SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Bol w stopie, strzelanie w kostce.

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 7899

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2060 Napisanych postów 3646 Wiek 35 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 78425
Witam
Prawdopodobnie przez zbyt duza ilosc cardio cos sobie uszkodzilem. Ogniska bolu sa w miejscach oznaczonych na obrazku. Mialem rok przerwy od cardio i wszelkich treningow obciazajacych stope. Poza bolem wystepuje strzelanie ktore nie boli. Na moje oka sa to sciagna.

Jakie badanie zrobic? Usg czy przeswietlenie?
Ktos mial podobna przypadlosc?
Jedyne co znosze dobrze to jazde na rowerze ale takim zwyklym bo stacjonarne tez wywoluja bol.

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 21773 Napisanych postów 71324 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 575917
Nic nie robić. To bardzo wrażliwe miejsce na przeciążenia/mikrourazy (szczególnie kiedy zacząłeś robić to czego nie robiłeś dawno). Doraźnie maść/żel diclofenak/naproxen załatwi sprawe w ciagu 5-7dni. Kiedy przestaje boleć staraj się rozciągać jak siedziesz, czyli stopa w górę i powlne ruchy jedna/druga strona lewy/prawy bok itd... Niedługo kilka minut.
1

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2060 Napisanych postów 3646 Wiek 35 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 78425
Tylko ze to sie zaczelo przed ta przerwa. Juz chodzic nie moglem. Wtedy tez zezerlem troche diclofenaku. dalem odpoczac z rok czasu. kilka dni poskakalem i znowu wrocilo.

Rozciaganie sama sila stopy czy pomagac rekoma?



Zmieniony przez - marianzulek w dniu 2020-04-12 13:37:09
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 861 Napisanych postów 13725 Wiek 51 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 126129
Oj tam, myślę, że daj po prostu trochę czasu żeby się jakiś ewentualny stan zapalny zagoił.

Co do strzelania, to mi kostka strzela już od lat, podczas biegania na salce się śmieją ze mnie, że nie muszę rytmu nadawać w biegu bo mnie słychać. podejrzewam, że wynika to z tego, że raz - skręciłem fest tą kostkę, dwa - że przez tyle lat kopania i urazów po zawodach już tam mam na stałe coś "zwalone"
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2060 Napisanych postów 3646 Wiek 35 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 78425
No strzelanie najmniej mnie martwi bo to cale zycie mam ale odpoczywalem okolo roku i po kilku treningach wrocilo. Dodam ze lekkich w ch...olere.

K2Mk7 suplementuje, teraz domowilem kolagen.


Zmieniony przez - marianzulek w dniu 2020-04-12 16:03:27
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 21773 Napisanych postów 71324 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 575917
Vit możesz brać, efekt z tego żaden będzie jeśli chodzi o ten temat. Mi strzela wszystko jak rupieć jak wstaje rano ale 30min robię trucht z rana po 0,5L wody i jakoś się człowiek rozrusza. Ile w domu siedzisz a ile się ruszasz nie wliczając w to treningu?
1

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2060 Napisanych postów 3646 Wiek 35 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 78425
Ostatnio to siedze 24h w domu Probowalem marsze z rana ale tez zaczyna bolec jesli za duzo chodze. Przyznam ze od czasu jak mnie noga wylaczyla z chodzenia to siedzialem w domu z zonka w stanie blogoslawionym, okolo rok czasu bardzo malo ruchu mialem. A jakies wysilki tlenowe to praktycznie wcale bo zaraz sie nawraca. Aktualnie jest ladna pogoda to rower bym wystawil i sie poruszal ale... na tyle co studiowalem medycyne google to jest przetarcie/obtarcie sciegna lub wiazadla.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 21773 Napisanych postów 71324 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 575917
Nordic walking potrafisz poprawnie zrobić?

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2060 Napisanych postów 3646 Wiek 35 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 78425
Nie probowalem a warto sie tym zainteresowac?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 21773 Napisanych postów 71324 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 575917
Fajna sprawa, przy założeniu że prawidłowo się wykonuje. Bo to nie tak jak się widzi ludzi z kijkami co sobie chodzą jak po galerii

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 141 Wiek 30 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 3489
Po pierwsze - ładną masz stopę :)
Po drugie - w których momencie pojawia się ból(podczas zgięcia grzbietowego, podeszwowego, supunacji, pronacji, stawiania pięty na podłozu, odbicia) ?
Jaki to jest ból(klujący, piekący, tępy) czy jest tylko tu czy gdzies promieniuje na łydkę? Czy boli przy palpacji?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Wzrost... zwiększenie go

Następny temat

Reakcja alergiczna

WHEY premium