SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Brak mobilności w przysiadzie.

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 87

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Wiek 18 lat Na forum 134 dni Przeczytanych tematów 34
Siemano,ćwiczę kilka miesięcy i odrazu zauważyłem że mam problem z przysiadem, jestem w stanie zrobić tylko pólprzysiad. W pewnym momencie poprostu przechyla mnie do tyłu. Sprawdzałem sposoby na mobilizacje i wygląda na to, że biodra i pośladki są w dobrym stanie a problem leży w stawie skokowym. Warto wspomnieć że z natury mam bardzo umięsnione nogi a zwłaszcza łydki, pomimo że jestem raczej tłusty to widać "jaja" na łydach, myślicie że one mogą być źródłem problemu? Roluje je już od jakiegoś czasu, robię przysiady na skrzynie z ketlem ale progres z głębokością przysiadu jest naprawdę minimalny. Jakieś pomysły jak to naprawić?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów? Indywidualne plany dietetyczne i treningowe
  • 23 383 spalonych kg tłuszczu
  • 27 059 zbudowanych kg mięśni
Sprawdź więcej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 876 Napisanych postów 3505 Wiek 34 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 69473
Problemy z mobilnością stawu skokowego to popularny problem i "jaja" na łydkach nie są tu problemem - polecam regularne rolowanie i ćwiczenia rozciągające. Jest tego mnóstwo w internetach, szukaj pod hasłami "mobilność stawu skokowego" lub "ankle mobility"

Dopóki nie osiągniesz satysfakcjonującej mobilności podczas przysiadu podkładaj małe talerze pod pięty albo zainwestuj w buty ciężarowe.
1

Biegać szybciej, Skakać wyżej,
Time to beat: Półmaraton: 41m27s; Maraton: 1h33m49s; Annie: 7m31s

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 3892 Napisanych postów 54242 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 702255
Fajnie jak byś też pogadał na siłowni z jakimś ogarniętym trenerem bądź fizjo żeby się upewnić czy dobrze zdiagnozowałeś problem ze stawem skokowym.
1

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Niemożność wyprostu ręki w lokciu

Masa