SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Brak efektów mimo diety

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1024

Formularz - Proszę o pomoc

Wiek

Płeć

Cel

Waga

Wzrost

Poziom bf (zdjęcie poglądowe)

Aktywność w ciągu dnia (cały tydzień): (praca/uczelnia/zajęcia domowe? O której trenuję, wstaję, kładę się spać? O której mam przerwy w pracy?)

Uprawiane sporty, częstość i intensywność treningów, staż treningowy, sprzęt którym dysponuję (wyposażenie siłowni)

Stosowane wcześniej diety, ich wpływ na sylwetkę, obecne odżywianie

Stan zdrowia (preferowane badania lekarskie)

Stosowana lub planowana suplementacja

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Wiek 32 lat Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 48
Proszę o pomoc
Mam 175 cm i 62 aktualnie, to nie jest moja normalna waga. Zawsze ważyłam ok 56 kg i do tego chce wrócić. Od ok pół roku waga stoi w miejscu mimo diety, próbowałam dukana, dąbrowskiej. Ani jednego kg w dół. Dodatkowo choruje na Epilepsje i biorę lek, który ponoć powoduje spadek masy ciała. U mnie waga stoi. Ćwiczę dużo, spinning ok 3,4 razy w tyg, jem ok 1200 kcal. Tarczyca badana, cukier badany, wszystko ok
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
DJ_DoDo Doradca
Ekspert
Szacuny 29912 Napisanych postów 27250 Wiek 32 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 384534
1200kcal to głodówka, organizm się broni i nie redukuje, to prosta droga do narobienia sobie problemów ze zdrowiem

policz zapotrzebowanie wpierw wg tego
https://www.sfd.pl/Zapotrzebowanie_kaloryczne__jak_je_wyliczyć-t276436.html 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Wiek 32 lat Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 48
to co mam zrobić żeby wrócić do swojej wagi?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Wiek 32 lat Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 48
wyszło że potrzebuję ok 2400 kcal dostarczam mniej więc nie wiem czemu nie chudnę
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 34 Napisanych postów 260 Wiek 27 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 24902
Długo jesteś na 1200?

Mówiąc łopatologicznie -> organizm przeznacza energię (kalorie) na 2 rzeczy: gospodarkę hormonalną i 'paliwo' dla organizmu. Jeżeli będziesz dostarczać organizmowi zbyt mało energii to automatycznie mniej energii będzie przeznaczane na gospodarkę hormonalną, czym dłużej utrzymasz taki stan tym większe prawdopodobieństwo z rozregulowaniem gosp. hormonalnej (poczytaj o skutkach takiego działania).

Dlatego diety, które mają bardzo duży deficyt (1000+ kcal) mogą powodować problemy z utratą wagi (np. spowolnienie metabolizmu) etc. - czym dłuższa 'głodówka' tym większe prawdopodobieństwo problemów z hormonami.

Za "bezpieczny" (brak utraty masy mięśniowej) deficyt kaloryczny uważa się 0.7% masy ciała na tydzień. Dla większości jest to właśnie 0.5kg/tydzień.

1kg ludzkiego tłuszczu wymaga spalenia około 8000-9000 kcal.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Wiek 32 lat Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 48
ok rok z przerwami, z hormonami raczej ok robiłam badania i nie było odchyleń. Jeszcze w tamtym roku 3 dni postu i leciało 2 kg w ciągu 3 dni, Dukan to wg było na tempo razem z treningiem. Jak tylko zjem kawałek chleba czy ziemniaki na drugi dzień kilo więcej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17701 Napisanych postów 132148 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460637
jak nie ma efektów więc to oznacza że coś nie do konca tutaj gra. Zacznij od racjionalnego odżywiania, bo te 1200 to nawet jakby nic nie robić to mało

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Wiek 32 lat Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 48
to jakie mogę mieć problemy?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 34 Napisanych postów 260 Wiek 27 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 24902
Zacznijmy od tego czy jesteś w 100% pewna, że spożywasz te 1200kcal? Nie jesz czasem na oko?
Jak miałem naście lat i ważyłem tyle co Ty, nie wyobrażam sobie jeść 1200 kcal dlatego mam mieszane uczucia czy aby na pewno tyle jesz. Zresztą, nawet jakbyś rok jadła te 1200 kcal to siłą rzeczy schudłabyś już dawno.

Od jakiej wagi zaczynałaś redukcje?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Wiek 32 lat Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 48
Jestem na samych warzywach, czasem nie ma nawet tego. Tego jestem pewna. Zaczynałam było 61 na poscie dąbrowskiej straciłam 5 kg potem znów przybyło, chciałam wrócić do tej wagi i stoi
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 34 Napisanych postów 260 Wiek 27 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 24902
https://www.sfd.pl/Długa_redukcja_KOBIETO_zbadaj_się!-t1131700.html
Jeżeli faktycznie jesz tak mało, a jesteś w 100% zdrowa to musisz wyjść z głodówki. Inaczej się nie da, odczekać 2-3 miesiące i znowu redukować.

Stopniowo zwiększać kalorię co np 10 dni, a następnie posiedzieć na zerze kalorycznym przez parę tygodni...

No i przede wszystkim zacząć normalną zbilansowaną dietę - zadbać o dobre źródło białka, tłuszczy i węglowodanów. To podstawa, np. tłuszcze są potrzebne do funkcjonowania hormonów


Zmieniony przez - najdus w dniu 6/12/2019 10:24:36 PM
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ocena diety dla ektomorfika

Następny temat

Razem ponad kilo

WHEY premium