SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Brak efektów? Jak je mierzyć?

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 603

Formularz - Proszę o pomoc

Wiek

25

Płeć

M

Cel

Redukcja

Waga

75.5

Wzrost

179

Poziom bf (zdjęcie poglądowe)

Około 18/19 chuba

Aktywność w ciągu dnia (cały tydzień): (praca/uczelnia/zajęcia domowe? O której trenuję, wstaję, kładę się spać? O której mam przerwy w pracy?)

3x w tygodniu kalistenika plus przysiady i martwy

Uprawiane sporty, częstość i intensywność treningów, staż treningowy, sprzęt którym dysponuję (wyposażenie siłowni)

Jazda na rowerze

Stosowane wcześniej diety, ich wpływ na sylwetkę, obecne odżywianie

Raczej żadnych

Stan zdrowia (preferowane badania lekarskie)

Dobry

Stosowana lub planowana suplementacja

Nie zamierzam nic stosować
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 141 Wiek 27 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 1958
Mam pytanie z racji że oststnio byłem chory waga mi stanęła przy kaloryczności 2500 więc poczekałem jescze tydzień z nadzieją że coś się ruszy ale nic więc obciąłem 30 kcal i z 76.8 spadło do 75.5/6 i znowu waga stoi. Fakt że teraz wracam sporwotem do systematycznego trenowania oo chorobie ale czy mimo to waga nie powinna lecieć dalej w dół? Wyliczyłem na nowo moje zero kaloryczne przy tej wadze uwzględniając ile trwa mój jeden trening itd. to wyszło że 2965 kcal powinienem spożywać więc będąc chyba na 2300 kcal powinienem chudnąć nie? Aktualnie 3x e tygodniu trenuje kalistenike + ciężkie przysiady i martwy do tego z racji zbliżającego się sezonu będę robił bazę wytrzymałościowa na rowerze w dni wolne lub po treningu.
Ogólnie mierze się raz w tygodniu i z obwodów niby pokazuje że niektóre pomiary spadają w dół
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 7721 Napisanych postów 13999 Wiek 32 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 2237847
siemka, wiesz co tutaj akurat to normalna sprawa bo organizm się adaptuje do warunków i mimo tego że teoretycznie jesteś w deficycie to w praktyce może to wyglądać całkowicie inaczej i dalej trzeba pogłębiać deficyt :P spróbuj może manipulowac teraz aktywnością tj. cardio lub lekko zwiększyć objętość w treningu. lub też skup się na tym co robisz w ciągu dnia, więcej się ruszaj, bądź aktywny, w wolnym czasie idź na spacer itp.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 141 Wiek 27 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 1958
Właśnie chciałbym w dni nietreningowe więcej się ruszać tj. jeździć właśnie na rowerze i budować bazę. A trening też zmieniłem bo z Starting Strenght na kalistenika + ciężary i zakres powtórzeń też zmieniony na 3x8. Może akurat coś się ruszy a pisze bo już nie chce obcinać więcej kalorii no może jeszcze te 100/200 bym dał radę ale teraz już jest mi dosyć ciężko bo mam wrażenie że chodzę lekko głodny
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 7721 Napisanych postów 13999 Wiek 32 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 2237847
Wprowadź te rzeczy i obserwuj co się dzieje, też wiadomo że nie sama waga wyznacznikiem, lustro przede wszystkim chociaż widząc siebie codziennie ciężko realnie określić progress. Ale wymiary w pasie czy talii też coś tam mogą nam podpowiedzieć.
Co do głodu to niestety ale w pewnym momencie redukcji towarzyszy nam on codziennie i od posiłku do posiłku ;p tego nie przeskoczysz ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6263 Napisanych postów 76003 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754688
Masa ciała nie jest miarą efektów, więc sugeruję nie brać jej pod uwagę w przypadku mierzenia efektów kształtowania sylwetki. Może ona wahać się dość znacznie, jak i stać w miejscu, co nie znaczy, że efektów nie ma lub też że są źle, czy dobre.

Polecam skupić się na obwodach ciała mierzonych co jeden, dwa tygodnie rano na czczo i zapisywanych. Poza tym, zdjęcia sylwetki raz w miesiącu.

Jeżeli ostatnio byłeś chory, to tym bardziej nie ma co oczekiwać efektów. W sytuacji choroby ujemny bilans kaloryczny nie jest dobrym rozwiązaniem.
1

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 61 Napisanych postów 443 Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 2123
Grzybu77
Właśnie chciałbym w dni nietreningowe więcej się ruszać tj. jeździć właśnie na rowerze i budować bazę.

Jeżeli nie zaburzy Ci to regeneracji, to jestem za. Mnie nie zaburza.
1

"I like when skinny guys give advice how tu build muscle."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 141 Wiek 27 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 1958
Jeżeli chodzi o wymiary to właśnie teoretycznie co dwa tygodnie zawsze coś wychodzi mniej. Jeżeli chodzi o wagę to właśnie ona jest moim celem żeby zejść o 69/70 kg dlatego też zwracam na nią uwagę. W takim razie zostanę na razie na tej ilości kalorii i będębzwrcal uwagę bardziej na wymiary a jeżeli i to stanie to obetne kolejne 200 kcal
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 501 Napisanych postów 1886 Wiek 39 lat Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 23353
Czemu waga jest celem a nie sylwetka?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 141 Wiek 27 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 1958
.


Zmieniony przez - Grzybu77 w dniu 2022-02-07 15:14:44
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Płatki owsiane vs ryż biały po treningu

Następny temat

Płatki ziemniaczane i maka ryżowa

WHEY premium