SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Brak okresu

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2760

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam dziewczyny , mam problem nie mam od pary miesięcy miesiączki , nie wiem, czy jest to związane z odstawieniem antykoncpecji ( tak przypuszczam ) czy z intenstywnymi treningami ? Trenuje 5 razy w tygodniu , siłowo przede wszystkim. Od poł roku ponad stosuje przedtrenigówki . Czy intensywność trningu lub przedtrenigówki moga miec jakiś wpływ na brak okresu ???
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Cię zainteresować:

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Nie, to nie jest tak,ze jem caly czas malo wegli......, bo sie boje przytyc czy cos w tym stylu. Jadlam -zeby troche nabrac masy- wegle przez jakies 3-4 miesiace lato -jesien , teraz od 3 miesiecy jem ich duzo mniej, bo znaczenie bardziej smakuja mi warzywa, wprowadze wieksza podaz wegli i mam nadzieje ,ze bedzie lepiej.... nie mam obsesji na punkcie sylwetki, uwielbiam cwiczyc , po prostu postaram sie zmienic diete....Nie pokoja mnie te zmiany hormonalne
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
wszytsko może mieć, wpływ, Jak wygląda twój trening, jaki masz BF no i p odstawieniu antykoncepcji może sie zdarzyc takie coś
Byłas na badaniu u ginekologa?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Byłam , dostalam luteine na wywolanie okresu , dostalam jakiś taki skromniutki okres i znowu przez 3 miesiące nic ;/ Trening siłowy jak wspomniałam , mocno skupiam się na nogach i pośladkach ,więc ćwiczenia sa dosc intensywne. BF mam kolo 17 -18 % , . Mam dość intesywny tryb życia, dużo pracuje , mało spie , maks 6h jak się uda. Wiem, wiele czynników może mieć wpływ, wolałabym jednak mieć jakąś świadomość , czy to przez siłownie , odżywki. Dlatego poruszyłam temat , bo być może któraś z Was ma z tym też problem , którym może wynikać właśnie z powodu obciązenia organizmu :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
http://en.wikipedia.org/wiki/Female_athlete_triad 

A tu masz po polsku, już jako-tako opracowane http://www.tlustezycie.pl/2013/10/syndrom-atletki-female-athlete-triad.html

Tzn, nawet jak to nie to, to tekst na tlustymzyciu jest wart przeczytania.

Zmieniony przez - jurysdykcja w dniu 2015-02-13 17:10:49
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
pytam nie bez powodu o intensywność treningu siłowego, bo niekiedy to co oceniamy jako intensywny nim nie jest i nie możemy porównywać sie do sportowców w tym temacie
Może być tak ze twój BF jest juz za niski, dla twojego organizmu, może ale nie musi oczywiście, ale sama siłownie z siebie czy odzywki nie zatrzymują okresu, z ta intensywnością trzeba by mocno być podkręconym na poziomie zawodowym by to miało wpływ samo z siebie na cykl
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Dzięki za odpowiedź, i za super artykuł- dał do myslenia Polecam przeczytać wielu Fit Paniom
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 137 Napisanych postów 1017 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 41556
Ostatnio ukazało się fajne badanie odnośnie tego tematu (nie ma jeszcze dostępu do całego tekstu).

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/25352438 

Niewytrenowane kobiety podzielono na 4 grupy:

1) Bez deficytu energetycznego (dodany wysiłek fizyczny)

i 3 grupy z dodany wysiłkiem i deficytem energetycznym:

2) Mały deficyt energetyczny (- 8% zapotrzebowania energetycznego)
3) Średni deficyt energetyczny (- 22% zapotrzebowania energetycznego)
4) Duży deficyt energetyczny (- 42% zapotrzebowania energetycznego)

W grupach 3 i 4 suma zaburzeń menstruacyjnych była większa niż w grupach 1 i 2.

Oszacowano, że deficyt powyżej 22% zapotrzebowania energetycznego (z diety i wysiłku fizycznego) może wiązać się z zaburzeniami miesiączkowania.

Brak owulacji wystąpił u niektórych kobiet jedynie w grupach ze średnim i dużym deficytem energetyczny, ale (i to jest ważne) nawet w grupie bez deficytu energetycznego (jedynie dodany wysiłek fizyczny) i grupie z małym deficytem energetycznym u niektórych kobiet wystąpiła oligomenorrhea (długie cykle, powyżej 35 dni).

Co ciekawe kobiety z najmniejszym deficytem (po około 3 miesiącach) schudły najbardziej, a kobiety z największym deficytem schudły najmniej

Podkreśliłbym, że występowanie zaburzeń miesiączkowania w odpowiedzi na różne czynniki stresogenne to bardzo indywidualna kwestia. U niektórych kobiet zaburzenia miesiączkowania i istotne obniżenie poziomów hormonów tarczycy mogą pojawić się nawet przy zdawałoby się rozsądnie zaplanowanej diecie redukcyjnego i treningu. Z kolei niektóre kobiety kilka tygodni przed zawodami, przy bardzo niskim poziomie tkanki tłuszczowej nadal regularnie miesiączkują lub występuje u nich jedynie oligomenorrhea. Większość kobiet jest gdzieś po środku.

Mała ilość snu, stresująca praca to również czynniki, które mogą mieć istotny wpływ. Same w sobie często nie są wystarczające, żeby wywołać brak miesiączki, ale w połączeniu z innymi zdecydowanie mogą mieć istotny wpływ.

Zmieniony przez - LukaszK w dniu 2015-02-14 11:58:46
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Dziękuje za odpowiedz.... Jem okolo 1600 kcal dziennie , dzis sobie zrobilam wyliczenie i wyszlo ,ze srednio spozywam ok 130-140 g bialka,tyle samo weglowodanow i ok 30-40 g tluszczu . Na silownie chodze 4-5 razy w tygodniu , trening silowy + czasem interwal tak raz w tyg . Proszę o odpowiedź ,czy powinnam coś zmienic............ ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Dodam,ze jem duzo warzyw , owoce 2 razy dziennie ,czuje sie zawsze najedzona
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
jem malo wegli zlozonych , proste tylko z owocow
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
No widzisz - a kobiecie zaleca się co najmniej gram tłuszczu na kg masy ciała (przy wadze w normie). Ty masz praktycznie połowę i deficyt kaloryczny pewnie około 700-800 kcal przy tej aktywności. Dziwić się potem, że cykl siada. Poszukaj sobie na tym tlustymzyciu, czym grozi low carb, zbyt niska podaż tłuszczu czy bycie non stop na diecie redukcyjnej, na której się de facto ustabilizowałąś.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Siłownia 5x w tyg.a trenowane partie.

Następny temat

Zapraszamy na Debiuty Gdańsk 2015

WHEY premium