SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Brak efektów - porady

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 300

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

Mężczyzna

Wiek

26

Waga

109

Wzrost

190

Cel treningowy

Masa plus sila

Staż treningowy na siłowni

Od wrzesnia

Uprawiane inne sporty

Zaczne cardio

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

Dieta

200g bialka, 40% tluszcz

Przeciwwskazania medyczne (wady postawy, choroby, kontuzje)

Plecy okraglo wklesle, slaba mobilnosc

Zażywane suplementy

Zaczynam kreatyne

Ostatnio przerabiany plan

Fbw

Wyniki w podstawowych ćwiczeniach [kg] (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc)

80x7 klata, 26x8 na barki hantlami
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 1 rok Przeczytanych tematów 219
Witam,
Bardzo ale to bardzo proszę o pomoc gdyż moja samocena zależy od wyników których mi brakuje. Zastój mam od miesiąca dwóch.
Plan treningowy:
Wycisk na barki 3x8 + 1xMax
Wycisk na klate 4x6-8
Podciaganie na maszynie (nie dam rady sam się podciagac) 4x6-8
Bic/tric superserie 3x6-8

Probowalem zmieniać kolejność ćwiczeń, minimalnie zwiększać ilość powtórzeń, zamiast hantlami to sztanga. Progresuje jesli robie 8 powtórzeń, trzymam sie powtórzeń 6-8.
Nogi robię tylko na suwnicy plus łydki 3x10+ nogi wiem ze slabo ale mam plecy okraglo wklęsłe i martwy robilem 100x8,110x5 i czulem ból. Przysiadu też nie robię bo oprócz sztywnych hip flexorow mam sztywne kostki. Zamierzam poprawę dorzucę planki rozciaganie by zmienić postawę.

Dieta jest okej w granicy 200 gram bialka 3500kcal,40% tłuszczów bo jestem niejadkiem także wegli nie dojem tyle. Testosteron w połowie normy. waga 109 wzrost 190. Ćwiczę od wrzesnia byl progres, zaczynalem od 40kg na ławce, robię 80x7,potem 75x8x3 serie.
Faktem tez jest to że kiedyś ćwiczyłem i według pamięci mięśniowej powinienem szybko wrócić na stare ciężary 60-70x8 robilem przy wadze 90kg,ale powrót byl długi.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6503 Napisanych postów 62294 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777621

Nie za bardzo wiem z czym chcesz progresować bo przecież plan treningowy jest po prostu słaby. Trenujesz wyciskanie na barki, klatkę piersiową, podciąganie na drążku i ramiona.
Biorąc pod uwagę, że masz 8 miesięcy stażu treningowego to plan powienien być bardziej rozbudowany w swoich założeniach i nawet jeśli masz pewne przeciwwskazania do treningu to plan powienien być bardziej różnorodny i kompleksowy.

Jeśli masz jakieś ograniczenia w stawie skokowym to już dawno powienieneś nad tym pracować bo dokładanie ciężarów w ćwiczeniach w końcu zakończy się kontuzją.
Pamięć mięśniowa pozwala szybciej wrócić do formy bo jednak ciało zna już technikę wykonania ćwiczeń, ale nie licz, że jak trenowałeś np 5 lat temu to ta forma wróci bardzo szybko, zależy to od długości przerwy.

Dlatego trening trzeba przerobić, uzupełnić, zaplanować jakąś formę progresji i działać. Niestety bez przemyślanego i konkretnego podejścia progres zatrzymuje się bardzo szybko tak jak w Twoim przypadku, ale trening masz bardzo słaby i to w nim może tkwić problem. Do diety się nie odnoszę.




Zmieniony przez - rion10 w dniu 2023-04-19 12:08:51

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6265 Napisanych postów 76012 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754743
Niestety, ale niewiele rozumiem z tego co napisałeś. Zbyt chaotycznie i niewiele z tego wynika. Sugeruję podejść do tego w następujących krokach.

1. Wypełnienie formularza ankiety działu.

https://www.sfd.pl/REGULAMIN,_ANKIETA_DZIAŁU-t473858.html

2. Obliczenia zapotrzebowania kalorycznego organizmu i podanie ilości składników odżywczych.

https://www.sfd.pl/Zapotrzebowanie_kaloryczne__jak_je_wyliczyć-t276436.html

3. Wrzucenie planu treningowego w całości i kilku przykładowych dni diety do analizy.
1

Moderator działu Odżywianie

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Aerobik zaawansowany dla mężczyzn - youtube, szukam

Następny temat

Trening Dół-Góra-FBW + BJJ - Problem w budowaniu sylwetki

WHEY premium