofka
Lukx
www.lukx.cnet.pl 

pozdrofka
lukx
http://www.lukx.com 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Po pierwsze - jak wygląda Twój trening?
Po drugie dieta, wypoczynek.
Po trzecie - jak sie czujesz po treningu? Na drugi/trzeci dzien czujesz, ze trenowales?
Po czwarte - byc moze robiac poprzedni trening byles przetrenowany i nadal jestes w tym dolku - ale za malo wiem aby cokolwiek powiedziec.


bst
Moderator dzialu HIT
Zapraszam do dyskusji.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 3096 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21099
wtorek
klatka
rozpietki 2serie po 10
wyciskanie sztangi na lekkim skosie 2serie po okolo 10 powtorzen
barki wyciskanie szatngi siedzac 2serie po 10
plecy podciaganie na drazku 2 serie ile sie da
wioslowanie sztanga 2serie 10
biceps sztanga prsota stojac 2 serie po 10
triceps pompki na poreczach 2 serie po 10
nogi przysiady 2 serie po 10
martwy ciag 1 seria po 10

po treningu odnotowuje prawie totalny zgon.
na drugi dzien czuje ze cwiczylem i na trzeci takze nawet na czwarty dzien sie cos czuje.

posilki zazwyczaj 4 dziennie czasami wiecej.
1.rano platki z mlekiem i kakao
2.sniadanko drugie 2 jajka na miekko plus chlebek(lub puszka tunczyka
3. obiadek zazwyczaj to co dostane to zjadam czyli jakies miesko lub ryba, ryz lub ziemniaki(raczje staram sie aby to byl ryz) ewentualnie jakies nalesniki, placki ziemniaczane itp. zalezy co w domu dadza to jem=).
4. kolacja kanapki z serem zoltym, jakies warzywa itp.
5. odzywka bialkowa przed snem.

po treningu zawsze gainer plus np jakies owoce.

pozdrofka
Lukx
www.lukx.cnet.pl 

pozdrofka
lukx
http://www.lukx.com 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Moja rada:jedz więcej.Ty prawie nic nie jesz!Tyle to ja jestem w stanie zjeść na dwa posiłki.Serio.I bardzo możliwe,że jesteś przetrenowany.W zeszłym roku przez miesiąc stałem na tym samym ciężarze w każdym ćwiczeniu.Zrobiłem sobie wolne,zacząłem więcej jeść i jest o niebo lepiej.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 3096 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21099
zdaje sobie z tego sprawe ale kurcze ta uczelnie wykancza czasowo. w wakacje dam z siebie wszystko a po wakacjach bede juz miec troche mniej zajec na uczelni wiec mysle ze bedzie lepiej.

pozdrofka
Lukx
www.lukx.cnet.pl 

pozdrofka
lukx
http://www.lukx.com 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Wiem co to znaczy uczelnia.W przyszłym roku będę miał więcej zajęć i martwie się o dietkę.Ale jak coś to nie pozostanie mi nic innego jak pojemniki na jedzenie i gainer.
Twadym tsza być a nie miętkim:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 291 Napisanych postów 17217 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 86319
Chociaż to nie ten dział, ale udziele ci rady co do jedzenia w przypadku braku czasu.
RANO
Jeżeli masz czas na płatki i kakao to powinieneś ten czas maksymalnie wykożystać. Wrzuć ile możesz(płatki owsiane, ryż na mleku + truskawki -w końcu sezon owocowy-, makaron z mlekiem i owocami) do tego pozycja z drugiego śniadania tzn. jajka, biały ser. Pierwszy posiłek musi być porządną dawką energi.
POŁUDNIE
Obiad, to co ci dają, ale znając życie można jeszcze coś zmodyfikować dodatkowy serek po obiedzie lub trochę mięsa, mleko lub jeżeli masz 20g odżywki białkowej.
WIECZOREM
Odżywka białkowa przed snem, ale 1,5 h przed znem można spokojnie wrzucić wędlinę, biały ser, gotowane mięso i 2,3 kromki ciemnego chleba.

Trzy pory dnia trzeba dobrze wykorzystać, pochłaniając mądrze wybrane produkty,a jeżeli możesz ( a pewną wiedzę już masz ) komponuj odpowiednie proporcje bialka do ww w zależności od pory dnia.
Rano - białko 15%
Południe - 35,40 %
Wieczór - 60,80 %

Ponadto "kulturystyczne" kanapki powinny stać się dla ciebie wszędobylskimi pakunkami, które wykorzystuj między posiłkami. Szczególnie na uczelni kiedy czujesz głód, a nie ma pod ręką czegoś porządnego jest się bardziej skłonnym do zakupu czegoś niezdrowego (batonik, chambyrgerek i inne syfy)

Pamiętaj - przygotowanie kanapek na cały dzień zajmie ci ok. 15 min.

Pojemnik z ugotowanym ryżem i kurczakiem można zagrzać wlewając do niego gorący kubek o dowolnym smaku i jeść,

Do każdego posiłku wypijając szklankę mleka ( powiedzmy że 5 posilków X 7g = 35g białka więcej dziennie)

Ćwiczenia dobieraj mądrze i nie przesadzaj z kombinacjami, zakup glutaminę i łykaj w dni treningowe po siłowni, zastosuj Super Cykl Dąbka, jeżeli nie odnotujesz wzrostu siły to i tak możesz być pewny że podreperujesz się pod względem witalnym, nie zapominaj o witaminach i minerałach

To kilka praktycznych i sprawdzonych rad dla przewalacza żelaza amatora.




Pozdrawam,
Mawashi

Lepiej jest być kanciastym Czymś niż okrągłym Niczym.

"Lepiej być kanciastym czymś, niż okrągłym niczym"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ja w kwesti zwiekszania ciezaru. Powinienes starac sie za kazdym razem zwiekszac ciezar-to jest jedno z glownych zalozen HIT'a. Znajac zycie pewnie najlzejsze krazki ktore masz to 0,5kg, czyli na raz musialbys dozucac 1kg-to za duzo. Musisz cos wykombinowac i zrobic sobie lzejsze obciazenia np. 2x 0,125 itp.

Poza tym, moze dobrze byloby 'dopalic' sie przed treningiem, np walnij jakiegos szatana albo kup sobie jakies mocniejsze eca, polecam Dymetadrine Extreme firmy AST.

Zmieniony przez - vic w dniu 01-06-21 15:40:30
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Byc moze faktycznie jestes przetrenowany lub
przemeczony - moze tydzien lub dwa odpoczynku
bylby wskazany.

Robisz dwie serie - jezeli sa tak powolne, to
prawodpodobnie bardzo ciezkie - jako pierwsza
zrob 5 powtorzeniowa i szybka - po prostu w
kontrolowany sposob unos ciezar bez zwazania na
czas. Druga niech bedzie taka jaka jest 8-10
powtorzen. To powinno zaowocowac wzrostem sily.

Faktycznie niewiele jesz a jezeli do tego malo
spisz i odpoczywasz - nie masz co oczekiwac wynikow
nie ma latwo - trzeba porzadnie odpoczywac..



bst
Moderator dzialu HIT
Zapraszam do dyskusji.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 367 Wiek 45 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 3209
nie ma letko


"zycie jest za krotkie by byc malym"
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

pierwsze spotkanie z HIT-em

Następny temat

Plan HIT dla zaawansowanego

WHEY premium