SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Brak miesiaczki, niski poziom estrogenu i prolaktyny

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2852

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 44
Witam, od 6 miesiecy mam problem z zanikiem miesiaczki. Od ponad roku trenuje silowo, moj problem pojawil sie po pol roku treningow. Bylam na wizycie u ginekologa, ktory stwierdzil ze moze byc to powodem zbyt restrykcujnej diety i treningow ktore mogly obciazyc uklad nerwowy. Przepisal mi (HTZ) hormonalna terapie zastepcza, tabletki o nazwie - Divina. Po 9 ciu dniach ich stosowania przerwalam, gdyz pojawily sie u mnie straszne skutki uboczne, z poczatku mialam wrazenie ze moze to byc zwykle przeziebienie. Bole brzucha, mdlosci, depresyjny nastroj, wrazliwosc, wypadanie wlosow, problemy ze snem, leki. Nigdy czegos podobnego wczesniej nie odczulam. Nie wplynelo to w zaden sposob na poprawe wynikow, gdyz terapia przewidziana byla na 2 miesiace.
Mieszkam za granica, tabeltki przepisal mi lekarz w Polsce. Pewnego dnia pojechalam na pogotowie, gdzie dostalam skierowanie do lekarza ginekologa tu za granica, aby skonsultowac dalej moje problemy z hormonami.
Jeszcze nie bylam na tej wizycie, obawiam sie znow dostane - chemiczne- tabletki.
Czy istanieja naturalne, zywnosciowe sposoby na uregulowanie niedoborow? Czy ktos z Was mial podobny problem?
Sugerujac sie informacjami z internetu, znalzalam ze warto spozywac produkty bogate w fitoestrogeny, takie jak soja czy siemie lniane.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 44
S-TSH 1,2 (norma 0,20 - 4,0)
S-T4 14,2 (norma 11-23)

FSH 2 ( 1-13)
Poziom żelaza 46 (15-200)
Hemoglobina 5,6 (<6,1)

Prolaktyna 47 (<700)
S-estradiol <0,07 (>0,10)
S-LH >1 (1-13)
S-progesteron <3
S-testosteron 1,1 (<3)


Tak wyglądają moje wyniki.
Właśnie, budowanie mięśni, a waga poszła w druga stronę. Jakieś sugestie jak można sobie teraz pomoc?
W ostatnim razie podejmę się kolejny raz terapi hormonalnej ale bardzo wolałabym tego uniknąć.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6518 Napisanych postów 36026 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679702
bardzo mało o Tobie wiemy. Nie wiadomo co i jak trenujesz, nie wiadomo też jak się odżywiasz. Ciężko dawać rady zupełnie w ciemno.

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 44
Mam 26 lat
waga 60,5 kg
wzrost 176

Treningi silowe 3 lub 4 razy w tygodniu, po dwie partie miesniowe, rozgrzewka 10 min na biezni, na koniec interwal 10 min
Moja kalorycznosc w przeciagu 6 miesiecy, od kiedy mam ulozona diete od trenera wahala sie etapowo : 1. 1900 , 2. 1700 beztrenningowe 2200 treningowe, 3. 2200 i 4. 2000 kcal
codziennie jem 4 posilki:
1. bialkowo - tluszczowy: zazwyczaj to jajka (dodatkowo olej kokosowy, awokado, warzywa)
2. 50g weglowodany z owocow, 30 g orzechow, odzywka bialkowa
3. platki gryczane lub inne 40g , suszone owoce 40 g, odzywka bialkowa, 15 oleju kokosowego
4. 50 weglowodanow z kaszy, ryzu czy ziemniakow, 30 g bialka z ryby, indyka, kurczaka, wolowiny, 20 g oliwy z oliwek

suplementy: bcaa, kreatyna przed treningiem, omega 3, komplex witamin, magnez/cynk/b6 , zen szen, q10, probiotyk, witamina C, D i K, beta alanina,

w ostatnim czasie od miesiaca, zmniejszylam intensywnosc treningowa, bo czulam ze moze wywolywac zbyt duze obciazenie na uklad nerwowy. dodam ze pracuje aktywnie, wiele godzin na nogach.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6518 Napisanych postów 36026 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679702
Dwa posiłki bazują na białku w prochu - kiepskie to rozwiązanie, kiedy się podstawowe posiłki opiera na prochu.

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 44
Czy odzywka bialkowa mogla u mnie wywołac takie problemy?
3
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 44
lub czy zamieniajac ją na inne naturalne zrodlo bialka, moge tym poprawic swoje wyniki?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6518 Napisanych postów 36026 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679702
Nie sądzę - ale też zbyt dużo prochu w diecie jest niepotrzebne. lepiej właśnie postawić na inne źródła - mięso, ryby, jaja.
1

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 44
Wezme to na paewno pod uwage. Zaufalam trenerowi, bardzo znanemu i stosowalam sie wedlug jego zalecen, ale zaczynam miec coraz wiecej watpliwosci co do jego fachowosci. Przede wszystkim musze naprawic swoje zdrowie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6518 Napisanych postów 36026 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679702
Być może miesiączka zniknęła bo ciężko pracując i ciężko trenując nie dajesz organizmowi szansy na odpowiednią regenerację.

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 44
We wrzesniu bylam na urlopie dwu tygodniowym, bez treningu i pracy, nie trzymajac na przymus diety, tylko jedzenie racjonalne w optymalnej ilosci, taka przerwa od "wszystkiego" ale i to nie poskutkowalo. Pozostaje mi wizyta u kolejnego lekarza w takim razie..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6518 Napisanych postów 36026 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679702
Tak czy inaczej warto się dokładanie przebadać. Im więcej wiesz o stanie swojego organizmu - tym lepiej dla Ciebie i dla wyboru dalszego postępowania.

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Czy ja już nigdy nie schudnę? :(

Następny temat

Trening nóg i pośladków

WHEY premium